VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BLANSKO

Otužilci si zaplavali v zatopeném lomu v Blansku. Je už napůl zamrzlý

Blansko /FOTOGALERIE/ – Uprostřed léta není u zatopeného lomu na okraji Blanska k hnutí. Průzračná voda láká k osvěžení stovky lidí. Ale týden před Štědrým dnem? Co se tam na břehu převléká za blázny do plavek? Dva kolemjdoucí pejskaři si v neděli o půl jedenácté dopoledne poťukávají na čelo. Půlka lomu je totiž pod ledovým škraloupem a mrzne. „Hej Andreji, jdeš nějak na lehko, není ti zima?" vítá muž ve sportovním dalšího příchozího. „Já se pořádně oblékám až od mínus dvaceti," hlásí Andrej Dzuba ze Šošůvky.

Blanenská nemocnice opraví vodoléčbu. Za více než dvacet milionů

Blansko – Dvacet čtyři milionů. Zhruba tolik má stát kompletní rekonstrukce prostor vodoléčby v Nemocnici Blansko. Do práce se dělníci pustí v polovině příštího roku. „Vodoléčbu představuje vodoléčebný sál, kde je k dispozici velký bazén s masážními tryskami a protiproudem. Dále pak vířivý bazén, perličkové, přísadové, uhličité, končetinové a šlapací koupele, rašelinové obklady a masáže. Je zde i sauna," popsala prostory mluvčí Nemocnice Blansko Kateřina Ostrá.

Stotisícové dluhy po sportovcích v Blansku? Nedobytné

Blansko – Kde nic není, ani smrt nebere. Když před třemi lety zkrachovala největší tělovýchovná organizace na Blanensku, TJ ČKD Blansko, dlužila městu bezmála půl milionu korun za dvě půjčky. Dalšího téměř půl milionu pak městské společnosti Služby Blansko za pronájem sportovišť. Už tehdy zástupci města tvrdili, že dostat peníze od sportovců zpět bude nemožné. Neměli totiž žádný majetek. To se nakonec potvrdilo.

Hasiči v Blansku mají nový zvon Florián a zásahové auto. Požehnal jim páter

Blansko /FOTOGALERIE/ – Třiatřicet centimetrů a jedenatřicet kilogramů. To jsou míry kovového zvonu, který ve čtvrtek dopoledne na požární stanici slavnostně odhalili blanenští hasiči. Pojmenovali ho po svém patronovi svatém Floriánovi.

Umělá tráva? Penále za zpoždění je 350 tisíc

Blansko – Dvacátého září, přelom října a listopadu, patnáctého listopadu. Ani v jednom z těchto termínů nestihla firma Ekkl, a. s., dokončit fotbalové hřiště s umělým povrchem na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku. Město nový fotbalový stánek převzalo až na konci listopadu. Do čtvrtka měla firma čas na to, aby odstranila drobné nedodělky. Blanenští jí za skluz napočítali penále tři sta padesát tisíc korun. „Hřiště s umělou trávou už město převzalo. Zbývalo dodělat jen drobnosti, nic závažného. Něco v nových šatnách a také terénní úpravy," uvedla Leona Mazourková z blanenského investičního oddělení.

Blansko mění pozemky kvůli mostu na Staré Blansko. Jedná ještě s osmi majiteli

Blansko – Blanenští zastupitelé schválili další směnu pozemků města za soukromé v části Staré Blansko. V této lokalitě chce radnice ve spolupráci s krajem vybudovat nad železnicí silniční most, který má zlepšit dostupnost do této části města a také ulevit dopravě v centru.

Blansko nabídne plakátovací plochy. Předchozí firma dostala výpověď

Blansko – Plakátovací plochy v Blansku ve vlastnictví města má nově na starosti Kulturní středisko města Blanska. Ale jen dočasně, než úředníci vyberou novou firmu, která bude výlep plakátů zajišťovat.

376 milionů korun: Blansko schválilo pro příští rok vyrovnaný rozpočet

Blansko – Tři sta sedmdesát šest milionů korun. S takovou částkou budou Blanenští operovat příští rok v rozpočtu města. Ten bude vyrovnaný.

V knihovně vystaví pohlednice i fotky

Blansko – Výkresy, fotografie, pohlednice nebo ručně vázané knihy. A také výrobky z dílny uměleckého kováře. To vše si prohlédnou příští rok návštěvníci městské knihovny v Blansku. Na každý měsíc připravili Blanenští jednu zajímavou výstavu. Program akcí představili zástupci knihovny už nyní. „Výstavní síň v knihovně není příliš velká, ale to nijak neubírá na pestrosti akcí ani zájmu výtvarníků z Blanska a okolí," řekl ředitel knihovny Pavel Přikryl.

OBRAZEM: Otevřeli novou Nemocvičnu. Pro rehabilitacích poslouží pro cvičení

Blansko – Provoz nové Nemocvičny v pondělí slavnostně zahájili v Blansku. Zázemí na Smetanově ulici zřídila blanenská nemocnice, v níž se příští rok budou opravovat prostory rehabilitačního oddělení.

Opravy rehabilitace? V blanenské Nemocvičně budou lidé cvičit i rehabilitovat

Blansko – Rehabilitační oddělení blanenské nemocnice čeká v příštím roce oprava. Vedení hledalo náhradní prostory, kde by fyzioterapeuti mohli dále s pacienty pracovat. A vznikla Nemocvična. Tu slavnostně otevřou v pondělí v poledne.

Nová atrakce pro děti. U baseballového stadionu vyroste obří kopací míč

Blansko – Kopačák. Obří herní prvek z modřínového a dubového dřeva doplněný kovovými částmi. Na nové atrakci v podobě poloviny fotbalového míče si děti mají hrát ještě letos před Vánocemi. Dělníci herní prvek namontují na Sportovním Ostrově Ludvíka Daňka.

Žádosti o kácení vzrostlých stromů úředníci obvykle vyhoví

Blansko – Stíní a nepouštějí do bytu světlo. Jsou staré, poškozené nebo už příliš velké a zabírají místo. Řeč je o vzrostlých stromech. Ty mohou způsobit problémy poblíž rodinných nebo bytových domů. Od začátku listopadu do konce března je období vegetačního klidu. V tomto termínu mohou lidé žádat o povolení k pokácení stromů a keřů, které rostou mimo les.

Ve Křtinách shořelo nákladní auto. Škoda je půl milionu

Křtiny /FOTOGALERIE/ – Nákladní auto v plamenech a zablokovaná cesta. Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu po půl desáté dopoledne na silnici z Křtin do Bukoviny na Blanensku. Hořelo tam nákladní auto Tatra. Při požáru se nikdo nezranil a podle předběžného odhadu je škoda půl milionu korun. Po dobu zásahu hasičů byla silnice uzavřená, řidiči pak jezdili jedním pruhem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies