VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: BLANSKO

OBRAZEM: České vánoční tabule prostřeli studenti v Blansku. Nabízejí i punč

Blansko – Do historie i současnosti českých vánočních tabulí mohou ještě ve středu nahlédnout návštěvníci blanenského Dělnického domu. Studenti Střední školy technické a gastronomické Blansko tam přibližují, jak vypadal vánočně prostřený stůl v různých obdobích. „Ukázky připravili žáci prvních až třetích ročníků oboru kuchař-číšník," uvedla vedoucí odborného výcviku Markéta Sedláčková.

Na blanenské lince důvěry lidem opět pomůžou nonstop

Blansko - Skoro každý člověk se občas ocitne v situaci, kdy už neví kudy kam. Přišel o práci, prý pro nadbytečnost, s partnerem si nerozumí, syn bere drogy. Navíc se blíží Vánoce. Mít možnost si v takových případech popovídat s někým, kdo skutečně naslouchá, nehodnotí, nekritizuje, může dotyčnému někdy dokonce zachránit život. Blanenská linka důvěry nyní nabízí tuto službu nepřetržitě. Čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu.

Po zpívání koled se Svitávečtí zahřejí punčem, v Černé Hoře nachystají sladkosti

Blanensko – Černá Hora a Svitávka. I tam se čtrnáctého prosince od šesti hodin večer budou zpívat známé písničky typické pro vánoční období. Při tradiční akci Česko zpívá koledy s Deníkem.

Hasiči zachraňovali turisty z rozbité lanovky. Při cvičení u Macochy

Moravský kras /FOTOGALERIE/ – Poklidný výlet v kulisách Moravského krasu se mění v drama. Kabina lanovky se zastavuje a nejede dál. Pod ní je hluboký sráz. Cestujících se ve stísněných prostorách s přibývajícími minutami zmocňuje panika. Jak se dostanou bezpečně na zem? A hlavně za jak dlouho? Napjatou atmosféru najednou rozčísne burácení motoru. Vrtulník! Za chvíli se z něj spouští na laně záchranář. Karabina, cvak a první turista stoupá vzhůru do bezpečí na palubu helikoptéry.

Nové parkoviště: lidé chtějí lepší přístup do blanenské nemocnice

Blansko – Nové dvoupodlažní parkoviště, které je u blanenské nemocnice otevřené přes dva měsíce, stále budí vášně. Někteří lidé se obracejí na vedení města písemně i telefonicky nebo píší nespokojené komentáře na webové stránky Blanska. Nelíbí se jim, že z nového parkoviště musejí do nemocnice ujít poměrně dlouhou vzdálenost.

Konečná v Dubaji? Nadměrný náklad uvízl už ve Sloupu. Na měsíc

Blanensko /FOTOGALERIE/ – Z Ivanovic na Hané přes Blanensko do Mělníka. Více než tři sta kilometrů měly urazit dvě soupravy s nadměrným nákladem za pět dní. Od tohoto pondělí do pátku. Jenže transport se zasekl už první den. Po padesáti kilometrech ve Sloupu. Místo aby dělníci nakládali obří kovové části mlýna na loď v Mělníku, prší na ně v Moravském krasu.

V Závisti si zvolí nové zastupitelstvo. Lidé budou vybírat z pěti kandidátů

Závist – Naše Závist. Tak se jmenuje jediná kandidátka sdružení nezávislých kandidátů, kterou místní sestavili pro nové volby do obecního zastupitelstva. Je na ní pět jmen.

OBRAZEM: Mikuláš s čerty přinesli nadílku hendikepovaným dětem

Blansko – Prostory blanenského klubu důchodců ve středu odpoledne ovládl dětský smích. Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých tam totiž zorganizovala tradiční mikulášskou nadílku pro hendikepované děti.

Divadlo ve sklepě? Ne. Kolárka přesto dál sní o prostorách pod zbouraným hotelem

Blansko – Divadlo místo zbouraného hotelu Dukla v centru města nebude. Blanenští radní nedávno stopli návrh spolku Circulus, který provozuje divadelní skupinu Divadlo Kolárka. Ta chtěla vybudovat ve zmíněné lokalitě menší stálou divadelní scénu.

Téměř rok od vystoupení: stejná cena vody, pokračující pře o majetek i členství

Černá Hora – Cesta za levnější vodou bude nejspíš pro Černohorské ještě hodně trnitá. K poslednímu prosinci to bude rok od doby, co městys vystoupil na základě výsledků referenda ze Svazku vodovodů a kanalizací měst a obcí okresu Blansko. Změnu to ale nepřineslo.

Stavba parku v místě po zbouraném hotelu Dukla má zpoždění

Blansko – Kdo v těchto dnech prochází kolem prostranství po zdemolovaném hotelu Dukla na náměstí Republiky v Blansku, může pozorovat řadu dělníků s technikou při práci. Ačkoliv to vypadá, že práce na stavbě parku pokračují podle plánu, není tomu tak. Nové místo ke sportovnímu vyžití a především relaxaci se tam pomalu rýsuje od začátku září a hotové mělo být do konce listopadu. Některé práce na výstavbě parku po zbouraném hotelu Dukla se ale protáhnou do příštího roku. Stavba se navíc prodraží.

Na stadionu v Blansku vymění chlazení

Blansko – Na zimním stadionu v Blansku je pořád nabito. Využívají jej sportovní kluby, školy i veřejnost. Jenže jeho chladící zařízení na výrobu ledové plochy je v provozu už zhruba čtyřicet let a neodpovídá požadavkům pro příznivý vliv na životní prostředí. Led se zpracovává za pomoci toxického čpavku, kterého je v obřích nádržích ve strojovně stadionu několik tun v kapalném stavu.

Blanenský festival Rajbas? Třídenní dávka dobrodružství

Blansko /FOTOGALERIE/ – Pouště, džungle, hory, bažiny. Nehostinná místa, kde nebezpečí a smrt číhají doslova na každém kroku. Přesně jako v povídkách legendárního světoběžníka Otakara Batličky. Na kouzlo dálek a dobrodružství láká každoročně také Rajbas. Festival filmů, setkání a dobrodružství ovládl od pátku do neděle Blansko. Už po osmnácté. Hlavní scéna byla v Dělnickém domě a v blanenském kině.

Starou ubytovnu Blanenští přestaví na klubovny

Blansko – Vlhko a stísněné prostory. Atleti, kteří trénují na stadionu na Sportovním ostrově Ludvíka Daňka v Blansku, nemají zázemí. Stavební buňka u tribuny jim slouží jako klubovna a sklad zároveň. „Dřív jsme měli věci ve fotbalových kabinách. Tam však po jejich rekonstrukci a stavbě hřiště s umělou trávou budou fotbalisté. Nové zázemí bychom určitě uvítali. To chce město pro nás i další sportovce udělat místo ubytovny, která stojí při vstupu na stadion," řekl trenér atletů Jiří Ošlejšek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies