VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BLANSKO

AKTUALIZOVÁNO

Sníh zasypal Blanensko. Klepačov byl kvůli němu bez autobusového spojení

Blanensko – Po třeskutých mrazech se Blanensko ve čtvrtek zahalilo ještě víc do bíla. Přes noc totiž napadlo na některých místech v regionu až dvacet centimetrů sněhu. Silničáři byli v terénu už od středečního večera.

Muzeum Blanenska získá archeologa. A novou expozici

Blansko – Výzkum v terénu, psaní odborných článků, péče o sbírku archeologických nálezů z okolí Blanska. A příprava nové expozice. To vše si zástupci Muzea Blanenska slibují od příchodu archeologa. Přijmou ho začátkem února.

Kašpar, Melichar a Baltazar koledovali i v blanenské nemocnici

Blansko – Tradiční tříkrálová sbírka se v republice koná již posedmnácté a na jižní Moravě do ulic letos vyrazí více než čtrnáct tisíc koledníků. Lidé jim mohou přispět až do patnáctého ledna. V Blansku koledovali v pátek například v tamní nemocnici.

Zákaz natáčení v urchlických táborech? Výzva, říká mladý filmař

Blansko – Sedmadvacetiletý Tadeáš Daněk vystudoval obor kuchař-číšník a s první prací začínal v Blanenském deníku Rovnost. Právě v novinách přišel na to, co chce v životě dělat. Točit filmy. Od té doby má za sebou několik projektů a také film o filmu Zahradnictví od Jana Hřebejka.

OBRAZEM: Mráz vylákal sportovce na blanenskou Palavu, bruslí se i na Olšovci

Blanensko – Sníh sice zatím na Blanensku nenapadl, ale na bruslení pod širým nebem už jsou téměř ideální podmínky. Po několikadenních mrazech obsadili bruslaři například blanenskou přehradu Palava. Bruslí se i v sousedních Jedovnicích na rybníku Olšovci.

Stotunový kolos opouští po měsíci Blanensko. Zbrzdily ho žádosti o nová povolení

Blanensko - Po měsíci čekání konečně na cestě. Ze Sloupu na Blanensku v úterý ráno vyrazil nadměrný náklad, který míří do přístavu v Mělníku. Jde o komponenty pro cementárnu. Přepravují je dvě soupravy o délce čtyřiadvacet metrů. Náklad váží 137 tun.

Blanenští opraví azylový dům pro matky s dětmi. Za osmnáct milionů

Blansko – Nové pokoje, zateplená budova a opravené vnitřní prostory. Tak má v budoucnu vypadat Centrum „PRO" Blansko, které funguje v Sladkovského ulici. Spadá pod blanenskou charitu a na této adrese kromě dalších služeb provozuje azylový dům pro matky s dětmi. Budova patří městu. To ji charitě dlouhodobě pronajímá. Rekonstrukce má stát zhruba osmnáct milionů, zastupitelé na svém posledním jednání schválili, že letos požádají o dotaci.

Blanenské Vojánky zřejmě zaplní více firem

Blansko – Jeden, maximálně dva velcí hráči. A menší firmy? Nemají jistotu, že na ně zbude místo. Tak to ještě donedávna vypadalo v blanenské průmyslové zóně Vojánky, kde Blansko opakovaně nabízelo investorům bezmála pět hektarů městských pozemků. Za jejich prodej by mělo v budoucnu inkasovat přibližně dvacet milionů. Nyní se zdá, že si plochu rozdělí více firem.

Začala vařit kvůli dětem. Nyní patří mezi nejúspěšnější blogerky

Senetářov – Osmadvacetiletá Gabriela Sedláková ze Senetářova kdysi tvrdila, že vařit nikdy nebude. Měla v plánu najít si manžela, který se v kuchyni o všechno postará. Dnes nejen výborně vaří, ale provozuje na internetu také blog, kde radí ostatním. A to natolik dobře, že se letos i loni umístila mezi deseti nejlepšími blogery v republice zaměřenými na přípravu jídel.

Nadměrný náklad opustí Sloup začátkem ledna

Sloup – Měsíc. Tak dlouho zůstal ve Sloupu trčet nadměrný náklad, který přes Blanensko mířil z Ivanovic na Hané do Mělníka. Jedná se o komponenty pro cementárnu. Přepravují je dvě soupravy o délce čtyřiadvacet metrů. Náklad má sto třicet sedm tun. Z obce v Moravském krasu vyrazí na cestu třetího ledna.

Ostrovští mají novou hasičskou zbrojnici

Ostrov u Macochy – Ostrovští hasiči se radují z opravené hasičské zbrojnice. „Byla ve špatném stavu, rekonstrukce už byla potřebná," řekl starosta tamního sboru dobrovolných hasičů František Nejezchleb.

Slévárna zaplatila milionové dluhy a plánuje investice

Blansko – Přes 184 milionů korun. O pohledávky v této výši se v insolvenčním řízení přihlásilo sto šestatřicet věřitelů. Řízení po roce končí. Blanenská slévárna Ernst Leopold totiž už dluhy zaplatila a splnila reorganizační plán, který jí před časem schválil Krajský soud v Brně.

Blanenští zastupitelé řekli znovu ne kasinu ve výškové budově

Blansko – Pozemky nesměníme. Kasino ve výškové budově nechceme. Postoj blanenského zastupitelstva k firmě LL Holding se nezměnil ani po roce. Tehdy zastupitelé zamítli společnosti udělit výjimku z vyhlášky, která ve městě zakazuje hazard. Na provoz kasina ve výškové budově na Wanklově náměstí, kterou firma vlastní. Dům je už několik let z velké části opuštěný a chátrá.

Pinkali si a pózovali divákům. Otužilci si užili Štěpánskou koupačku

Ostrov u Macochy /FOTOGALERIE/ – Na břehu davy lidí. V ledu vysekané velké okno a schody do vody ozářené dřevěnými pochodněmi. Tak to vypadalo v pondělní krátce před půl čtvrtou odpoledne u rybníka v Ostrově u Macochy. Konala se tam v pořadí už druhá Štěpánská koupačka. „Asi je hřeje ta slivovica, co si dali při převlíkání. Já bych tam nevlezla ani za nic," roztřásla se zimou starší paní v pletené čepici, která postávala na břehu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies