VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BLANSKO

Blansko mění pozemky kvůli mostu na Staré Blansko. Jedná ještě s osmi majiteli

Blansko – Blanenští zastupitelé schválili další směnu pozemků města za soukromé v části Staré Blansko. V této lokalitě chce radnice ve spolupráci s krajem vybudovat nad železnicí silniční most, který má zlepšit dostupnost do této části města a také ulevit dopravě v centru.

Blansko nabídne plakátovací plochy. Předchozí firma dostala výpověď

Blansko – Plakátovací plochy v Blansku ve vlastnictví města má nově na starosti Kulturní středisko města Blanska. Ale jen dočasně, než úředníci vyberou novou firmu, která bude výlep plakátů zajišťovat.

376 milionů korun: Blansko schválilo pro příští rok vyrovnaný rozpočet

Blansko – Tři sta sedmdesát šest milionů korun. S takovou částkou budou Blanenští operovat příští rok v rozpočtu města. Ten bude vyrovnaný.

V knihovně vystaví pohlednice i fotky

Blansko – Výkresy, fotografie, pohlednice nebo ručně vázané knihy. A také výrobky z dílny uměleckého kováře. To vše si prohlédnou příští rok návštěvníci městské knihovny v Blansku. Na každý měsíc připravili Blanenští jednu zajímavou výstavu. Program akcí představili zástupci knihovny už nyní. „Výstavní síň v knihovně není příliš velká, ale to nijak neubírá na pestrosti akcí ani zájmu výtvarníků z Blanska a okolí," řekl ředitel knihovny Pavel Přikryl.

OBRAZEM: Otevřeli novou Nemocvičnu. Pro rehabilitacích poslouží pro cvičení

Blansko – Provoz nové Nemocvičny v pondělí slavnostně zahájili v Blansku. Zázemí na Smetanově ulici zřídila blanenská nemocnice, v níž se příští rok budou opravovat prostory rehabilitačního oddělení.

Opravy rehabilitace? V blanenské Nemocvičně budou lidé cvičit i rehabilitovat

Blansko – Rehabilitační oddělení blanenské nemocnice čeká v příštím roce oprava. Vedení hledalo náhradní prostory, kde by fyzioterapeuti mohli dále s pacienty pracovat. A vznikla Nemocvična. Tu slavnostně otevřou v pondělí v poledne.

Nová atrakce pro děti. U baseballového stadionu vyroste obří kopací míč

Blansko – Kopačák. Obří herní prvek z modřínového a dubového dřeva doplněný kovovými částmi. Na nové atrakci v podobě poloviny fotbalového míče si děti mají hrát ještě letos před Vánocemi. Dělníci herní prvek namontují na Sportovním Ostrově Ludvíka Daňka.

Žádosti o kácení vzrostlých stromů úředníci obvykle vyhoví

Blansko – Stíní a nepouštějí do bytu světlo. Jsou staré, poškozené nebo už příliš velké a zabírají místo. Řeč je o vzrostlých stromech. Ty mohou způsobit problémy poblíž rodinných nebo bytových domů. Od začátku listopadu do konce března je období vegetačního klidu. V tomto termínu mohou lidé žádat o povolení k pokácení stromů a keřů, které rostou mimo les.

Ve Křtinách shořelo nákladní auto. Škoda je půl milionu

Křtiny /FOTOGALERIE/ – Nákladní auto v plamenech a zablokovaná cesta. Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve středu po půl desáté dopoledne na silnici z Křtin do Bukoviny na Blanensku. Hořelo tam nákladní auto Tatra. Při požáru se nikdo nezranil a podle předběžného odhadu je škoda půl milionu korun. Po dobu zásahu hasičů byla silnice uzavřená, řidiči pak jezdili jedním pruhem.

OBRAZEM: České vánoční tabule prostřeli studenti v Blansku. Nabízejí i punč

Blansko – Do historie i současnosti českých vánočních tabulí mohou ještě ve středu nahlédnout návštěvníci blanenského Dělnického domu. Studenti Střední školy technické a gastronomické Blansko tam přibližují, jak vypadal vánočně prostřený stůl v různých obdobích. „Ukázky připravili žáci prvních až třetích ročníků oboru kuchař-číšník," uvedla vedoucí odborného výcviku Markéta Sedláčková.

Na blanenské lince důvěry lidem opět pomůžou nonstop

Blansko - Skoro každý člověk se občas ocitne v situaci, kdy už neví kudy kam. Přišel o práci, prý pro nadbytečnost, s partnerem si nerozumí, syn bere drogy. Navíc se blíží Vánoce. Mít možnost si v takových případech popovídat s někým, kdo skutečně naslouchá, nehodnotí, nekritizuje, může dotyčnému někdy dokonce zachránit život. Blanenská linka důvěry nyní nabízí tuto službu nepřetržitě. Čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu.

Po zpívání koled se Svitávečtí zahřejí punčem, v Černé Hoře nachystají sladkosti

Blanensko – Černá Hora a Svitávka. I tam se čtrnáctého prosince od šesti hodin večer budou zpívat známé písničky typické pro vánoční období. Při tradiční akci Česko zpívá koledy s Deníkem.

Hasiči zachraňovali turisty z rozbité lanovky. Při cvičení u Macochy

Moravský kras /FOTOGALERIE/ – Poklidný výlet v kulisách Moravského krasu se mění v drama. Kabina lanovky se zastavuje a nejede dál. Pod ní je hluboký sráz. Cestujících se ve stísněných prostorách s přibývajícími minutami zmocňuje panika. Jak se dostanou bezpečně na zem? A hlavně za jak dlouho? Napjatou atmosféru najednou rozčísne burácení motoru. Vrtulník! Za chvíli se z něj spouští na laně záchranář. Karabina, cvak a první turista stoupá vzhůru do bezpečí na palubu helikoptéry.

Nové parkoviště: lidé chtějí lepší přístup do blanenské nemocnice

Blansko – Nové dvoupodlažní parkoviště, které je u blanenské nemocnice otevřené přes dva měsíce, stále budí vášně. Někteří lidé se obracejí na vedení města písemně i telefonicky nebo píší nespokojené komentáře na webové stránky Blanska. Nelíbí se jim, že z nového parkoviště musejí do nemocnice ujít poměrně dlouhou vzdálenost.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies