VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOVICE

Nové nádraží v Letovicích? Firma čeká na dohodu s krajem

Letovice /FOTOGALERIE/ – Projet letovickou Nádražní ulicí je peklo. A zaparkovat? Téměř nemožné. Na úzké silnici před vlakovým nádražím zastavují autobusy, auta a mezi nimi se proplétají davy lidí, kteří spěchají na vlak nebo právě na autobus. „Dopravní situace před nádražím je katastrofální. Už asi deset let a je to rok od roku horší. Aut přibývá, parkují u chodníku, protože jinde není místo, a autobusy mají problém tudy projet," řekl Jan Hrdý z Letovic.

Letovičtí studenti zabodovali. S mostem ze špejlí

Letovice – Dva balíčky špejlí. A z nich postavit most, který překlene mezeru pětasedmdesáti centimetrů. Zároveň musí být co nejlehčí a zvládnout co nejvyšší zatížení. Trojice studentů z Masarykovy střední školy Letovice to zvládla parádně. Vyhrála totiž jednu z kategorií na soutěži Bridge Builder Contest v Brně.

Úpadek firmy stopl opravu mostu u Letovic

Letovice - Rozestavěný most, auta čekající na semaforech, ale dělníci ani stavební stroje nikde. Tak to několik měsíců vypadalo u mostu v Letovicích, který prochází opravou. „Lidé si samozřejmě stěžovali. Často se nás ptali, kde je problém, proč tam musí čekat a proč práce nepokračují podle plánu," popsal letovický starosta Vladimír Stejskal.

Letovičtí se pustí do další části oprav radnice

Letovice – Budova letovické radnice postupně prochází opravami. Má novou půdní vestavbu, opravenou střechu, vestavěný výtah i nové podlahy ve třetím patře. Nyní je potřeba opravit stropy, prostory prvního patra i přízemí a také vstup do budovy.

Křetínský rybník dal na dva tisíce ryb. Největší zájem byl o pstruhy a amury

Křetín /REPORTÁŽ/ – Ti, kteří mají rádi čerstvé ryby, míří v sobotu dopoledne zachumlaní v teplých bundách k přehradnímu rybníku ve Křetíně, kde letovičtí rybáři pořádají výlov.

OBRAZEM: Na padesáti obrazech od deseti autorů uvidí lidé Letovice a okolí

Letovice – Další z akcí oslav letošního osmdesátého výročí povýšení Letovic na město je výstava nazvaná Letovice v obrazech. V horním sále tamního kulturního domu je tak nyní k vidění padesátka obrazů zpodobňujících město od deseti autorů.

OBRAZEM: Materiál budoucnosti. Školáci soutěžili v poznávání i práci s dřevem

Letovice – Do Masarykovy střední školy v Letovicích se v úterý sjeli žáci základních škol, aby se zapojili do jedenáctého ročníku soutěže Dřevo – materiál budoucnosti. „Přijelo jedenadvacet družstev, z nichž každé tvořilo pět žáků devátých ročníků," přiblížila zástupkyně ředitelky školy Mária Bašná.

Dříve umělecká díla, dnes si na filmové plakáty kreslí děti

Blanensko – Ještě v minulém století byly filmové plakáty často uměleckým dílem. A vlastnit je bylo pro některé lidi dosažením velkého snu. „Plakáty sbírám už od padesátých let a za ta léta jich mám aspoň tisíc," sdělil osmaosmdesátiletý sběratel plakátů z Letovic Karel Hoder. Co se s plakáty po promítnutí filmu děje dnes? Rozebírají si je diváci nebo je využijí děti ve výtvarné výchově.

Nespokojení občané Míchova požadovali odvolání starostky. U zastupitelů neuspěli

Míchov – V Míchově to pořádně vře. Nespokojení obyvatelé poslali zastupitelům dopis. Nelíbí se jim, jak starostka obec vede, a chtěli změnu. Zastupitelé jí ale projevili důvěru.

Velké Opatovice řeší, co s prostory školy. Sloužit mají sociálním účelům

Velké Opatovice – Hledáme využití objektů bývalé střední školy. Tato informace se nachází na webových stránkách Velkých Opatovic již třetím rokem. Vedení města ale zatím hledá marně.

Na radnici v Letovicích omezí provoz. Kvůli opravám za 14 milionů

Letovice – Městský úřad v Letovicích prochází postupnou rekonstrukcí. První etapa se týkala ekonomického oddělení a stála devět milionů korun. Na řadě je druhá část. „Ta bude zahrnovat opravu přízemí a prvního patra budovy radnice," upřesnil starosta Letovic Vladimír Stejskal.

Letovičtí odhalili v parku bustu Václava Havla. Při zahradní slavnosti

Letovice /FOTOGALERIE/ VIDEO/– „Ten je krásný!" říkali lidé poté, co v sobotu uviděli slavnostně odhalenou bustu dramatika a prvního českého prezidenta Václava Havla v parku u základní umělecké školy v ulici Tyršova v Letovicích. Zahradní slavnost tam uspořádal letovický spolek Paleta, který nechal Havlovu bustu vyrobit. Zelené prostranství zdobí také dlažba s několika výroky prezidenta. Jako například ten, který vybrala bývalá první dáma Dagmar Havlová. „Lhostejnost k druhým a lhostejnost k osudu celku je přesně tím, co otevírá dveře zlu."

Letovická nemocnice otevřela nové pokoje, pískovcové sochy zůstanou natrvalo

Letovice – Pět nových pokojů se čtrnácti lůžky pro pacienty a nové zázemí pro lékaře a zdravotní sestry vzniklo v Nemocnici Milosrdných bratří v Letovicích na Blanensku.

Letovice odhalí bustu bývalého prezidenta Havla. Teprve druhou v České republice

Letovice – Pátého října by bývalý prezident České republiky Václav Havel oslavil osmdesáté narozeniny. Osmdesát let od povýšení na město si letos připomínají i Letovice. V sobotu obě výročí oslaví. Zahradní slavností odkazující na stejnojmennou divadelní hru Václava Havla, při níž odhalí bustu bývalého prezidenta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení