VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOSKOVICE

Znesvářené Sudice: šest let soudů, udání, kontrol a pokut

Sudice – Před šesti lety byly Sudice jako sud střelného prachu. Po volbách s příchodem nové starostky Olgy Dočkalové vybuchl. Následovaly soudy s bývalými zástupci Sudic kvůli hospodaření a opravě sokolovny. Udání, kontroly a pokuty. Napětí v obci trvá dál. „Místo toho abychom řešili podstatné věci a věnovali se rozvoji obce, tak píši slohová cvičení a vyhledávám dokumenty. Odpovídám na dotazy někomu, kdo hledá špínu tam, kde není, a kdo se dodnes nevyrovnal s porážkou," uvedla Dočkalová. Naráží na to, že obecní úřad místní bombardují žádostmi o poskytnutí informací podle zákona o svobodném přístupu k informacím.

Tři varianty boskovického Sportovního areálu Červená zahrada: i s bouráním mlýna

Boskovice – Tři varianty studie, které řeší sportovní areál Červená zahrada, představila boskovická radnice. Díky úpravám za desítky milionů má být v lokalitě například velký počet parkovacích míst.

Komplikace. Sokolové nemají na zaplacení energií, žádají od města 200 tisíc

Boskovice – Bezplatný převod sokolovny v Boskovicích na město se může zkomplikovat. Vyšlo totiž najevo, že zástupci Sokola nemají dostatek peněz na zaplacení energií. „Informovali nás o tom již letos v červenci. Doporučili jsme jim, ať zkusí získat finanční podporu od podnikatelských subjektů," uvedla starostka Boskovic Hana Nedomová.

V Boskovicích otevřou školku. Pro děti od dvou let

Boskovice – Podpořit individuální nadání dětí a pomocí originálních her zajistit jejich všestranný rozvoj. To bude cílem nové soukromé mateřské školy s prvky Montessori výuky, kterou začátkem příštího roku otevřou v židovské čtvrti v Boskovicích. Místo v ní bude pro čtrnáct dětí a určena bude i těm nejmenším od dvou let.

Výstavba domků v Benešově se zpozdí. Kvůli chybějící studii

Benešov – Již letos na podzim chtěli v Benešově na Blanensku zasíťovat pozemky pro výstavbu třinácti rodinných domů v lokalitě zvané Pastvisko. Na své vytoužené bydlení si však noví majitelé pozemků ještě počkají. Obec je začne připravovat až na jaře příštího roku. „Boskovický odbor výstavby chtěl, abychom ještě doložili studii zastavitelnosti. Proto se náš záměr trochu protáhl. Přes zimu chceme vše připravit především papírově a projekčně. Například požádat o stavební povolení," uvedl starosta Benešova Antonín Rus.

V Šebetově opraví sochu Jana Nepomuckého. Prý je cennější než z Karlova mostu

Šebetov – Svatý Jan Nepomucký. Jeden z patronů české země, který se stal námětem pro řadu umělců. Socha, která jej zpodobňuje, se nachází například na pražském Karlově mostě, ale také na prostranství před zámkem v Šebetově na Blanensku. „Jeden z odborníků na památkovou péči mi řekl, že dílo stojící u nás je svým výtvarným zpracováním nejcennějším a nejoriginálnějším ztvárněním Nepomuckého. A že předčí sochy na Karlově mostě," přiblížil starosta Šebetova Zdeněk Čížek.

OBRAZEM: Halloween? Za dětmi přišel i kouzelník

Svitávka – Stačí pár triků a chlapec v kostýmu snese vajíčko. Nebo se ve vzduchu vznáší stolek, který ovládá duch. Za dětmi do svitávecké sokolovny totiž v sobotu odpoledne přišel kouzelník. Předvedl jim i další kousky a zpestřil tak halloweenský program, který připravil Divadelní spolek Sněženky a Machři. „Akci pořádáme pro děti už podruhé, přišlo jich několik desítek. Kromě kouzelníka si užily různé hry a soutěže. Večer se pak uskuteční třetí ročník oslav Halloweenu pro dospělé," uvedla za organizátory Marcela Dyčková.

Důchodce najel autem do výlohy obchodu. Na boskovickém náměstí

Boskovice – Osobní auto zničilo ve čtvrtek odpoledne výlohu obchodu na Masarykově náměstí v Boskovicích. Za volantem byl čtyřiasedmdesá­tiletý muž. Podle policejního mluvčího Bohumila Maláška řidič nezvládl řízení, další okolnosti nehody policisté šetří. „Auto narazilo čelně do budovy. Muž nebyl pod vlivem alkoholu," doplnil Malášek.

Nové parkoviště nabízí přes čtyřicet míst. Zlepší průjezdnost Hybešovy ulice

Boskovice – Dříve stála auta v Hybešově ulici v Boskovicích na Blanensku po obou stranách silnice. A když se tam potkala dvě protijedoucí, měla problém si vyhnout. S tím je konec. Díky novému parkovišti, které nabízí třiačtyřicet parkovacích míst. Ve čtvrtek v jednu hodinu odpoledne jej slavnostně otevřou.

V komunitním domě postaví byty pro mladé rodiny i důchodce

Boskovice – Kdy se začne stavět komunitní dům v Havlíčkově ulici v Boskovicích, který má vzniknout v nevyužité budově bývalé oděvní školy? To je otázka, která zajímá některé obyvatele města. „Jak je možné, že téměř nikdo z obyvatel doposud neví o jeho výstavbě? Stavební odbor již vydává potřebné souhlasy s provedením prací. Samotná myšlenka na využití budov tímto způsobem je přijatelná," uvedla například Marie Bártová.

V mexické kapele Mariachi Espuelas z Boskovic hrají i na těhotnou kytaru

Boskovice /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Od dětství jej fascinovali nastrojení hudebníci ve velkých kloboucích. Už tehdy věděl, že chce být jako oni. Svá první vystoupení pořádal u sebe v pokojíčku a místo na kytaru, kterou tehdy neměl, hrál na dlouhé školní pravítko. „Nejvíce mě ovlivnil film Muž z Acapulca s Jeanem-
Paulem Belmondem. Muzikanti zpívající španělsky cucurucucu mě tehdy uchvátili," vzpomíná kapelník boskovické kapely Mariachi Espuelas Miroslav Ramiro Kaštyl. Skupině zaměřené na mexickou hudbu Blanenský deník Rovnost věnuje další díl seriálu Baví nás z pódia.

Boskovičtí postaví sněžnou jámu na zimním stadionu

Boskovice – Jeden milion šest set tisíc korun. Tolik peněz bude stát vybudování takzvané sněžné jámy v areálu zimního stadionu v Boskovicích. Zhruba polovinu nákladů uhradí dotace z ministerstva školství. „Nejpozději do poloviny listopadu obdržíme oficiální rozhodnutí. V prvním kole posuzování žádostí jsme nebyli vybráni, ale nakonec nám pomohlo naše apelování na ministerstvo," je ráda starostka Boskovic Hana Nedomová.

Radní schválili bezplatný převod boskovické sokolovny. Hodnota daru? 21 milionů

Boskovice – Návrh bezplatného převodu sokolovny v Boskovicích na město tento týden schválili radní. Když jej posvětí i zastupitelé, stane se majetkem města od ledna příštího roku.

Boskovičtí opravují letní kino. Už z něj odstranili půl století staré lavičky

Boskovice – Jako na staveništi to nyní vypadá v letním kině v Boskovicích. Dělníci tam z gruntu vzali rekonstrukci hlediště. Původní lavičky, které měly přes padesát let, začali odstraňovat začátkem října, hned po Husích slavnostech. „Už jsou všechny demontované. Stavební firma tam bude pracovat, dokud jí to počasí dovolí. I o víkendu, abychom byli v předstihu. Po rekonstrukci se kapacita amfiteátru zvýší na asi tři tisíce sedících diváků," popsal místostarosta Boskovic Petr Malach.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies