VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUNŠTÁT

Kunštát se prostřílel do finále. Zahraje si na stadionu Zbrojovky

Šlapanice, Kunštát – Fotbalisté Kunštátu rozstříleli v semifinále krajského poháru Šlapanice a zahrají si finále v Brně. Čtyři branky dal už v prvním poločase Petr Crhák. „Spíš mně tam padlo všechno, do čeho jsem kopnul, já jsem víc šancí ani neměl," komentoval svoji produktivitu kunštátský snajpr. Závěrečný souboj o pohár, finanční prémie a vstupenku do celostátního Poháru České pošty se odehraje v úterý 28. května na stadionu Zbrojovky Brno.

Stavbu bazénu v Kunštátě zatím odložili

Kunštát - Děti z kunštátské základní školy si ve vlastním bazénu ani v několika příštích letech nezaplavou. Vedení města totiž nestihlo podat žádost o dvacetimilionovou dotaci. Ale práce poblíž školy snad přeci jen začnou. Kunštátští totiž nakonec požádali o dotaci na rekonstrukci a přístavbu sportovní haly. Opoziční zastupitelé však spokojení nejsou. Obviňují starostu Zdeňka Wettera z toho, že zanedbal své povinnosti. Ten podobná nařčení odmítá.

Zámek Kunštát otevře opravený salon Alhambra

Kunštát – Salon Alhambra na kunštátském zámku je nyní kompletně zrestaurovaný. Po celou dobu prací byla místnost pro návštěvníky uzavřená. Poprvé po šesti letech si Alhambru návštěvníci prohlédnou už za necelé dva týdny. Prvního května se totiž koná její slavnostní znovuzpřístupnění. Současně s otevřením Alhambry Kunštátští na zámku zahájí i výstavu o památkové obnově interiéru zámku.

Kunštátští ochotníci chystají představení. Premiéru bude mít v sobotu

Kunštát – Na tuto sobotu připravil divadelní soubor LMD Kunštát premiéru nového představení. Hra s názvem Smrt člověka-veverky polské autorky Małgorzaty Sikorska-Miszczuk začne od sedmi hodin večer v kunštátském kulturním domě. Kdo premiéru nestihne, nemusí zoufat. Členové divadelního souboru LMD Kunštát hru totiž zahrají i v neděli od pěti hodin odpoledne. Derniéru bude představení mít v sobotu třináctého dubna.

V Kunštátu letos vylepší park před kulturním domem

Kunštát – Nový chodník, lavičky, osvětlení, ale i obnovení zeleně plánují Kunštátští v parku před tamním kulturním domem. Vedení Kunštátu bude v nejbližších týdnech vybírat nejvýhodnější nabídku na firmu, která se do obnovy parku pustí. Kunštátští chtějí, aby byla hotová na podzim tohoto roku.

Kunštátští žáci dostali kalendář a knížku. Pomůže jim při volbě povolání

Kunštát – Žáci kunštátské základní školy se nyní nově mohou dozvědět informace o světě průmyslu a zpracování kovů. V těchto dnech se jim totiž dostává do rukou nová publikace s názvem Ocelové srdce průmyslového světa a recyklace kovů. Tu pro ně připravil kunštátský rodák Jaroslav Řehůřek, který žije ve Francii, kde dlouhá léta působil jako expert na zpracování kovů.

Kunštátští opraví klubovnu pro děti. Bude mít i terasu

Kunštát – Mladí hasiči v Kunštátu a maminky s dětmi z občanského sdružení Chocholík se mohou těšit na nově zrekonstruovanou klubovnu. Nyní Kunštátští v budově totiž opravují zastaralé sociální zařízení, v létě se mladí hasiči a ostatní děti dočkají i nového vchodu s terasou přímo na zahradu.

Kunštát se postavil proti podomnímu prodeji

Kunštát – Prodejci nabízející po domácnostech nejrůznější zboží od hrnců až po smlouvy na odběr energií mají v Kunštátu utrum. Tamní radní se totiž rozhodli podomní prodej zakázat. Nařízení je součástí nového tržního řádu, který v pondělí schválila rada města na svém zasedání. Podomní prodejci, kteří tento zákaz poruší, tak už od nynějška riskují pokutu.

Charita rozmístila v Kunštátě a okolí kontejnery na textil

Blanensko – Textil, obuv, drobné hračky. To vše mohou lidé v Kunštátu a jeho okolí házet do čtyř speciálních kontejnerů. Nedávno je tam umístili pracovníci Diecézní charity Brno. Jedná se o první čtyři kusy a jsou součástí projektu takzvané textilní banky.

Spory Kunštátu a Vodárenské akciové společnosti jsou u konce

Kunštát – Vedení Kunštátu a vodáren po více než čtyřech letech sporů stahují vzájemné žaloby. Dohodli se na finančním vyrovnání.

Kunštátští se učili s Edisonem. Týden anglicky

Kunštát /REPORTÁŽ/ – Když odjíždím ve čtvrtek dopoledne do kunštátské základní školy, cítím se poněkud trapně. Mé znalosti angličtiny jsou totiž více než chatrné. Ba přímo mizerné. Německy umím slušně a rusky se domluvím. Ale v angličtině si umím objednat pivo, poděkovat, pozdravit a pár základních frází.

Kunštátští školáci nasbírali metráky víček. Pro Lucinku

Kunštát, Hlušovice – V přízemí kunštátské základní školy přesypává parta šesťáků pytle plné víček od plastových lahví. Je čtvrtek, krátce po půl jedenácté dopoledne. Pytlů je patnáct a je v nich tři sta padesát kilo víček. Víček pro Lucinku. „Tak kluci, díky za pomoc a utíkejte zpátky do matematiky," velí učitel Ladislav Dostál.

V Kunštátě rozšíří školní družinu. Míst bude téměř dvakrát tolik

Kunštát – Vedení základní školy v Kunštátě řeší od začátku školního roku nedostatek míst ve školní družině. Rozhodli se ji proto rozšířit. Od ledna příštího roku zvýší kapacitu z padesáti na devadesát žáků.

V Rozseči už poteče čistá voda, po osmi letech

Rozseč nad Kunštátem – Obyvatelé Rozseče nad Kunštátem se letos po osmi letech dočkali dokončení kompletní rekonstrukce tamního vodovodního řádu. „Práce začaly už v roce 2004. Od začátku nám bylo jasné, že abychom dokázali všechno řádně splácet, musíme celý projekt rozdělit do šesti etap," vysvětlil rozsečský starosta Miroslav Šikula.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení