VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BLANSKO

Chlapec maluje jednu krávu za druhou. Díla jsou k vidění v blanenské knihovně

Blansko /FOTOGALERIE/ – Je teprve ve čtvrté třídě a už má v Městské knihovně v domovském Blansku svoji první výstavu. Nese název Spokojené stračeny. Jonáš Jura si totiž vybral hodně netradiční téma, kterým jsou krávy. „Figurky krav sbíral už odmalička. V době, když jsme ho přihlásili do přípravky základní umělecké školy, ale kreslil to, co děti jeho věku," popisuje začátky Jonášovy tvorby jeho máma Markéta Jurová.

AKTUALIZOVÁNO

Pojď hrát hokej, láká sportovní akce jihomoravské děti. Čekají je zábavné nábory

Jižní Morava – Mnozí si nasadí poprvé brusle a poprvé posunou hokejkou puk. Český svaz ledního hokeje pořádá pro děti ve věku od čtyř do osmi let celorepublikovou akci Týden hokeje s heslem Pojď hrát hokej, při níž si vyzkouší zdarma tento sport.

Blansko hlásí úbytek obyvatel i cizinců

Blansko – 20 743. Tolik lidí žilo na konci loňského roku v Blansku. Včetně cizinců. Počet obyvatel oproti předchozímu roku příliš neklesl. Je nižší o osmadvacet obyvatel. Cizinců ve srovnání s rokem 2015 ubylo o několik desítek.

Černohorským vystoupení ze svazku nepomohlo. Spor o vodu zřejmě rozetne soud

Černá Hora – Referendum, vystoupení ze svazku, handrkování o majetek, soud. Po takové trase směřuje spor Černé Hory, kde žije přes dva tisíce lidí, se Svazkem vodovodů a kanalizací měst a obcí. Černohorští z něj vystoupili před více než rokem kvůli drahé vodě. Vodovodní a kanalizační síť si chtěli provozovat sami. Dosud se však se svazkem nedohodli na majetkovém vypořádání. Za kubík vody tak stále platí aktuálně 94 korun. A zřejmě ještě dlouho budou.

Blanenská verze curlingu? Po zamrzlém rybníku svištěly žehličky

Blansko, Češkovice /REPORTÁŽ/ – Aby muž držel v ruce žehličku, je v domácnosti věc takřka nevídaná. Na zamrzlém češkovickém rybníku na okraji Blanska je to naopak povinnost. Pokud se tedy nejedná o náhodného kolemjdoucího. I ten se však v sobotu po poledni mohl zapojit do recesistického klání Žehling Češkovice Open. V originální zimní disciplíně, která je v Blansku k vidění jednou za rok. Vzdáleně připomíná curling.

AKTUALIZOVÁNO

Sníh zasypal Blanensko. Klepačov byl kvůli němu bez autobusového spojení

Blanensko – Po třeskutých mrazech se Blanensko ve čtvrtek zahalilo ještě víc do bíla. Přes noc totiž napadlo na některých místech v regionu až dvacet centimetrů sněhu. Silničáři byli v terénu už od středečního večera.

Muzeum Blanenska získá archeologa. A novou expozici

Blansko – Výzkum v terénu, psaní odborných článků, péče o sbírku archeologických nálezů z okolí Blanska. A příprava nové expozice. To vše si zástupci Muzea Blanenska slibují od příchodu archeologa. Přijmou ho začátkem února.

Kašpar, Melichar a Baltazar koledovali i v blanenské nemocnici

Blansko – Tradiční tříkrálová sbírka se v republice koná již posedmnácté a na jižní Moravě do ulic letos vyrazí více než čtrnáct tisíc koledníků. Lidé jim mohou přispět až do patnáctého ledna. V Blansku koledovali v pátek například v tamní nemocnici.

Zákaz natáčení v urchlických táborech? Výzva, říká mladý filmař

Blansko – Sedmadvacetiletý Tadeáš Daněk vystudoval obor kuchař-číšník a s první prací začínal v Blanenském deníku Rovnost. Právě v novinách přišel na to, co chce v životě dělat. Točit filmy. Od té doby má za sebou několik projektů a také film o filmu Zahradnictví od Jana Hřebejka.

OBRAZEM: Mráz vylákal sportovce na blanenskou Palavu, bruslí se i na Olšovci

Blanensko – Sníh sice zatím na Blanensku nenapadl, ale na bruslení pod širým nebem už jsou téměř ideální podmínky. Po několikadenních mrazech obsadili bruslaři například blanenskou přehradu Palava. Bruslí se i v sousedních Jedovnicích na rybníku Olšovci.

Stotunový kolos opouští po měsíci Blanensko. Zbrzdily ho žádosti o nová povolení

Blanensko - Po měsíci čekání konečně na cestě. Ze Sloupu na Blanensku v úterý ráno vyrazil nadměrný náklad, který míří do přístavu v Mělníku. Jde o komponenty pro cementárnu. Přepravují je dvě soupravy o délce čtyřiadvacet metrů. Náklad váží 137 tun.

Blanenští opraví azylový dům pro matky s dětmi. Za osmnáct milionů

Blansko – Nové pokoje, zateplená budova a opravené vnitřní prostory. Tak má v budoucnu vypadat Centrum „PRO" Blansko, které funguje v Sladkovského ulici. Spadá pod blanenskou charitu a na této adrese kromě dalších služeb provozuje azylový dům pro matky s dětmi. Budova patří městu. To ji charitě dlouhodobě pronajímá. Rekonstrukce má stát zhruba osmnáct milionů, zastupitelé na svém posledním jednání schválili, že letos požádají o dotaci.

Blanenské Vojánky zřejmě zaplní více firem

Blansko – Jeden, maximálně dva velcí hráči. A menší firmy? Nemají jistotu, že na ně zbude místo. Tak to ještě donedávna vypadalo v blanenské průmyslové zóně Vojánky, kde Blansko opakovaně nabízelo investorům bezmála pět hektarů městských pozemků. Za jejich prodej by mělo v budoucnu inkasovat přibližně dvacet milionů. Nyní se zdá, že si plochu rozdělí více firem.

Začala vařit kvůli dětem. Nyní patří mezi nejúspěšnější blogerky

Senetářov – Osmadvacetiletá Gabriela Sedláková ze Senetářova kdysi tvrdila, že vařit nikdy nebude. Měla v plánu najít si manžela, který se v kuchyni o všechno postará. Dnes nejen výborně vaří, ale provozuje na internetu také blog, kde radí ostatním. A to natolik dobře, že se letos i loni umístila mezi deseti nejlepšími blogery v republice zaměřenými na přípravu jídel.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies