VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BLANSKO

Kapela Impro Band vznikla na Bambifestu. Členové chtěli hrát své oblíbené písně

Blansko /BAVÍ NÁS Z PÓDIA/ – Poměrně nová a mladá kapela Impro Band z Blanska za sebou ještě mnoho koncertů nemá. Nechybí jí ale ambice a základna jejích fanoušků se postupně rozrůstá. Deník Rovnost skupině věnuje další díl seriálu Baví nás z pódia.

Hlaváčová jako dítě stopovala rodiče, kam dárky schovávají. Našla jich plnou loď

Blansko, Barcelona – Mnohanásobná rekordmanka v bazénovém i dálkovém plavání. Několikanásobná přemožitelka kanálu La Manche. Teď je z blanenské rodačky Yvetty Hlaváčové Yvette Tulip. Léta už žije v zahraničí. Závodní plavání pověsila na hřebík a ve španělské Barceloně se naplno věnuje mateřským povinnostem. Má dva syny. Toma a Matta. Vánoce podle svých slov prožívá stejně intenzivně jako v dětství.

Vánoce očima dětí ze základní umělecké školy? Stromky, kapří a dárky pro všechny

Blansko – Balení dárků, příprava štědrovečerní večere, rozsvěcování stromečku. A také pouštění kapříků na svobodu nebo výlet do lesa s pamlsky pro zvířátka. Tak namalovaly děti ze Základní umělecké školy Blansko svůj pohled na Vánoce.

OBRAZEM: Studenti na náměstí přiblížili scénu narození Ježíše

Blansko – Povídání a písničky věnované narození Ježíše v Betlémě si připravili studenti blanenského gymnázia. Svůj program předvedli ve čtvrtek na náměstí Republiky v Blansku.

Blansko chce centrální vytápění ve své režii

Blansko - Levnější topení už příští rok. A soustava Centrálního zásobování teplem (CZT) zcela ve vlastnictví a v režii města. Blanenští zastupitelé rozhodli, že předčasně splatí investorovi innogy Energo sedmadvacet milionů za provedené opravy rozvodů a technologií kotelen v Blansku z roku 2002. S ním má Blansko smlouvu do roku 2018. Stejně jako se současným provozovatelem sítě kotelen blanenskou společností ZT energy.

Začínající tvůrce pohostí Blansko. Při světové soutěži neprofesionálních filmů

Blansko – Světová soutěž neprofesionálních filmů UNICA. V bývalém Československu se konala dvakrát. V letech 1948 a 1966. V České republice pak před dvaadvaceti lety v Hradci Králové. V roce 2018 se uskuteční v Blansku. Od 31. srpna do 9. září.

OBRAZEM: Ježíšek se v jesličkách narodí na Štědrý den

Blansko – „Děti, víte, proč tu ještě není Ježíšek?" ptá se průvodce v blanenském kostele svatého Martina u tamního betléma. „Protože se narodí až na Štědrý den," vědí děti. V kostele je betlém k vidění až do čtvrtka. Jeho prohlídku doprovází vyprávění o tom, jak Josef s Marií putovali do města Betléma a proč v něm zatím není malý Ježíšek.

Osm termínů, kdy se hudba ztiší až ráno. V Blansku nově zkrátili noční klid

Blansko – Blanenští zastupitelé schválili novou vyhlášku. O vymezení kratší doby nočního klidu. Zahrnuli do ní osm termínů v roce, kdy je možné porušit zákonem stanovenou obvyklou dobu nočního klidu. Ten začíná v deset večer a končí v šest hodin ráno.

Lidé na Písečné nejsou v bezpečí. Chybí tam přechod pro chodce

Blansko – Křižovatka blanenských ulic Čapkova, Sušilova a Jasanová. Místo na okraji sídliště Písečná je podle místních velmi nebezpečné pro chodce. Chybí tam přechod. Přitom tudy chodí kromě dospělých i děti do školy. „Přejít zde silnici je opravdu o strach i pro dospělého. Natož pro děti, které těmito místy chodí do školy. Aby toho nebylo málo, je zde několikrát denně porušován zákaz vjezdu do ulice Čapkova převážně auty taxislužeb. Ta si tudy zkracují cestu mezi náměstím Míru a Písečnou," upozornil na webu města na problémy v této lokalitě jeden z místních Lukáš Nečas.

Otužilci si zaplavali v zatopeném lomu v Blansku. Je už napůl zamrzlý

Blansko /FOTOGALERIE/ – Uprostřed léta není u zatopeného lomu na okraji Blanska k hnutí. Průzračná voda láká k osvěžení stovky lidí. Ale týden před Štědrým dnem? Co se tam na břehu převléká za blázny do plavek? Dva kolemjdoucí pejskaři si v neděli o půl jedenácté dopoledne poťukávají na čelo. Půlka lomu je totiž pod ledovým škraloupem a mrzne. „Hej Andreji, jdeš nějak na lehko, není ti zima?" vítá muž ve sportovním dalšího příchozího. „Já se pořádně oblékám až od mínus dvaceti," hlásí Andrej Dzuba ze Šošůvky.

Blanenská nemocnice opraví vodoléčbu. Za více než dvacet milionů

Blansko – Dvacet čtyři milionů. Zhruba tolik má stát kompletní rekonstrukce prostor vodoléčby v Nemocnici Blansko. Do práce se dělníci pustí v polovině příštího roku. „Vodoléčbu představuje vodoléčebný sál, kde je k dispozici velký bazén s masážními tryskami a protiproudem. Dále pak vířivý bazén, perličkové, přísadové, uhličité, končetinové a šlapací koupele, rašelinové obklady a masáže. Je zde i sauna," popsala prostory mluvčí Nemocnice Blansko Kateřina Ostrá.

Stotisícové dluhy po sportovcích v Blansku? Nedobytné

Blansko – Kde nic není, ani smrt nebere. Když před třemi lety zkrachovala největší tělovýchovná organizace na Blanensku, TJ ČKD Blansko, dlužila městu bezmála půl milionu korun za dvě půjčky. Dalšího téměř půl milionu pak městské společnosti Služby Blansko za pronájem sportovišť. Už tehdy zástupci města tvrdili, že dostat peníze od sportovců zpět bude nemožné. Neměli totiž žádný majetek. To se nakonec potvrdilo.

Hasiči v Blansku mají nový zvon Florián a zásahové auto. Požehnal jim páter

Blansko /FOTOGALERIE/ – Třiatřicet centimetrů a jedenatřicet kilogramů. To jsou míry kovového zvonu, který ve čtvrtek dopoledne na požární stanici slavnostně odhalili blanenští hasiči. Pojmenovali ho po svém patronovi svatém Floriánovi.

Umělá tráva? Penále za zpoždění je 350 tisíc

Blansko – Dvacátého září, přelom října a listopadu, patnáctého listopadu. Ani v jednom z těchto termínů nestihla firma Ekkl, a. s., dokončit fotbalové hřiště s umělým povrchem na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku. Město nový fotbalový stánek převzalo až na konci listopadu. Do čtvrtka měla firma čas na to, aby odstranila drobné nedodělky. Blanenští jí za skluz napočítali penále tři sta padesát tisíc korun. „Hřiště s umělou trávou už město převzalo. Zbývalo dodělat jen drobnosti, nic závažného. Něco v nových šatnách a také terénní úpravy," uvedla Leona Mazourková z blanenského investičního oddělení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies