VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUNŠTÁT

Kunštátští žáci dostali kalendář a knížku. Pomůže jim při volbě povolání

Kunštát – Žáci kunštátské základní školy se nyní nově mohou dozvědět informace o světě průmyslu a zpracování kovů. V těchto dnech se jim totiž dostává do rukou nová publikace s názvem Ocelové srdce průmyslového světa a recyklace kovů. Tu pro ně připravil kunštátský rodák Jaroslav Řehůřek, který žije ve Francii, kde dlouhá léta působil jako expert na zpracování kovů.

Kunštátští opraví klubovnu pro děti. Bude mít i terasu

Kunštát – Mladí hasiči v Kunštátu a maminky s dětmi z občanského sdružení Chocholík se mohou těšit na nově zrekonstruovanou klubovnu. Nyní Kunštátští v budově totiž opravují zastaralé sociální zařízení, v létě se mladí hasiči a ostatní děti dočkají i nového vchodu s terasou přímo na zahradu.

Kunštát se postavil proti podomnímu prodeji

Kunštát – Prodejci nabízející po domácnostech nejrůznější zboží od hrnců až po smlouvy na odběr energií mají v Kunštátu utrum. Tamní radní se totiž rozhodli podomní prodej zakázat. Nařízení je součástí nového tržního řádu, který v pondělí schválila rada města na svém zasedání. Podomní prodejci, kteří tento zákaz poruší, tak už od nynějška riskují pokutu.

Charita rozmístila v Kunštátě a okolí kontejnery na textil

Blanensko – Textil, obuv, drobné hračky. To vše mohou lidé v Kunštátu a jeho okolí házet do čtyř speciálních kontejnerů. Nedávno je tam umístili pracovníci Diecézní charity Brno. Jedná se o první čtyři kusy a jsou součástí projektu takzvané textilní banky.

Spory Kunštátu a Vodárenské akciové společnosti jsou u konce

Kunštát – Vedení Kunštátu a vodáren po více než čtyřech letech sporů stahují vzájemné žaloby. Dohodli se na finančním vyrovnání.

Kunštátští se učili s Edisonem. Týden anglicky

Kunštát /REPORTÁŽ/ – Když odjíždím ve čtvrtek dopoledne do kunštátské základní školy, cítím se poněkud trapně. Mé znalosti angličtiny jsou totiž více než chatrné. Ba přímo mizerné. Německy umím slušně a rusky se domluvím. Ale v angličtině si umím objednat pivo, poděkovat, pozdravit a pár základních frází.

Kunštátští školáci nasbírali metráky víček. Pro Lucinku

Kunštát, Hlušovice – V přízemí kunštátské základní školy přesypává parta šesťáků pytle plné víček od plastových lahví. Je čtvrtek, krátce po půl jedenácté dopoledne. Pytlů je patnáct a je v nich tři sta padesát kilo víček. Víček pro Lucinku. „Tak kluci, díky za pomoc a utíkejte zpátky do matematiky," velí učitel Ladislav Dostál.

V Kunštátě rozšíří školní družinu. Míst bude téměř dvakrát tolik

Kunštát – Vedení základní školy v Kunštátě řeší od začátku školního roku nedostatek míst ve školní družině. Rozhodli se ji proto rozšířit. Od ledna příštího roku zvýší kapacitu z padesáti na devadesát žáků.

V Rozseči už poteče čistá voda, po osmi letech

Rozseč nad Kunštátem – Obyvatelé Rozseče nad Kunštátem se letos po osmi letech dočkali dokončení kompletní rekonstrukce tamního vodovodního řádu. „Práce začaly už v roce 2004. Od začátku nám bylo jasné, že abychom dokázali všechno řádně splácet, musíme celý projekt rozdělit do šesti etap," vysvětlil rozsečský starosta Miroslav Šikula.

Kunštát je podzimním mistrem, Rájec zůstává předposlední

Blanensko – Kunštát v minulém kole doma překvapivě remizoval s poslední Miroslaví a chystal se na poslední dva podzimní zápasy ve čtvrtých Vojkovicích a pátých Dobšicích. „Chtěli bychom z těchto zápasů aspoň tři body, přál si kunštátský trenér Petr Loukota. Z toho prvního o šest bodů má bod za bezgólovou remízu. O bod tak uhájil vedení v soutěži právě před Vojkovicemi.

I. A: V závěrečné tlačenici na čele je Kunštát i Bořitov

Blanensko – Tabulka I. A třídy skupiny A se před koncem podzimu vyrovnala. Za vedoucí Kunštát se natěsnaly další týmy. Kunštátští naposledy doma remizovali s posledním, druhý Bořitov zase prohrál s Jevišovicemi. „Přestali jsem střílet góly," povzdechl si po posledním utkání trenér Bořitova Stanislav Blažek. Teď zbývají poslední dvě kola na hřištích soupeřů.

Restaurátoři dají kunštátskému salonu Alhambra novou tvář

Kunštát /REPORTÁŽ/ – Na zámku v Kunštátě jsem byl jednou v životě. Se zájezdem adamovských sokolů. Tehdy jsem v prosluněném odpoledni dal místo ťapání v bačkorách po komnatách přednost vycházce po okolí zámku a nádherném parku. Odměnou mi byla série pěkných fotografií. Tentokrát zaostřím objektiv na práci restaurátorů. Ti si v zámeckém Alhambra salonu vzali do parády malby z poloviny devatenáctého století.

Přednáška přiblíží dávnou záhadnou vraždu v kunštátském zámku

Kunštát – V kunštátském zámku poodkryjí tajemství dávné vraždy. Soudní lékař a badatel tam tento pátek na přednášce seznámí zájemce s případem, který před čtyřiašedesáti lety otřásl Kunštátem. Záhadná smrt ženy a jejího syna v červnu roku 1948 přímo v kunštátském zámku nebyla nikdy dostatečně vyšetřena.

Kunštátská desítka patřila Grünům a Barešové

Kunštát – Neděle dopoledne, zima, déšť. Většina lidí v teple sledovala podzimní plískanici. A kolik běžců si v ní našlo cestu na Kunštátskou desítku? „Jsme nadšení. Je to čtvrtý ročník a účast je téměř dvojnásobná oproti minulým letům," radoval se z pětapadesáti účastníků hlavní pořadatel Petr Formánek. „Prší, a tady je tolik bláznů," doplnil ho Miloš Bayer, který druhý den odlétal na havajského Ironmana.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies