VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOSKOVICE

Farský dostal ocenění. Za práci s dětmi

Praha, Boskovice - Radní Boskovic, v civilním povolání strojvedoucí na železnici. Vladimír Farský se však dlouhá léta věnuje také dětem, mládeži i postiženým. Jako vedoucí pionýrského oddílu, organizátor táborů a dalších akcí pro děti.

Ve Svitávce mají nejkrásnější radnici. Shodli se na tom laici i odborníci

Svitávka – Radnice ve Svitávce vyhrála letošní ročník celostátní soutěže o Nejkrásnější obecní úřad. A to dokonce ve dvou kategoriích. Nejvíc hlasů získala jak od veřejnosti, tak odborné poroty složené také z architektů.

OBRAZEM: V Okrouhlé padaly hlášky a trumfy. Na mariášovém turnaji

Okrouhlá /FOTOGALERIE/ – Hláška, sto a sedm červených, flek. Do pohostinství Boby v Okrouhlé se v sobotu sjeli příznivci mariáše. Konal se tam totiž známý turnaj Okrouhlecké eso. Za stoly zasedlo čtyřiapadesát hráčů z Blanenska a okolí. „Dorazili také čtyři mariášníci z Ostravy. Turnaj je vždycky na pohodu, i když o napínavé souboje není nikdy nouze. Hlavně jde ale o setkání přátel," řekl ředitel turnaje Bohumil Kovář z Okrouhlé a hospodský v jedné osobě, který sám zasáhl do hry.

Boskovičtí ladí projekt nového centra

Boskovice – Řemeslo má zlaté dno. Šikovných řemeslníků je málo. O práci rukama není mezi mládeží zájem. Boskovičtí chtějí podpořit manuální zručnost dětí a vzbudit jejich zájem o řemesla. Poblíž základní školy ve Slovákově ulici proto plánují postavit centrum polytechnické výchovy a vzdělávání. Zaplní nevyužitou jámu, která tam zůstala po rozestavěné sportovní hale.

Zámek v Lysicích zkrášlila adventní výzdoba. Láká i na i výstavu andělů

Lysice /FOTOGALERIE/ – Pracovníci státního zámku v Lysicích ve čtvrtek dokončovali adventní výzdobu sálů a komnat. V sobotu a v neděli si je mohou prohlédnout návštěvníci. Otevřeno bude od deseti hodin do čtyř odpoledne. „Návštěvníci se mohou těšit na prohlídky, dozví se, jak původní šlechtičtí majitelé slavili advent, připravena bude vánoční dílna s výrobou adventních věnců i různě nazdobené vánoční stromečky na nádvoří," vyjmenovala lysická kastelánka Martina Rudolfová.

Architekti v dopisu boskovickým radním: Plánujte lépe stavby a informujte lidi

Boskovice – Není nám lhostejné, jakým způsobem probíhá plánování významných architektonických akcí. Myslíme si, že některé kroky by bylo vhodné dělat profesionálněji. I těmito slovy začíná dopis, který přednedávnem obdržela radnice v Boskovicích od trojice architektů, kteří z města pocházejí. Ti upozorňují na to, že v Boskovicích postrádají ucelenou myšlenku urbanistického a architektonického rozvoje města. „V úvahách o budoucích stavbách nám schází jasně definovaný stavební program. Prezentace projektů na veřejnosti by měla být prvním bodem, díky kterému by se předcházelo mnoha dezinterpretacím," píší ve svém dopisu.

Když budeme jezdit po zadku, můžeme skončit v horní polovině, myslí si Václavek

Boskovice – Sedmé místo a třiadvacet bodů. Taková je bilance boskovických fotbalistů po podzimní části sezony krajského přeboru. Po loňských bojích o záchranu a konečném čtrnáctém místě tak jihomoravský celek vylepšil svou pozici a na jaře chce navázat na úspěšné výkony.

AKTUALIZOVÁNO

Na hlavním tahu u Voděrad bourala tři auta. Jeden z řidičů nadýchal tři promile

Voděrady – Nehoda tří osobních aut zablokovala v úterý před šestou večer provoz na nejrušnějším silničním tahu na Blanensku. Na silnici I/43 z Brna do Svitav poblíž odbočky na obec Voděrady.

Zámek v Borotíně po opravách září novotou. Jsou v něm byty i kavárna

Borotín – Zámek v Borotíně chátral asi patnáct let. Od doby, co z něj ústav sociální péče přesídlil do Velkých Opatovic. Pozdější majitelé nedokázali pro pozdně barokní stavbu najít využití. Změnilo se to poté, co jej koupila hodonínská společnost SaZ. Ta se loni na jaře pustila do rozsáhlé rekonstrukce a zámek proměnila v dům s pečovatelskou službou. Je v něm pětatřicet bytů. Provoz zahájí od ledna příštího roku.

OBRAZEM: Boskovičtí si připomněli události 17. listopadu. Zapálili svíčky

Boskovice – Sedmnáctý listopad 1989, kdy studentské demonstrace zahájily sametovou revoluci. A také stejný den roku 1939, v průběhu kterého nacistické síly potlačily demonstraci organizovanou hlavně studenty u příležitosti výročí vzniku Československé republiky v roce 1918. Tyto dva historické milníky si ve čtvrtek večer připomněli lidé v Boskovicích u památníku pod kostelem svatého Jakuba na ulici Antonína Trapla.

Kalendář Boskovic pro příští rok představí i historické firmy

Boskovice, Blansko – Historie a současnost podnikání. Tak se jmenuje nový kalendář Boskovic pro příští rok. „Navazuje na retrospektivní kalendáře, které město vydalo v předchozích letech a jež měly u lidí úspěch. Na přípravě jsme spolupracovali s podnikateli. Představíme v něm víc než dvacet současných firem, které mají ve městě svou tradici," přiblížil Jaroslav Parma z boskovické radnice.

Znesvářené Sudice: šest let soudů, udání, kontrol a pokut

Sudice – Před šesti lety byly Sudice jako sud střelného prachu. Po volbách s příchodem nové starostky Olgy Dočkalové vybuchl. Následovaly soudy s bývalými zástupci Sudic kvůli hospodaření a opravě sokolovny. Udání, kontroly a pokuty. Napětí v obci trvá dál. „Místo toho abychom řešili podstatné věci a věnovali se rozvoji obce, tak píši slohová cvičení a vyhledávám dokumenty. Odpovídám na dotazy někomu, kdo hledá špínu tam, kde není, a kdo se dodnes nevyrovnal s porážkou," uvedla Dočkalová. Naráží na to, že obecní úřad místní bombardují žádostmi o poskytnutí informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Tři varianty boskovického Sportovního areálu Červená zahrada: i s bouráním mlýna

Boskovice – Tři varianty studie, které řeší sportovní areál Červená zahrada, představila boskovická radnice. Díky úpravám za desítky milionů má být v lokalitě například velký počet parkovacích míst.

Komplikace. Sokolové nemají na zaplacení energií, žádají od města 200 tisíc

Boskovice – Bezplatný převod sokolovny v Boskovicích na město se může zkomplikovat. Vyšlo totiž najevo, že zástupci Sokola nemají dostatek peněz na zaplacení energií. „Informovali nás o tom již letos v červenci. Doporučili jsme jim, ať zkusí získat finanční podporu od podnikatelských subjektů," uvedla starostka Boskovic Hana Nedomová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies