VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: LETOVICE

V Letovicích opravují cestu k zámku. Komplikace způsobují problémy s podložím

Letovice – Už čtyři měsíce dělníci opravují cestu, která spojuje letovický kulturní dům se zámkem. Vyžádal si to kritický stav její opěrné zdi, kvůli němuž je už několik let silnice zavřená pro auta. První etapa oprav měla skončit v listopadu, komplikace s podložím však práce zdržely.

Šel z něj strach: kvůli sexuálním narážkám muže musel zastavit vlak

Letovice – Z třiatřicetiletého muže, který v sobotu v noci jel vlakem z Prahy do Brna, šel strach. Ostatní cestující obtěžoval sexuálními narážkami, vyhrožoval jim a navíc u sebe měl pepřový sprej a mluvil o noži. Personál vlaku se proto rozhodl přivolat policisty. Vlak kvůli tomu musel mimo jízdní řád zastavit na letovickém nádraží.

OBRAZEM: Jezdeckou sezonu ve Vískách zakončili Hubertovou jízdou

Vísky – Hubertovou jízdou zakončili v sobotu letošní jezdeckou sezonu ve Vískách. V mlhavém ránu se jezdci z okolí se svými koňmi sjeli do Agrocentra Ohrada. To Hubertovu jízdu pořádalo už pojedenácté.

Žáci tvoří naučnou stezku. Se zajímavostmi o letovických budovách

Letovice – Příští týden budou stát na svém místě informační cedule nové naučné stezky v Letovicích. Na celkem pěti zastaveních se kolemjdoucí dočtou zajímavosti o letovických budovách. Autory stezky jsou žáci letovické základní školy a tamní Masarykovy střední školy.

Módní přehlídka v Letovicích: ženy se dověděly se o trendech v líčení i účesech

Letovice – V sobotu odpoledne se v Městském kulturním středisku Letovice uskutečnila akce s názvem Dámský klub aneb Krása a půvab pro každou z nás. Hlavním programem byla módní přehlídka brněnské návrhářky Ivety Nedomové – móda přírodních vláken.

Ve Velkých Opatovicích se po rezignaci dlouholetého starosty rozpadla koalice

Velké Opatovice – Dlouholetý starosta Velkých Opatovic Jiří Bělehrádek s posledním říjnem ve své funkci končí. Především ze zdravotních důvodů. Jeho rezignace nečekaně vyústila ve vypovězení koaliční smlouvy. Kdo bude tvořit novou koalici a kdo se stane novým starostou, se tamní lidé dozví zřejmě příští středu.

Uprchlíci: Blanensko opět pomáhá

Blanensko – Baterky, ponožky, boty. Čepice, rukavice, ale také nosítka, kočárky nebo termosky. To vše mohou lidé nosit až do patnáctého října do Nemocnice milosrdných bratří v Letovicích. Humanitární sbírku pro uprchlíky zorganizovaly tři neziskové organizace z Blanenska. Jejich členové věci předají uprchlíkům pravděpodobně na srbsko-chorvatské hranici koncem tohoto týdne. „Chceme vyjádřit solidaritu s lidmi, kteří museli opustit svoje domovy a nyní jsou v nouzové situaci. I když vím, že je to pro mnohé velmi kontroverzní téma," uvedl Pavel Kratochvíl, projektový manažer letovické neziskovky ELIM.

OBRAZEM: Obrazy a vrstvené sklo. Valér Kováč vystavuje v letovické galerii Pex

Letovice – Devětasedmdesá­tiletý Valér Kováč je významným uměleckým sklářem. Zaměřuje se hlavně na užití plochého skla. K jeho velmi pozoruhodným dílům patří například skleněný vrstvený kříž a oltář v moderní kapli svatého Václava a svaté Anežky v Šošůvce. Žije a tvoří v Ostrově u Macochy. Jeho obrazy i vrstvené sklo mohou nyní vidět návštěvníci letovické galerie Pex.

Stavaři se v Letovicích vrátí do školních lavic

Letovice – Vyučovací hodina se vším všudy, školní oběd nebo tělocvik. To vše čeká tento pátek absolventy stavebnictví Masarykovy střední školy v Letovicích, kteří si přijdou zavzpomínat na školní léta.

V Letovicích se společně setkalo pět národů

Letovice – K jízdárně zámku v Letovicích přijíždí v pátek krátce po třetí hodině odpoledne černé auto. Vystupují z něj dva muži v modrých oblecích. Jsou to muzikanti z Velkého dechového orchestru Základní umělecké školy Letovice. Velkolepé zahájení akce s názvem Spojujeme lidi Evropy tam přitom startuje až za hodinu. „Přijeli jsme o něco dříve, protože máme s sebou nástroje a musíme si je nachystat. Před vystoupením si také dáme ještě kafíčko," usmívá se Leopold Ehrenberger, který zahraje na pozoun.

Úspěch letovických truhlářů a zedníků. Zazářili v republikové soutěži učňů

Letovice – Úspěchem čtyř svých žáků v celorepublikovém kole prestižní soutěže SUSO (Soutěž učňů stavebních oborů) se může chlubit Masarykova střední škola Letovice. Filip Hruška a Lukáš Vykydal prezentovali svůj um v oboru truhlařina. Z Prahy si odnesli třetí místo. Nadějní zedníci René Hrazdíra a Tomáš Popelář byli ještě úspěšnější. Umístili se na druhém místě.

OBRAZEM: Deset umělců vystavuje obrazy a fotografie v letovickém Kulturním domě

Letovice - V sále Kulturního domu v Letovicích si příchozí v těchto dnech prohlédnout obrazy a fotografie. Vystavuje tam deset umělců z Letovic a blízkého okolí. Podzimní výstava bude otevřená až do devátého října.

Kuchařky z letovické mateřinky dostaly i nové sprchy

Letovice – Budova mateřské školy na ulici Čapkova v Letovicích se v posledních letech dočkala několika rekonstrukcí. Má nová okna, střechu či fasádu. Jen jediná její část se dlouho neměnila. Zázemí kuchyně, které si žilo svým životem od roku 1962, kdy školku postavili. Teď ale již i ono září novotou. „Dělníci zázemí rozšířili. Paní kuchařky mají dokonce své vlastní sprchy a toalety. A také více prostoru pro civilní a pracovní oblečení. Vedoucí stravování má svou vlastní kancelář, dříve musela chodit do té mojí přes celou budovu. Teď má lepší kontakt i s dodavateli jídla," je ráda ředitelka školky Iva Širůčková.

Nájemce Isarna v Letovicích? Možná nový spolek

Letovice – Znovu vzkřísit keltský skanzen Isarno v Letovicích, který byl několik let mimo provoz a chátral. A přilákat do něj opět davy turistů. To byla vize sdružení Keltoi, které má atrakci od města v pronájmu již dva roky. Podle letovické radnice a dalších lidí, kterým osud Isarna leží na srdci, je ale činnost těchto nadšenců keltské historie mizivá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení