VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOVICE

Uprchlíci: Blanensko opět pomáhá

Blanensko – Baterky, ponožky, boty. Čepice, rukavice, ale také nosítka, kočárky nebo termosky. To vše mohou lidé nosit až do patnáctého října do Nemocnice milosrdných bratří v Letovicích. Humanitární sbírku pro uprchlíky zorganizovaly tři neziskové organizace z Blanenska. Jejich členové věci předají uprchlíkům pravděpodobně na srbsko-chorvatské hranici koncem tohoto týdne. „Chceme vyjádřit solidaritu s lidmi, kteří museli opustit svoje domovy a nyní jsou v nouzové situaci. I když vím, že je to pro mnohé velmi kontroverzní téma," uvedl Pavel Kratochvíl, projektový manažer letovické neziskovky ELIM.

OBRAZEM: Obrazy a vrstvené sklo. Valér Kováč vystavuje v letovické galerii Pex

Letovice – Devětasedmdesá­tiletý Valér Kováč je významným uměleckým sklářem. Zaměřuje se hlavně na užití plochého skla. K jeho velmi pozoruhodným dílům patří například skleněný vrstvený kříž a oltář v moderní kapli svatého Václava a svaté Anežky v Šošůvce. Žije a tvoří v Ostrově u Macochy. Jeho obrazy i vrstvené sklo mohou nyní vidět návštěvníci letovické galerie Pex.

Stavaři se v Letovicích vrátí do školních lavic

Letovice – Vyučovací hodina se vším všudy, školní oběd nebo tělocvik. To vše čeká tento pátek absolventy stavebnictví Masarykovy střední školy v Letovicích, kteří si přijdou zavzpomínat na školní léta.

V Letovicích se společně setkalo pět národů

Letovice – K jízdárně zámku v Letovicích přijíždí v pátek krátce po třetí hodině odpoledne černé auto. Vystupují z něj dva muži v modrých oblecích. Jsou to muzikanti z Velkého dechového orchestru Základní umělecké školy Letovice. Velkolepé zahájení akce s názvem Spojujeme lidi Evropy tam přitom startuje až za hodinu. „Přijeli jsme o něco dříve, protože máme s sebou nástroje a musíme si je nachystat. Před vystoupením si také dáme ještě kafíčko," usmívá se Leopold Ehrenberger, který zahraje na pozoun.

Úspěch letovických truhlářů a zedníků. Zazářili v republikové soutěži učňů

Letovice – Úspěchem čtyř svých žáků v celorepublikovém kole prestižní soutěže SUSO (Soutěž učňů stavebních oborů) se může chlubit Masarykova střední škola Letovice. Filip Hruška a Lukáš Vykydal prezentovali svůj um v oboru truhlařina. Z Prahy si odnesli třetí místo. Nadějní zedníci René Hrazdíra a Tomáš Popelář byli ještě úspěšnější. Umístili se na druhém místě.

OBRAZEM: Deset umělců vystavuje obrazy a fotografie v letovickém Kulturním domě

Letovice - V sále Kulturního domu v Letovicích si příchozí v těchto dnech prohlédnout obrazy a fotografie. Vystavuje tam deset umělců z Letovic a blízkého okolí. Podzimní výstava bude otevřená až do devátého října.

Kuchařky z letovické mateřinky dostaly i nové sprchy

Letovice – Budova mateřské školy na ulici Čapkova v Letovicích se v posledních letech dočkala několika rekonstrukcí. Má nová okna, střechu či fasádu. Jen jediná její část se dlouho neměnila. Zázemí kuchyně, které si žilo svým životem od roku 1962, kdy školku postavili. Teď ale již i ono září novotou. „Dělníci zázemí rozšířili. Paní kuchařky mají dokonce své vlastní sprchy a toalety. A také více prostoru pro civilní a pracovní oblečení. Vedoucí stravování má svou vlastní kancelář, dříve musela chodit do té mojí přes celou budovu. Teď má lepší kontakt i s dodavateli jídla," je ráda ředitelka školky Iva Širůčková.

Nájemce Isarna v Letovicích? Možná nový spolek

Letovice – Znovu vzkřísit keltský skanzen Isarno v Letovicích, který byl několik let mimo provoz a chátral. A přilákat do něj opět davy turistů. To byla vize sdružení Keltoi, které má atrakci od města v pronájmu již dva roky. Podle letovické radnice a dalších lidí, kterým osud Isarna leží na srdci, je ale činnost těchto nadšenců keltské historie mizivá.

OBRAZEM: Děti si v Letovicích vyzkoušely, jak zachránit člověka

Letovice – Den záchrany života. To je název akce pro děti, která se v pátek konala v Letovicích.

Rybáři se obrátí na ombudsmana. Na ministerstvu kvůli zákazu bivakování neuspěli

Letovice – Neúspěch je neodradil, svých práv se chtějí dovolávat ještě výš. Rybáři, kteří nesouhlasí se zákazem bivakování na přehradě Křetínka u Letovic, nedávno sepsali petici. Zhruba dvě stě podpisů ale vedení Letovic a okolních obcí, které vyhlášku přijaly, nepřesvědčilo.

Opatovický starosta Bělehrádek po 21 letech končí. Nesouhlasil s investicemi

Velké Opatovice – Dva roky. Tak dlouho měl po loňských komunálních volbách zůstat starostou Velkých Opatovic Jiří Bělehrádek (KDU-ČSL). Poté jej v čele radnice měla vystřídat neuvolněná místostarostka Kateřina Gerbrichová (Město lidem). Tak zněla dohoda mezi koaličními stranami. Nyní je ale všechno jinak.

V Letovicích vznikne nová obchodní zóna. O většině prodejců se ještě jedná

Letovice – Nakupovat nejrůznější zboží v nových obchodech budou v závěru roku Letovičtí. V obchodní zóně, která vyroste u tamního Penny Marketu.

OBRAZEM: Letovičtí odstartovali týden mobility. Během v zámeckém parku

Letovice – Dopravněbezpeč­nostní akce, drakiáda, cyklovýlet, vycházka nebo orientační závod. Letovičtí se připojili k Evropskému týdnu mobility. Jeho slogan je Vyber. Změň. Zkombinuj. Na každý den město ve spolupráci s různými organizacemi připravilo zajímavé akce, které mají lidem ukázat rychlejší, efektivnější a bezpečnější způsob cestování. Program začal ve středu odpoledne během v zámeckém parku pro děti z letovických mateřských a základních škol.

Evropský týden mobility v Letovicích: běhání v parku, uzavřené náměstí pro auta

Letovice – Vyber. Změň. Zkombinuj. Takový je slogan letošního Evropského týdne mobility, který vypukne ve středu šestnáctého září v Letovicích. Na každý den město ve spolupráci s různými organizacemi připravilo zajímavé akce, které mají lidem ukázat rychlejší, efektivnější a bezpečnější způsob cestování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies