VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOSKOVICE

Směr Praha? Jeden rychlík ve Skalici nově nestaví

Boskovicko – Se změnou jízdních řádů musejí cestující počítat od neděle jedenáctého prosince. Někteří lidé z Boskovicka jsou vyděšení z toho, že brzy ráno ztratí přímé vlakové spojení s Prahou. Vlak Railjet 580 Leoš Janáček z Brna do hlavního města již nebude v 5:02 zastavovat ve Skalici nad Svitavou. „Když jedu do Prahy vlakem, tak odjíždím ze Skalice nad Svitavou až v šest ráno, takže já změnu tolik nepocítím. Ale pro ty, kteří tam jezdí za prací a potřebují se tam dostat dříve, to může být hodně velký problém," řekl Blanenskému deníku Rovnost Patrik Plhoň z Boskovic.

OBRAZEM: Motorkáři z drnovického Kiliangangu zakončili sezonu

Drnovice /FOTOGALERIE/ – Drnovický motoklub Kiliangang zakončil letošní sezonu. Na sraz přijelo v sobotu k obecnímu rybníku v Drnovicích sto dvacet motorek. Odtud vyrazili motorkáři na tradiční vyjížďku po okolí. Své umění pak předvedl v disciplíně zvané stuntriding Mirek Sporťák Frey. Návštěvníci srazu viděli v jeho podání například jízdu po předním kole nebo jízdu vestoje. „Počasí vyšlo parádně a přijelo sto dvacet motorek. Myslím, že se všichni bavili dobře," řekl za organizátory akce Tomáš Opluštil. O půl osmé večer začínala v drnovickém kulturním domě přednáška cestovatelů, kteří na jawách projeli Albánii. V devět hodin večer pak akci zakončila taneční zábava.

Recidivistům nyní hrozí vyšší pokuty

Boskovice – Centrální evidenci přestupků spustilo začátkem tohoto měsíce ministerstvo spravedlnosti. Pro recidivisty znamená přísnější postih a vyšší sankce. Státní orgány zároveň informace o přestupcích sdílejí. „Dosud byly přestupky shromažďovány v podstatě nahodile. Pokud policisté někoho přistihli například při krádeži nebo méně závažném ublížení na zdraví, nemohli snadno ověřit, zda dotyčný podobný přestupek nespáchal už někde jinde," uvedl ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

V Mladkově opravili kříž v centru obce. Po více než sto letech

Boskovice – Pískovcový kříž, na kterém je umístěná pozlacená socha Ježíše Krista, stojí v centru Mladkova, místní části Boskovic, již od roku 1888. Za tu dobu se na něm podepsaly nejen vlivy počasí, ale také amatérské opravy, které mu spíše uškodily, než prospěly. To trápilo členy spolku Mlátek, kteří kříž nechali zrestaurovat.

Muzeum regionu Boskovicka bude mít nového ředitele

Boskovice – Již týden je jasné, že se senátorkou za obvod Blansko stala místostarostka Boskovic Jaromíra Vítková (KDU-ČSL). Zatím ale není jisté, kdo bude stát v čele Muzea regionu Boskovicka.

Boskovická posádka rychlé lékařské pomoci vyhrála slovenskou soutěž záchranářů

Boskovice – Pacient má takovou alergickou reakci, že mu hrozí smrt. Hromadná dopravní nehoda s několika zraněnými. Otrava v chemické továrně. S těmito i dalšími scénáři si musela minulý týden poradit posádka rychlé lékařské pomoci z Boskovic při prestižní soutěži Záchrana, která se konala v Humenném. Trojice ve složení lékař Emil Kykloš, záchranář Petr Chlup a řidič Jan Antonín Barbořík ji vyhrála.

Benešovští zachránili jedinečný mokřad

Benešov – Povedlo se. Benešovská přírodní rezervace Pavlovské mokřady je zachráněna. „Odbahnili jsme stávající rybník a vytvořili dva hektary velkou retenční nádrž na řece Bělá, která zadržuje vodu," sdělil starosta Benešova Antonín Rus.

V nové kořenecké knihovně mají i hrací pódium

Kořenec – Přečíst si knížku nebo jen tak posedět s přáteli mohou lidé v opravených prostorách knihovny v Kořenci. „Nová část knihovny je útulná a prostorná. Je tak vhodným místem pro setkávání dětí i dospělých. Tím naplňuje nové směřování knihoven, které jsou dnes kulturním či komunitním centrem a neslouží jen k půjčování knih," řekl starosta Kořence Miroslav Zemánek.

Přetíženému centru Boskovic má ulehčit obchvat. Studie nabízí tři varianty

Boskovice - Vyhledávací studii obchvatu Boskovic, který ulehčí dopravně přetíženému centru, představilo vedení města. Ve hře jsou tři varianty trasy.

Přání obyvatel Boskovic? Oprava kina i nová sportovní hala

Boskovice – Výstavba obchvatu Boskovic, oprava letního kina, nová sportovní hala nebo řešení problematické dopravní situace v ulicích Dukelská a Podlesí. To jsou priority, které si obyvatelé Boskovic přejí zohlednit při přípravě rozpočtu na příští rok. Vedení města s Boskovickými o tom nedávno dvakrát diskutovalo u kulatých stolů.

V Drnovicích vylepší školku. Opravy budou stát 21 milionů

Drnovice – Výrazně lepší zázemí pro děti a zvýšení kapacity. O jednu třídu. To vše si Drnovičtí slibují od oprav tamní mateřské školy, které pojmou ve velkém stylu. Rekonstrukce totiž bude stát jednadvacet milionů korun. Devatenáct milionů pokryjí dotace, zbytek doplatí obec na Blanensku z vlastního rozpočtu.

Boskovičtí hlasují o názvu nové ulice

Boskovice – Možnost rozhodnout o názvu nové ulice mají lidé v Boskovicích. Své návrhy mohou posílat do pondělí e-mailem nebo je mohou zveřejnit na facebookových stránkách města Boskovice. „Vybraná jména pak zveřejníme na našich webových stránkách a v Radničních listech. V anketě budou mít lidé možnost hlasovat pro název, který se jim líbí nejvíce," sdělil referent pro styk s veřejností Jaroslav Parma. Výsledek ankety projednají zastupitelé na prosincovém zasedání.

Všechny služby na jednom místě. Ve Svitávce plánují stavbu víceúčelového domu

Svitávka – Svitávečtí chtějí mít všechny potřebné služby na jednom místě. Proto se vedení městyse rozhodlo postavit v centru Svitávky víceúčelový dům.

Našli desítky let ztracenou divadelní oponu, kterou patrně maloval Alfons Mucha

Boskovice, Doubravice nad Svitavou – Všichni v Doubravici nad Svitavou si mysleli, že je dávno ztracená. Po oponě, kterou měl pro tamní ochotníky namalovat Alfons Mucha, se už před lety slehla zem. Nyní se pravděpodobně našla v depozitáři Muzea regionu Boskovicka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies