VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BLANSKO

OBRAZEM: Vánočním stromem Blanska je letos 14metrová douglaska

Blansko – Symbol Vánoc od úterý zdobí náměstí Republiky v Blansku. Zhruba čtrnáctimetrovou douglasku, kterou Blansku věnovalo město Rájec-Jestřebí, pracovníci technických služeb v úterý také nazdobili. „Výzdoba bude hodně podobná té loňské. Přibyl jen jeden řetěz a nějaké žárovky," řekl pracovník odboru komunální údržby blanenské radnice Milan Vítek.

Bývalý pilot nafotil kalendář. Blansko s nadhledem

Blansko, Klepačov – Před lety ještě svíraly jeho dlaně knipl letadla. Do vzduchu se však stále vrací. Ne už jako pilot, ale jako fotograf. Ivo Stejskal z blanenské části Klepačov vyměnil dráhu profesionálního pilota za fotografování. Jeho snímky si mohou nyní prohlédnout lidé v řadě blanenských domácností. V novém městském kalendáři pro příští rok.

Děti si budou hrát na cvrčkovi i hnízdě

Blansko – Kdy přibudou další herní prvky na dětském hřišti na sídlišti Zborovce v Blansku? To je otázka, která zajímá Petra Tomáška. „Když toto hřiště srovnám s tím na sídlišti Sever, tak je na prvky opravdu chudé," napsal muž na webové stránky Blanska. Investiční referentka Leona Mazourková z blanenské radnice uvedla, že postavit na Zborovcích nové hřiště má město v plánu v příštím roce.

OBRAZEM: Lektorka přednášela o slavném Titaniku. Ukázala i originální talíř

Blansko – V blanenské knihovně se v pondělí uskutečnila přednáška o jedné z nejslavnějších lodí světa, o Titaniku. Posluchači se dozvěděli informace o tom, jak byl navržen, jak probíhala stavba, podrobnosti o vyplutí lodi ze Southamptonu i jejím potopení v Atlantiku.

Chtějí vést obec i pracovat pro kraj. Dělat to zodpovědně nejde, tvrdí opozice

Blanensko – Pro kraj na plný úvazek. S tímto heslem se před čtyřmi lety pokoušel blanenský místostarosta Jiří Crha (ODS) zabodovat v krajských volbách. Tehdy dosáhl jen na post řadového zastupitele. Teď je však už pozapomenutý slogan aktuální. Crha je totiž po ustavujícím zastupitelstvu nově předsedou výboru pro národnostní menšiny. Pro kraj bude pracovat na plný úvazek. A dostane štědře zaplaceno.

Zámek ve Křtinách přilákal nevěsty, ženichy i milovníky dobrot

Křtiny /REPORTÁŽ/ – Dokonale načančaný zámek ve Křtinách je v sobotu pastvou pro oči. Zejména pro snoubence, kteří plánují svatbu. A nejen pro ně. Třpytivé slavnostní tabule, dech beroucí svatební šaty, pečlivě upečené cukroví anebo originální svatební oznámení zaujaly například důchodkyni Marii Hrubou ze Křtin. Až natolik, že by se opět chtěla vdávat. „Jsem šťastně vdaná už šestapadesát let, ale s takovouto svatební výbavou bych se hned opět postavila před oltář. Například ty šaty a sváteční tabule jsou úchvatné. Za mého mládí taková pestrá nabídka nebyla. V módě byly především kloboučky, kostýmy, halenky na čistém hedvábí a kytice z kálí. Chodím se sem kochat každý rok," usmívá se Hrubá.

Na hřbitově ve Velkých Opatovicích mají nové záchody

Blanensko – Dvě toalety opravili na hřbitově ve Velkých Opatovicích. „Rekonstruovali jsme technické zázemí na hřbitově a přitom jsme zároveň opravili i sociální zařízení," uvedla starostka Velkých Opatovic Kateřina Gerbrichová. Obnova technického zázemí už byla nutná, protože byla letitá a ve špatném stavu.

OBRAZEM: Mladí hasiči soutěžili v Drnovicích v uzlování

Drnovice – Drnovický dráček. To je název soutěže pro mladé hasiče a hasičky z Blanenska, která se v sobotu již popáté konala v Drnovicích. Soutěžní družstva soutěžila v uzlovací štafetě. „Účastnilo se jednatřicet družstev v mladší a šestadvacet ve starší kategorii. Z obou postoupilo šestnáct do superfinále, kde se soutěžilo systémem vyřazování," uvedl vedoucí mládeže ze Sboru dobrovolných hasičů Drnovice Dušan Škrabal.

OBRAZEM: V blanenském domě dětí a mládeže pekli vánoční perníčky

Blansko – K Vánocům neodmyslitelně patří perníčky. A právě ty si v pátek dopoledne v blanenském Domu dětí a mládeže upekly děti společně s rodiči. Akci připravily maminky z Lesního klubu Blansko. „Pečení perníčků pořádáme podruhé. Letos přišlo dost lidí, až nás to trochu zaskočilo. Těsto však snad stačilo a na všechny se dostalo," řekla jedna z organizátorek Monika Popelková.

O páteční trhy v Blansku klesal zájem, zní z radnice. Město o obnově neuvažuje

Blansko – Oblečení, záclony, boty. Kabelky, čepice, ponožky nebo peněženky. Z takové nabídky zboží si mohli zákazníci vybírat na pravidelných pátečních trzích v Blansku. Ty se v minulosti konaly v Hybešově ulici před blanenským kinem a v posledních třech letech pak na náměstí Republiky. Před časem však skončily a zástupci města o jejich obnovení neuvažují.

Fotbalisté stále čekají na dokončení hřiště. Na umělé trávě v Blansku netrénují

Blansko – Začátkem října byla na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka velká sláva. Blanenští otevírali fotbalové hřiště s umělou trávou, které nahradilo původní škvárovou plochu. Otevření nového areálu za čtyřiadvacet milionů korun však provázely také velké rozpaky a rozčarování. Stavební firma měla totiž skluz s dokončením prací a odstraněním vad.

Bojují proti rakovině. V nemocnici ženám zdarma vyšetřili prsa

Blansko – Sto třicet tři. O deset víc než loni. Tolik žen si nechalo v Nemocnici Blansko začátkem týdne vyšetřit prsa při preventivní akci zaměřené na boj s rakovinou prsu. Blanenští ji pořádali už popáté. „Akci pořádáme bezplatně pro ženy, kterým je méně než pětačtyřicet let. V tomto věku jim totiž pojišťovna nehradí pravidelné screeningové vyšetření prsů," uvedla mluvčí nemocnice Kateřina Ostrá s tím, že lékaři příchozí vyšetřili pomocí ultrazvuku, mamografu nebo kombinací obou těchto metod.

Kniha přiblíží pozapomenutou uličku v Blansku. Pokřtí ji v pátek

Blansko – Růžová ulička vypráví. To je název už deváté knihy, kterou vydává Městská knihovna Blansko v edici KráLiK. Její slavnostní křest se v knihovně uskuteční v pátek v šest hodin večer.

Pořádají charitativní koncert. Pro psy v útulku

Blansko, Boskovice – Sto dvacet tisíc korun ročně i víc. Tolik stojí nakrmení psů v blanenském útulku. „Částka je orientační. Hodně závisí na počtu psů, jejich velikosti i na tom, zda mají nějakou speciální dietu. To pak náklady rostou. Ale většinou nás krmivo přijde na zhruba sto dvacet až sto padesát tisíc za rok," řekla vedoucí blanenského útulku Jarmila Jurová. Pomoci s výdaji se rozhodli členové Tanečního orchestru Základní umělecké školy v Blansku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies