VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BLANSKO

Konečná v Dubaji? Nadměrný náklad uvízl už ve Sloupu. Na měsíc

Blanensko /FOTOGALERIE/ – Z Ivanovic na Hané přes Blanensko do Mělníka. Více než tři sta kilometrů měly urazit dvě soupravy s nadměrným nákladem za pět dní. Od tohoto pondělí do pátku. Jenže transport se zasekl už první den. Po padesáti kilometrech ve Sloupu. Místo aby dělníci nakládali obří kovové části mlýna na loď v Mělníku, prší na ně v Moravském krasu.

V Závisti si zvolí nové zastupitelstvo. Lidé budou vybírat z pěti kandidátů

Závist – Naše Závist. Tak se jmenuje jediná kandidátka sdružení nezávislých kandidátů, kterou místní sestavili pro nové volby do obecního zastupitelstva. Je na ní pět jmen.

OBRAZEM: Mikuláš s čerty přinesli nadílku hendikepovaným dětem

Blansko – Prostory blanenského klubu důchodců ve středu odpoledne ovládl dětský smích. Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých tam totiž zorganizovala tradiční mikulášskou nadílku pro hendikepované děti.

Divadlo ve sklepě? Ne. Kolárka přesto dál sní o prostorách pod zbouraným hotelem

Blansko – Divadlo místo zbouraného hotelu Dukla v centru města nebude. Blanenští radní nedávno stopli návrh spolku Circulus, který provozuje divadelní skupinu Divadlo Kolárka. Ta chtěla vybudovat ve zmíněné lokalitě menší stálou divadelní scénu.

Téměř rok od vystoupení: stejná cena vody, pokračující pře o majetek i členství

Černá Hora – Cesta za levnější vodou bude nejspíš pro Černohorské ještě hodně trnitá. K poslednímu prosinci to bude rok od doby, co městys vystoupil na základě výsledků referenda ze Svazku vodovodů a kanalizací měst a obcí okresu Blansko. Změnu to ale nepřineslo.

Stavba parku v místě po zbouraném hotelu Dukla má zpoždění

Blansko – Kdo v těchto dnech prochází kolem prostranství po zdemolovaném hotelu Dukla na náměstí Republiky v Blansku, může pozorovat řadu dělníků s technikou při práci. Ačkoliv to vypadá, že práce na stavbě parku pokračují podle plánu, není tomu tak. Nové místo ke sportovnímu vyžití a především relaxaci se tam pomalu rýsuje od začátku září a hotové mělo být do konce listopadu. Některé práce na výstavbě parku po zbouraném hotelu Dukla se ale protáhnou do příštího roku. Stavba se navíc prodraží.

Na stadionu v Blansku vymění chlazení

Blansko – Na zimním stadionu v Blansku je pořád nabito. Využívají jej sportovní kluby, školy i veřejnost. Jenže jeho chladící zařízení na výrobu ledové plochy je v provozu už zhruba čtyřicet let a neodpovídá požadavkům pro příznivý vliv na životní prostředí. Led se zpracovává za pomoci toxického čpavku, kterého je v obřích nádržích ve strojovně stadionu několik tun v kapalném stavu.

Blanenský festival Rajbas? Třídenní dávka dobrodružství

Blansko /FOTOGALERIE/ – Pouště, džungle, hory, bažiny. Nehostinná místa, kde nebezpečí a smrt číhají doslova na každém kroku. Přesně jako v povídkách legendárního světoběžníka Otakara Batličky. Na kouzlo dálek a dobrodružství láká každoročně také Rajbas. Festival filmů, setkání a dobrodružství ovládl od pátku do neděle Blansko. Už po osmnácté. Hlavní scéna byla v Dělnickém domě a v blanenském kině.

Starou ubytovnu Blanenští přestaví na klubovny

Blansko – Vlhko a stísněné prostory. Atleti, kteří trénují na stadionu na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku, nemají zázemí. Stavební buňka u tribuny jim slouží jako klubovna a sklad zároveň. „Dřív jsme měli věci ve fotbalových kabinách. Tam však po jejich rekonstrukci a stavbě hřiště s umělou trávou budou fotbalisté. Nové zázemí bychom určitě uvítali. To chce město pro nás i další sportovce udělat místo ubytovny, která stojí při vstupu na stadion," řekl trenér atletů Jiří Ošlejšek.

Analýza: V Blansku chybí přes dva tisíce parkovacích míst. Město chystá změny

Blansko - Zhruba dva a půl tisíce parkovacích míst chybí v Blansku. Vyplývá to z analýzy, kterou město nechalo vypracovat. Zlepšení mohou řidiči očekávat od února příštího roku.

Ve Křtinách dokončují nové moderní sportoviště. S kluzištěm

Křtiny – Za budovou základní školy ve Křtinách nyní pilně pracují dělníci. Do konce roku tam vznikne nové zázemí pro atletiku a míčové sporty. V zimě se tam počítá i s kluzištěm.

Divadlo v centru Blanska? Radní návrh projektu stopli

Blansko – V novém parku v centru Blanska budou důchodci na lavičkách rozebírat počasí. Maminky s kočárky proberou rodinné trable a příští rok si vypijí kávu v nové kavárně. Suterénní prostory možná zabere nějaký noční podnik. Divadlo na ploše po zbouraném hotelu Dukla však určitě nebude. Návrh projektu, se kterým před časem přišel spolek Circulus, pod nímž funguje divadelní skupina Kolárka, stopli blanenští radní.

Dobývání Punkvy i cestování po celém světě. Blansko ovládne festival Rajbas

Blansko – Sednout do letadla a zaletět si na exotickou dovolenou. Nebo na výpravu do nehostinné divočiny. V dnešní době už to není jen otázka peněz, ale spíše volného času. Přitom spousta dobrodružství se dá zažít i kousek od domu. Víme, co máme za humny? To je motto letošního Rajbasu. Festivalu filmů, setkání a dobrodružství, který od pátku do neděle ovládne Blansko.

Historii Blanska přiblíží nová kniha. Pokřtí ji při rozsvěcení vánočního stromu

Blansko – Brána Moravského krasu. S podtitulem Obrazy ze života města mladého devět století. To je název nové knihy, kterou vydalo město Blansko. Publikace přibližuje jeho historii.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies