VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOVICE

Na Českou ulici v Letovicích se znovu vrátili dělníci

Letovice – Na Českou ulici v Letovicích se po druhém zastavení prací v minulém týdnu opět vrátil stavební ruch. Dělníci nemohli minulý týden ve stavbě pokračovat, protože Svazek vodovodů a kanalizací okresu Blansko požadoval jiné potrubí, než dodala stavební firma Metrostav, která silnici opravuje. „Projektant ani my jako dodavatel jsme tyto požadavky neznali," tvrdí mluvčí Metrostavu František Polák.

Práce na opravě České ulice v Letovicích opět stojí

Letovice – Česká ulice v Letovicích je pro stavaře zřejmě zakletá. Před dvěma týdny začali dělníci po zhruba měsíční pauze na její opravě znovu pracovat, minulý týden ale práce zase stála. A v blízké době se to nejspíš nezmění.

Letovice chystají plán rozvoje. Mohou se k němu vyjádřit i obyvatelé

Letovice – Vedení Letovic chystá strategický plán rozvoje města. Chce rozvrhnout investice města do příštích let. Letovičtí mají nyní možnost vyplnit na toto téma dotazník na webových stránkách nebo i v tištěné podobě.

OBRAZEM: Na Křetínce se utkali závodníci v dračích lodích, bavily se i děti

Letovice – Opět po roce rozčeřily hladinu přehrady Křetínka u Letovic závody dračích lodí. Křetínka Cup se tam uskutečnil už pošesté. Soutěžící se v lodích s dračí hlavou na přídi a s ocasem na zádi utkali v závodech na dvě stě metrů a na jeden tisíc metrů s otáčkami. Součástí doprovodného programu byla i ukázka letecké akrobacie nad přehradou.

Na Českou ulici v Letovicích znovu nastoupili dělníci

Letovice – Na Českou ulici v Letovicích se po měsíční pauze vrátili stroje a dělníci. Po nutných změnách v projektu kvůli jinak uloženým plynovodům a vodovodům dělníci nyní pokračují v opravě úseku krajské silnice od výjezdu z náměstí k rekonstruovanému silničnímu mostu.

Hřiště ve Velkých Opatovicích rozburácí FestFest. Zlatý hřeb? Supergroup.cz

Velké Opatovice – Zpěvák Kamil Střihavka, kytarista Michal Pavlíček, baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, houslista Jan Hrubý, hráč na klávesy Roman Dragoun a bubeník Miloš Meier tvoří rockové uskupení nazvané Supergroup.cz. To vystoupí jako zlatý hřeb programu šestého ročníku festivalu s názvem FestFest ve Velkých Opatovicích.

Letovice: oprava České vázne. Kvůli vodovodu a plynovodu

Letovice – Českou ulicí v Letovicích měly už od konce června jezdit bagry a silničáři měli pracovat na jejím novém povrchu. Původní termín se posunul do druhé poloviny července. Po prvních výkopových pracích se ale stavba zadrhla úplně. A stojí stále. Pro auta je navíc uzavřená, i když se po ní podle místních projet dá.

Ve Vískách chystají alternativní vyučování

Vísky - Vzdělávání jiné než v klasické škole chce nabídnout rodičům a dětem od září škola ve Vískách. Kromě klasické třídy, budou moci umístit rodiče své děti do alternativní nebo do komunitní skupiny.

Křetínka: rybáři bojují za bivaky. Petice nezabrala, stěžují si na ministerstvu

Letovice - Na přehradě Křetínka platí zákaz bivakování. Rybářům se to nelíbí. Petice jim nepomohla. Podali proto stížnost na ministerstvo vnitra.

Letovice ožijí festivalem 3+1. Už pošestnácté

Letovice – Již šestnáctým rokem nabízí letovický festival 3+1 koncerty, divadlo a filmy. A také setkání zástupců soukromé, veřejné a neziskové sféry. Letos se uskuteční od třicátého července do prvního srpna v areálu letovického koupaliště.

Horní Smržov zaplní tradiční řemesla. Lidé uvidí stloukání másla i tesání trámů

Horní Smržov – Tradiční řemesla již počtvrté představí v Horním Smržově. Na jarmarku řemesel v sobotu ukáží své umění kováři, tesaři, nožíři nebo keramici.

Rychlík srazil muže na nádraží v Letovicích. Chtěl spáchat sebevraždu

Letovice – Sedmačtyřicetiletý muž zemřel pod koly rychlíku mířícího z Brna do Prahy. K neštěstí došlo v úterý před osmou hodinou večer na nádraží v Letovicích.

OBRAZEM: Letiště Písečná ovládlo Letovické polítání. Už popáté

Letovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Modely s elektrickým, ale i se spalovacím motorem. Dálkově řízené rádiem nebo připevněné na drátu. Letiště Písečná ovládlo v sobotu Letovické polétání. Už po páté. Své umění na něm předvedlo zhruba třicet leteckých modelářů.

Letovický LetFest letos zve třeba na výuku jazyků i adrenalinový airsoft

Letovice – Přednášky, výuka jazyků, sport i hudba. To vše nabízí již pátým rokem festival LetFest v Letovicích. Začne tuto neděli a potrvá až do dvanáctého července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies