VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUNŠTÁT

Připomenou si 73 let od největšího transportu z cikánského tábora do Osvětimi

Hodonín u Kunštátu – V neděli to bude už třiasedmdesát let od největšího transportu mužů, žen a dětí z takzvaného cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu do koncentračního tábora v Osvětimi. Tuto tragickou událost na Blanensku připomene pietní shromáždění, které začne v jedenáct hodin dopoledne u hromadného hrobu v lese.

Oprava lysického náměstí se blíží ke konci. Vzniklo nové parkoviště i chodníky

Lysice – Povrch silnice, obrubníky a chodníky na Horním náměstí v Lysicích byly ve velmi špatném stavu. Obyvatelé čekali na jeho opravu desítky let. Teprve letos se jí dočkali.

Lysice plánují novou čistírnu. Spojí se s okolními obcemi a vyjde na 108 milionů

Lysice – Stávající čistička v Lysicích je na hraně své kapacity a podle místostarosty Lysic Radka Kratochvila je hlavně zastaralá. Lysičtí si proto nechali zpracovat varianty řešení, jak mají postupovat.

V nástavbě kulturního domu v Kozárově vznikne knihovna a klubovna pro hasiče

Kozárov – Nástavbu kulturního domu plánují postavit v Kozárově na Blanensku. Vznikne v ní knihovna a klubovna pro hasiče a místní mládež.

Zamilovala se do Kafky. Japonka se naučila česky a doma vzdělává další zájemce

Lysice - Mei Kashimu přivedla do České republiky láska k dílu Franze Kafky. Tehdy jí bylo osmnáct let a přijela sem v rámci studentského výměnného pobytu. Od té doby se do České republiky vrací každé dva až tři roky. Letos to bylo v rámci bohemistického semináře. Díky němu včera navštívila s dalšími překladateli z celého světa například i zámky v Lysicích a v Kunštátě.

Kunštát může kvůli restitucím přijít o spoustu pozemků

Kunštát – Velký problém představují pro Kunštát církevní restituce. Desítky hektarů pozemků si nárokuje Kongregace sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova z Rajhradu. Okresní soud v Blansku nedávno rozhodl, že město je v minulosti získalo neoprávněně.

OBRAZEM: Děti šplhaly, skákaly nebo běhaly. Na sportovní olympiádě v Sulíkově

Sulíkov - O sulíkovskou veverku. To je název sportovní olympiády, která se v úterý již podeváté konala u základní školy v Sulíkově.

Získal dotaci, odmítl ji. Nyní už je Kunštát na přístavbu školky připravený

Kunštát – Už dlouho chtějí v Kunštátu postavit přístavbu mateřské školy pro pětadvacet dětí. Radnice získala čtyřmilionovou dotaci z ministerstva školství, musela ji ale odmítnout. Protože hrozilo, že stavbu nestihne dokončit včas. Nyní už jsou Kunštátští připravení.

Hrazdy nebo bilanční stroje: ve Zbraslavci postaví venkovní fitcentrum

Zbraslavec – Lidé na Blanensku si oblíbili cvičení pod širým nebem. Venkovní hřiště už fungují například v Blansku, Boskovicích či Letovicích. Pořídit je chtějí i ve Zbraslavci, kde během léta plánují zbudovat speciální sportoviště, které nabídne mnoho prvků ke cvičení včetně hrazd, laviček a bilančních strojů.

Konec nebezpečného zajíždění do dvora. U školy vznikne parkování pro auta

Kunštát – Když jdou žáci základní školy v Kunštátu na Blanensku ráno pěšky do školy, hrozí jim nebezpečí. Ne na silnici, ale přímo na chodníku, který ke škole vede. Protože spousta rodičů vozí své děti autem až na školní dvůr.

Památník obětem holocaustu Romů v Hodoníně dostává obrysy

Hodonín u Kunštátu /FOTOGALERIE/ – Nezapomenout a uctít památku. To jsou hlavní důvody stavby Památníku obětem romského holocaustu, který vzniká v areálu bývalého protektorátního a poválečného pracovního tábora Žalov v Hodoníně u Kunštátu. „Letos v červenci mají být hotové práce na stavbě informačního centra, v němž bude hlavní expozice. Za rok v srpnu by ji mohli zhlédnout první návštěvníci," uvedla Markéta Pánková, ředitelka Národního pedagogického muzea a knihovny Jana Amose Komenského v Praze, které památník s funkcí vzdělávacího centra připravuje.

Den památek na lysickém zámku: pokřtí labuť, dobrovolníci pomohou v zahradě

Lysice – Netradičně oslaví mezinárodní den památek na státním zámku v Lysicích. Tuto neděli pozvou dobrovolníky na dvě hodiny drobných prací, při kterých budou například upravovat cestičky v zámecké zahradě. „Ve světě jsou takovéto akce obvyklé. Uvidíme, jak se to povede u nás. Především chceme, aby lidé skutečně přispěli k svátku památek," uvedla kastelánka Martina Rudolfová.

Nedodržení termínu, chyby ve výsadbě. Kunštát přišel o dotaci na Panskou zahradu

Kunštát – Je rozhodnuto. Kunštát definitivně přijde o téměř devět set tisíc korun. Jde o část dotace na obnovu Panské zahrady, kterou Státní fond životního prostředí městu neproplatí. Ve středu o tom představitele města osobně informovali zástupci finančního úřadu.

Pozemkové úpravy v krajině? Olešnické cesty mezi poli vyhrály soutěž

Olešnice – Zpevněný povrch polních cest, opravený most přes Veselský potok, sjezdy k polím. Ale také rozšířená místa pro vyhýbání zemědělské techniky. Tak nyní vypadá pětice cest mezi poli v Olešnici. V devátém ročníku soutěže zaměřené na pozemkové úpravy v krajině obsadily tento týden první místo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení