VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BLANSKO

Nadměrný náklad opustí Sloup začátkem ledna

Sloup – Měsíc. Tak dlouho zůstal ve Sloupu trčet nadměrný náklad, který přes Blanensko mířil z Ivanovic na Hané do Mělníka. Jedná se o komponenty pro cementárnu. Přepravují je dvě soupravy o délce čtyřiadvacet metrů. Náklad má sto třicet sedm tun. Z obce v Moravském krasu vyrazí na cestu třetího ledna.

Ostrovští mají novou hasičskou zbrojnici

Ostrov u Macochy – Ostrovští hasiči se radují z opravené hasičské zbrojnice. „Byla ve špatném stavu, rekonstrukce už byla potřebná," řekl starosta tamního sboru dobrovolných hasičů František Nejezchleb.

Slévárna zaplatila milionové dluhy a plánuje investice

Blansko – Přes 184 milionů korun. O pohledávky v této výši se v insolvenčním řízení přihlásilo sto šestatřicet věřitelů. Řízení po roce končí. Blanenská slévárna Ernst Leopold totiž už dluhy zaplatila a splnila reorganizační plán, který jí před časem schválil Krajský soud v Brně.

Blanenští zastupitelé řekli znovu ne kasinu ve výškové budově

Blansko – Pozemky nesměníme. Kasino ve výškové budově nechceme. Postoj blanenského zastupitelstva k firmě LL Holding se nezměnil ani po roce. Tehdy zastupitelé zamítli společnosti udělit výjimku z vyhlášky, která ve městě zakazuje hazard. Na provoz kasina ve výškové budově na Wanklově náměstí, kterou firma vlastní. Dům je už několik let z velké části opuštěný a chátrá.

Pinkali si a pózovali divákům. Otužilci si užili Štěpánskou koupačku

Ostrov u Macochy /FOTOGALERIE/ – Na břehu davy lidí. V ledu vysekané velké okno a schody do vody ozářené dřevěnými pochodněmi. Tak to vypadalo v pondělní krátce před půl čtvrtou odpoledne u rybníka v Ostrově u Macochy. Konala se tam v pořadí už druhá Štěpánská koupačka. „Asi je hřeje ta slivovica, co si dali při převlíkání. Já bych tam nevlezla ani za nic," roztřásla se zimou starší paní v pletené čepici, která postávala na břehu.

Kapela Impro Band vznikla na Bambifestu. Členové chtěli hrát své oblíbené písně

Blansko /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Poměrně nová a mladá kapela Impro Band z Blanska za sebou ještě mnoho koncertů nemá. Nechybí jí ale ambice a základna jejích fanoušků se postupně rozrůstá. Deník Rovnost skupině věnuje další díl seriálu Baví nás z pódia.

Hlaváčová jako dítě stopovala rodiče, kam dárky schovávají. Našla jich plnou loď

Blansko, Barcelona – Mnohanásobná rekordmanka v bazénovém i dálkovém plavání. Několikanásobná přemožitelka kanálu La Manche. Teď je z blanenské rodačky Yvetty Hlaváčové Yvette Tulip. Léta už žije v zahraničí. Závodní plavání pověsila na hřebík a ve španělské Barceloně se naplno věnuje mateřským povinnostem. Má dva syny. Toma a Matta. Vánoce podle svých slov prožívá stejně intenzivně jako v dětství.

Vánoce očima dětí ze základní umělecké školy? Stromky, kapří a dárky pro všechny

Blansko – Balení dárků, příprava štědrovečerní večere, rozsvěcování stromečku. A také pouštění kapříků na svobodu nebo výlet do lesa s pamlsky pro zvířátka. Tak namalovaly děti ze Základní umělecké školy Blansko svůj pohled na Vánoce.

OBRAZEM: Studenti na náměstí přiblížili scénu narození Ježíše

Blansko – Povídání a písničky věnované narození Ježíše v Betlémě si připravili studenti blanenského gymnázia. Svůj program předvedli ve čtvrtek na náměstí Republiky v Blansku.

Blansko chce centrální vytápění ve své režii

Blansko - Levnější topení už příští rok. A soustava Centrálního zásobování teplem (CZT) zcela ve vlastnictví a v režii města. Blanenští zastupitelé rozhodli, že předčasně splatí investorovi innogy Energo sedmadvacet milionů za provedené opravy rozvodů a technologií kotelen v Blansku z roku 2002. S ním má Blansko smlouvu do roku 2018. Stejně jako se současným provozovatelem sítě kotelen blanenskou společností ZT energy.

Začínající tvůrce pohostí Blansko. Při světové soutěži neprofesionálních filmů

Blansko – Světová soutěž neprofesionálních filmů UNICA. V bývalém Československu se konala dvakrát. V letech 1948 a 1966. V České republice pak před dvaadvaceti lety v Hradci Králové. V roce 2018 se uskuteční v Blansku. Od 31. srpna do 9. září.

OBRAZEM: Ježíšek se v jesličkách narodí na Štědrý den

Blansko – „Děti, víte, proč tu ještě není Ježíšek?" ptá se průvodce v blanenském kostele svatého Martina u tamního betléma. „Protože se narodí až na Štědrý den," vědí děti. V kostele je betlém k vidění až do čtvrtka. Jeho prohlídku doprovází vyprávění o tom, jak Josef s Marií putovali do města Betléma a proč v něm zatím není malý Ježíšek.

Osm termínů, kdy se hudba ztiší až ráno. V Blansku nově zkrátili noční klid

Blansko – Blanenští zastupitelé schválili novou vyhlášku. O vymezení kratší doby nočního klidu. Zahrnuli do ní osm termínů v roce, kdy je možné porušit zákonem stanovenou obvyklou dobu nočního klidu. Ten začíná v deset večer a končí v šest hodin ráno.

Lidé na Písečné nejsou v bezpečí. Chybí tam přechod pro chodce

Blansko – Křižovatka blanenských ulic Čapkova, Sušilova a Jasanová. Místo na okraji sídliště Písečná je podle místních velmi nebezpečné pro chodce. Chybí tam přechod. Přitom tudy chodí kromě dospělých i děti do školy. „Přejít zde silnici je opravdu o strach i pro dospělého. Natož pro děti, které těmito místy chodí do školy. Aby toho nebylo málo, je zde několikrát denně porušován zákaz vjezdu do ulice Čapkova převážně auty taxislužeb. Ta si tudy zkracují cestu mezi náměstím Míru a Písečnou," upozornil na webu města na problémy v této lokalitě jeden z místních Lukáš Nečas.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies