VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BOSKOVICE

Byl to jen planý poplach. Hrad v Boskovicích majitel nezavře

Boskovice – „Dovoluji si vás informovat o ukončení provozu hradu Boskovice ke dni osmnáctého září. A to z důvodu výpovědi z nájmu. Protože veřejnost nebyla ze strany majitelů informována, oznamuji tuto skutečnost jménem správy hradu. Děkuji vám za jednatřicet let vaší přízně." Tato zpráva se objevila na webových stránkách jedné z nejkrásnějších památek na Moravě.

OBRAZEM: Lysický zámek pořádal svatební show. S módní přehlídkou a mažoretkami

Lysice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Svatba. Klíčový životní krok, který řada lidí plánuje a chystá dlouho dopředu. Jaké vybrat šaty pro nevěstu, oblek pro ženicha, kadeřníka, výzdobu? Kolik stojí fotograf? Na podobné otázky dostali v neděli odpověď návštěvníci zámku v Lysicích. Konala se tam totiž v pořadí už šestá svatební show.

V Sudicích opraví průtah obcí. Za zhruba 50 milionů

Sudice – Průtah v Sudicích neopravovali desítky let. To se ale má v nejbližších letech změnit. Silničáři připravují kompletní rekonstrukci za nejméně padesát milionů korun. „Nechají opravit nejen povrch silnice, ale mimo jiné také kanalizaci. Součástí akce bude rekonstrukce vedení nízkého napětí v celé obci," uvedla starostka Sudic Olga Dočkalová.

Singletrailové stezky v Jedovnicích navštívily tisíce lidí. Přibudou nové trasy

Boskovice, Jedovnice – Osmnáct tisíc sedm set padesát. Přesně tolik lidí navštívilo za tři a půl měsíce singletrailové stezky v Jedovnicích. Přesnou návštěvnost od sedmadvacátého května do pondělí dvanáctého září tam spočítal přístroj na počítání průjezdů, který na okruh číslo jedna umístil spolek Singletrail Moravský kras. „Počítadlo jsme do terénu umístili jen pro zajímavost, abychom věděli, jaký je o projekt zájem," uvedl jednatel spolku Petr Vaněk.

OBRAZEM: Kunštát po roce ovládl hrnčířský jarmark. Přijely tisíce lidí

Kunštát /FOTOGALERIE/ – O stovky let zpátky v čase se tento víkend vrátili návštěvníci Kunštátu na Blanensku. Tamní náměstí Krále Jiřího obsadilo zhruba dvě stě keramiků. Počtyřiadvacáté se tam konal hrnčířský jarmark, který navštívilo několik tisíc lidí. „Příchozí si vyzkoušeli práci na hrnčířském kruhu. Keramik Michal Plíhal předváděl pálení RAKU keramiky, kdy jsou nádoby pálené v přímém ohni na 1100 stupňů. Pro děti jsme připravili výtvarné dílničky přímo mezi stánky na náměstí. Vyzkoušely si například malování na keramiku," uvedla za pořadatele Radka Banyaová.

Matka ho týrala, tak ji ubodal. Mladík dostal za vraždu deset a půl roku vězení

Jižní Morava – Deset a půl roku. Tak v pátek rozhodl Krajský soud v Brně v případě šestadvacetiletého mladíka, který loni v červnu ve Svitávce na Blanensku ubodal svojí matku.

V boskovické dětské léčebně pohybových poruch otevřeli novou rehabilitaci

Boskovice – Novou přístavbu rehabilitace tento týden slavnostně otevřeli v Dětské léčebně pohybových poruch v Boskovicích. Zájem o pobyt dětí s doprovodem stoupá.

Hasiči ze Sychotína se po dlouhých letech dočkají nového zásahového auta

Sychotín – Obyvatelé místní části Kunštátu-Sychotína si život bez svých hasičů snad ani nedovedou představit. Ti jim neježe chrání majetek, ale na začátku léta jsou přítomní u čerpání studní a čištění bazénů, pořádají sběr železa nebo odklízení odpadků. A také se starají o kulturní dění v obci. Jenže ke všem událostem dosud vyjížděli v autě, které již nesplňuje moderní požadavky. To se brzy změní.

Památky, firmy či školy uvidí jako naživo. Díky nové virtuální prohlídce na webu

Boskovice – Vyšplhat na radniční věž v Boskovicích, prohlédnout si zevnitř židovskou synagogu, pak se přesunout do městských lázní nebo navštívit koncert v letním kině? A to vše v několika vteřinách? Možné to je díky nové virtuální prohlídce Boskovic, kterou radnice tento týden spustila na svých webových stránkách.

Za Stalina! Němci při bojové ukázce ze druhé světové války porazili Rudou armádu

Skalice nad Svitavou /REPORTÁŽ/ – Rok 1945, někde na Moravě. Ustupující německá vojska právě narazila na předsunutou jednotku Rudé armády. Nechybí zákopy, dělostřelecké opevnění, nadohled stojí polní lazaret, teče zde řeka. V areálu klubu vojenské historie Markland ve Skalici nad Svitavou se v sobotu odpoledne začíná odvíjet jedna z šarvátek druhé světové války. V podobě, v jaké se skutečně mohla odehrát.

Pacienti budou mít větší komfort. Nemocnice vylepšila rehabilitační oddělení

Boskovice – Novou tělocvičnu a místnost pro ergoterapii ve čtvrtek slavnostně otevřeli na rehabilitačním oddělení, které se nachází v suterénu Nemocnice Boskovice. Podle primářky oddělení Moniky Dvořáčkové byla původní tělocvična prostorově nedostatečná a zastaralá.

Při čtení v knihovně budou mít Valchovští větší pohodlí

Valchov – Nejen místem pro půjčování knih, ale i centrem společenského setkávání je knihovna ve Valchově na Blanensku. Vedení obce se proto její prostředí snaží neustále vylepšovat. Nyní chce vybavit koutek pro posezení novým nábytkem. „Ten stávající není moc pohodlný. Plánujeme pořídit novou příjemnou pohovku, křeslo, odkládací stolek nebo sedací vaky," popsala starostka Valchova Jindra Brožová.

Pro studenty chce škola zakoupit lůžka i robotickou ruku

Boskovice – Zvýšení efektivity výuky. To je hlavní důvod, pro který si některé obory Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické a Střední školy Boskovice vyměnily své působiště.

OBRAZEM: Na jarmarku ve Svitávce otevřeli muzeum rodu Löw-Beer

Svitávka – Stánkaři s nejrůznějším zbožím obsadili v sobotu park městyse Svitávka. Návštěvníci si mohli nakoupit rukodělné výrobky, domácí palačinky, burčák anebo sledovat umění kováře. Největším lákadlem jedenáctého ročníku Svitáveckého jarmarku však bylo otevření muzea rodu Löw-Beer v takzvané Velké vile.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies