VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUNŠTÁT

Ke kunštátské školce plánují přistavit novou třídu. Nabídne 26 míst

Kunštát – Víc než čtyři a půl milionu korun. Tolik peněz bude stát přístavba nové třídy mateřské školy v Kunštátu. Až devadesát procent nákladů může městu pokrýt dotace z ministerstva školství. Vedení Kunštátu se ji pokoušelo získat již loni, ale bezúspěšně. Letos zkoušeli Kunštátští štěstí opět a od úspěchu je dělí jen krůček.

Školáci v Kunštátu a Pernštejnu poznají, jak se žilo ve středověku na hradech

Kunštát – Jak žili ve středověku šlechticové nebo jak krutá byla morová epidemie. To se přímo v místech se středověkou historií dozvědí žáci základních škol. Umožní jim to zámek v Kunštátě a hrad Pernštejn. Prostřednictvím vzdělávacího programu nazvaného Život na středověkém hradě.

Konec nebezpečí? V Kunštátu přestaví problematickou křižovatku pod kostelem

Kunštát – Nejnebezpečnější křižovatkou v Kunštátě je ta u kostela na náměstí Krále Jiřího. Je nepřehledná a v bezpečí tam nejsou řidiči ani chodci. Kunštátští ji chtějí zpřehlednit již řadu let. A také upravit dopravu na celém náměstí.

Kunštátští obnoví dětská hřiště. Za bezmála půl milionu

Kunštát, Svitávka – Na nových prolézačkách, houpačkách či kolotoči si budou hrát děti z Kunštátu a okolí. Vedení města se pustí do obnovy dětských hřišť. „Oslovili jsme všechny naše osadní výbory s dotazem, jestli chtějí rozšířit nebo vyměnit herní prvky na svých hřištích. Máme totiž možnost získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj, která nám může pokrýt až osmdesát procent nákladů," přiblížil místostarosta Kunštátu Libor Sedlák.

Zimu využily zámky k opravám i výzkumům. V Kunštátě objevili unikátní výmalby

Blanensko – V době zimní pauzy měli na kunštátském zámku prostor pro důkladnější stavebně-historický průzkum. Výsledkem jsou významné objevy. „Našli jsme například pozdně gotické omítky s výmalbou nebo nádherné barokní výmalby v prvním patře zámku. Podařilo se tak více zmapovat historii zámku a jeho přestavbu z hradu na zámek," je nadšený kunštátský kastelán Radim Štěpán.

V Kunštátu v březnu otevřou novou školku. Místa budou pro všechny odmítnuté děti

Kunštát – Velký zájem o místa ve školce, ale málo uspokojených žádostí. To je problém, který dlouhodobě trápí rodiče z Kunštátu.

Lyžování v Hodoníně zpestřil dětský den

Hodonín u Kunštátu /FOTOGALERIE/ – Sluníčko, azurově modrá obloha, několik stupňů pod nulou. Ideální podmínky pro víkendovou lyžovačku. Mezi zaparkovanými auty pod sjezdovkou v Hodoníně u Kunštátu se v sobotu dopoledne míhali malí špunti s vysvědčeními. Školáci, kteří ho přinesli, měli levnější jízdné. Navíc na ně čekal na svahu dětský den plný her, soutěží a zábavy. „Na vysvědčení jsem měla samé jedničky. Už jsem tady zvládla slalom. Ten se mi moc líbil," hlásila prvňačka Lenka Hamrlová, která do Hodonína přijela s rodiči přes šedesát kilometrů až z Blažovic.

Nový web Kunštátu bude přehlednější a modernější

Kunštát - Vedení Kunštátu plánuje letos spustit nový web města. Bude přehlednější a srozumitelnější. „Stránky budou modernější, čtenáři tam najdou více detailů. Zájemci si tam přečtou například informace o tom, co se právě ve městě děje. Nový web bude obsahovat i zajímavosti pro turisty. Dozvědí se tak, která místa mohou v Kunštátu a jeho okolí navštívit. Lidé si budou moci prohlédnout i fotografie a videa," popsal starosta Kunštátu Zdeněk Wetter.

Na hasičském plese v Kunštátě zněly melodie z muzikálů

Kunštát /REPORTÁŽ/ – Plesová sezona na Blanensku odstartovala a ani v Kunštátu nezůstali pozadu. V sobotu večer v tamním kulturním domě pořádali ples sychotínští dobrovolní hasiči. Účastníky čekalo kromě tance i vystoupení taneční skupiny Bez dechu, muzikálové melodie v podání Alžběty Boucníkové a bohatá tombola.

Kniha učitele mapuje Kunštátsko. Odhalí, kudy měla vést Hitlerova dálnice

Kunštát – Kunštátsko… jak šel čas. Tak se jmenuje nová knížka Ladislava Dostála z Kunštátu, který pracuje jako učitel v tamní základní škole. Čtenáři se budou moci začíst do historie pánů z Kunštátu a poznají celkový ráz Kunštátska. Dozvědí se také, proč byla postavena silnice z Kunštátu do Rozseče a kudy měla vést k plánované Hitlerově dálnici u Sebranic, Voděrad a Drnovic.

Kunštát ovládl hrnčířský jarmark. Vše je nádherné, těžko vybrat, řekl návštěvník

Kunštát /REPORTÁŽ/ – Jinak poklidné městečko Kunštát se na dva dny v roce stává centrem dění na Blanensku. A právě o tomto víkendu nastala opět jeho velká chvíle. V sobotu odpoledne je na tamním náměstí Krále Jiřího pořádný mumraj. Aby také ne, když město, ve kterém běžně žije přes dva dva a půl tisíce obyvatel, navštívilo přes patnáct tisíc lidí. Přišli za vyhlášenou keramikou. Na dvaadvacátý ročník kunštátského jarmarku.

V Žalově položili věnce. Uctili oběti romského holocaustu

Hodonín u Kunštátu – Jednasedmdesát. Právě před tolika lety vypravili nacisté z cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu nejpočetnější transport romských vězňů. Mířili do vyhlazovacího koncentračního tábora Osvětim II Březinka. Většina z nich tam zemřela. Tradiční pietní akt k uctění památky romského holocaustu se konal v neděli právě na místě bývalého cikánského tábora.

Hledají využití pro Jelínkovu chatu. Hrozí jí i zbourání

Kunštát – Studii, jak využít prostory chátrající Jelínkovy chaty v lesích u Kunštátu, má již v rukou vedení města. Z ní vyplývá, že areál se promění ve sportovně-rekreační zónu a bude sloužit především dětem. Například jako lesní školka.

Volby v Olešnici? Nově vzniklý Spolek přátel chce přinést mladý hlas

Olešnice, Kunštát – Kdo chce něco změnit, nemůže jen tak nečinně sedět na židli. To si v Olešnici řekli představitelé několika politických stran a sdružení. A tak se bude vůbec poprvé v podzimních komunálních volbách ucházet o přízeň voličů Spolek přátel Olešnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení