VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KUNŠTÁT

Lyžařské areály se chystají na zimní sezonu. Zdražování skipasů zatím neplánují

Blanensko – Revize, kontrola techniky a vleků, různé opravy i chystání sněžných děl. Provozovatelé skiareálů na Blanensku začali s přípravou na zimní sezonu. Otevřeno budou mít areály v Olešnici a Hodoníně u Kunštátu. Stejně jako loni zůstanou zavřené sjezdovky v Hořicích a Hlubokém u Kunštátu.

Lysický zámek zpestřilo první dýňobraní

Lysice – Státní zámek v Lysicích rozzářila o víkendu oranžová barva. Konalo se tam totiž první zámecké dýňobraní.

Kunštátští již nechtěli dál čekat. Udělali chodník i záliv pro autobusy

Kunštát – Na vyřešení nepřehledné dopravní situace v centru Kunštátu na Blanensku, přes které vede rušná silnice I/19, čekají tamní lidé před deset let. Starosta města Zdeněk Wetter sdělil, že k navrhované proměně náměstí se podle svého vyjádřily všechny dotčené instituce. Domluva s Ředitelstvím silnic a dálnic, které se má na investici podílet, ale vázne. „Je to i z důvodu probíhajících personálních změn. Ředitel brněnského závodu David Fiala nám ale přislíbil osobní návštěvu a pomoc při řešení," uvedl Wetter. Protože aut přibývá a pro chodce je to tam nebezpečné, pustili se Kunštátští do některých úprav sami.

Ve Voděradech otevřou dětskou skupinu. Obec školku dosud nikdy neměla

Voděrady – Sluníčko. Tak se jmenuje nová miniškolka formou takzvané dětské skupiny, která ve čtvrtek otevře své brány v přízemí základní školy ve Voděradech. Navštěvovat ji bude jedenáct dětí.

Žbluňk do vody. Soutěžící zkoušeli štěstí na Drnovické lávce

Drnovice – Přejet přes lávku na kole nebo na trakaři není žádná legrace. A co teprve, kdy je lávka jen dvacet centimetrů široká a položená přes rybník. Nespadnout do vody vyžaduje velkou šikovnost i kapku štěstí. Některým účastníkům Drnovické lávky se to podařilo.

OBRAZEM: Naivní amatérští umělci ze šesti zemí tvoří na zámku v Lysicích

Lysice – Šestnáct malířů a jeden řezbář z různých zemí tvoří tento týden na zámku v Lysicích. Při už třetím Mezinárodním setkání naivních a amatérských umělců, kteří se tam sjeli z Izraele, Rumunska, Slovinska, Finska, Slovenska i z České republiky.

Připomenou si 73 let od největšího transportu z cikánského tábora do Osvětimi

Hodonín u Kunštátu – V neděli to bude už třiasedmdesát let od největšího transportu mužů, žen a dětí z takzvaného cikánského tábora v Hodoníně u Kunštátu do koncentračního tábora v Osvětimi. Tuto tragickou událost na Blanensku připomene pietní shromáždění, které začne v jedenáct hodin dopoledne u hromadného hrobu v lese.

Oprava lysického náměstí se blíží ke konci. Vzniklo nové parkoviště i chodníky

Lysice – Povrch silnice, obrubníky a chodníky na Horním náměstí v Lysicích byly ve velmi špatném stavu. Obyvatelé čekali na jeho opravu desítky let. Teprve letos se jí dočkali.

Lysice plánují novou čistírnu. Spojí se s okolními obcemi a vyjde na 108 milionů

Lysice – Stávající čistička v Lysicích je na hraně své kapacity a podle místostarosty Lysic Radka Kratochvila je hlavně zastaralá. Lysičtí si proto nechali zpracovat varianty řešení, jak mají postupovat.

V nástavbě kulturního domu v Kozárově vznikne knihovna a klubovna pro hasiče

Kozárov – Nástavbu kulturního domu plánují postavit v Kozárově na Blanensku. Vznikne v ní knihovna a klubovna pro hasiče a místní mládež.

Zamilovala se do Kafky. Japonka se naučila česky a doma vzdělává další zájemce

Lysice - Mei Kashimu přivedla do České republiky láska k dílu Franze Kafky. Tehdy jí bylo osmnáct let a přijela sem v rámci studentského výměnného pobytu. Od té doby se do České republiky vrací každé dva až tři roky. Letos to bylo v rámci bohemistického semináře. Díky němu včera navštívila s dalšími překladateli z celého světa například i zámky v Lysicích a v Kunštátě.

Kunštát může kvůli restitucím přijít o spoustu pozemků

Kunštát – Velký problém představují pro Kunštát církevní restituce. Desítky hektarů pozemků si nárokuje Kongregace sester Těšitelek Božského Srdce Ježíšova z Rajhradu. Okresní soud v Blansku nedávno rozhodl, že město je v minulosti získalo neoprávněně.

OBRAZEM: Děti šplhaly, skákaly nebo běhaly. Na sportovní olympiádě v Sulíkově

Sulíkov - O sulíkovskou veverku. To je název sportovní olympiády, která se v úterý již podeváté konala u základní školy v Sulíkově.

Získal dotaci, odmítl ji. Nyní už je Kunštát na přístavbu školky připravený

Kunštát – Už dlouho chtějí v Kunštátu postavit přístavbu mateřské školy pro pětadvacet dětí. Radnice získala čtyřmilionovou dotaci z ministerstva školství, musela ji ale odmítnout. Protože hrozilo, že stavbu nestihne dokončit včas. Nyní už jsou Kunštátští připravení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies