VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ADAMOV

Den Země u Ptačí svatyně zpestří ornitolog a scénky

Adamov - Procházka s ornitologem. Několik stanovišť s odborným výkladem na téma přírodní živly. Soutěže, hry a táborák s kytarou. Na to všechno se můžou těšit lidé, kteří dorazí v neděli ke studánce na okraji adamovského sídliště Ptačina. Ta stojí u silnice ve směru na Útěchov. Spolek pro aktivní ochranu Moravského krasu Okras tam pořádá druhý ročník akce Dne Země u Ptačí svatyně v Adamově.

Rybáři vzali Svitavu útokem. Pstruhová zahájená je pro ně velký svátek

Adamov /REPORTÁŽ, FOTOGALERIE, VIDEO/ – Už je to tady. Do batohu rychle naházet povolenku, metr, peán, krabičku se třpytkami. V předsíni popadnout prut s podběrákem a rychle pro auto. Snídaně? Zítra je taky den. Hlavně ať už jsem u řeky a můžu nahodit. Tak nějak podobně se chystají ráno šestnáctého dubna na Blanensku desítky rybářů. V tento den totiž začíná sezona na pstruhových vodách.

Fotograf Šedý propadl kouzlu starých skel

Adamov – /FOTOGALERIE/ – Do brašny digitální fotoaparát, několik objektivů a vzhůru do terénu. Takto fotí tisíce nadšených amatérů. Díky moderní a cenově dostupné technice se jim otevírají netušené možnosti. Petr Šedý z Adamova však zvolil jinou cestu. Na svůj digitální fotoaparát šroubuje přes speciální nástavce historické objektivy. Desítky let staré.

Adamov se pustil do úprav centra: zelenější náměstí a nové parkoviště

Adamov /FOTOGALERIE/ – Dělníci s bouracími kladivy a bruskami postupně ukrajují horní hranu staré opěrné zdi. Část tarasu nad řekou Svitavou je obehnaná dřevěným bedněním. O kus dál už jsou vytrhané koleje z nepoužívané železniční vlečky. Adamovští se pustili do úprav nevzhledného parkoviště v centru města.

OBRAZEM: Za Adamov čistější. Dobrovolníci sbírali odpadky

Adamov - Ve čtvrtek v podvečer vyrazily do adamovských ulic desítky dobrovolníků. Zapojili se do akce Za Adamov čistější, při které sbírali odpadky z volných prostranství ve městě. Do terénu se pustili ze tří stanovišť. Ze sídliště Ptačina, od fotbalového stadionu a ze sídliště Horka. Plastové pytle plnili odpadem členové sportovních oddílů a spolků. „Odpadky sbírá pravidelně asi stovka dobrovolníků. Město z rozpočtu dotuje místní sportovce a spolky a ti na oplátku pomáhají s úklidem," řekl místostarosta Adamova Jiří Němec. Sběr odpadků je vždy na jaře a na podzim.

Za Adamov čistější: dobrovolníci ze sportovních klubů a spolků posbírají odpadky

Adamov – Okolí panelových domů, garáží a pěších cest. Volná prostranství. Nasadit pracovní rukavice, popadnout plastový pytel a jít sbírat odpadky. Takto vyráží v Adamově do terénu dvakrát ročně při akci Za Adamov čistější dobrovolníci z tamních sportovních oddílů a spolků.

OBRAZEM: Lesy u nového hradu jsou rájem pro fotografy

Adamov - Fotograf Petr Stříbrcký z Blanska přidal do své sbírky další krásné snímky. Tentokrát se vypravil do jarem vonících lesů v okolí Nového hradu nedaleko Adamova. Kromě rozkvetlých květin vyfotografoval také motýly. Na snímku vpravo nahoře babočka bílé C. Stříbrckému se také podařil parádní úlovek. Ve volném terénu zachytil majku obecnou. Teplomilného brouka, který v ohrožení vylučuje jedovatý kantaridin. Ten může být již v dávce 30 mg pro člověka smrtelný. Řada živočichů je však proti jedu odolná.

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům. I s prostřílenými koly

Brno, Adamov – Zběsilá jízda daleko za hranicí rizika. Varovné výstřely a nakonec prostřílená kola. Tak skončila v noci na sobotu honička policistů s osobním autem Mazda. Jeho řidič policejní hlídce ujížděl z brněnské ulice Lesnická. Policisté ho zastavili až po jedné hodině v noci v adamovské ulici Neumannova. Za volant sedl pod vlivem pervitinu. „Řidič Mazdy nezastavil policejní hlídce v brněnské ulici Lesnická krátce v sobotu před půl jednou ráno. Ta vyrazila za ním. Muž ale neuposlechl dalších výzev k zastavení, šlápl na plyn a snažil se ujet. Jel velmi agresivně a ohrožoval nejen policisty ale i ostatní řidiče," uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

Dřevění apoštolové z Adamova jsou ve Vídni. Do června

Vídeň, Adamov – Úchvatné, reprezentativní, jedinečné. O výstavě Fantastické světy mluví návštěvníci jen v superlativech. Ze Städel Musea ve Frankfurtu nad Mohanem se přesunula do Uměleckohisto­rického muzea ve Vídni.

Apoštolové ze světelského oltáře ohromí Vídeň. Cestují v klimatizovaných boxech

Vídeň, Adamov - Sošky apoštolů ze světelského oltáře z adamovského kostela svaté Barbory jsou na výstavě ve Vídni. Zpět do Adamova se vrátí v červnu.

Salon adamovských fotografů se blíží. Láká na skrytý svět

Adamov – Příroda, sport, portréty. Momentky z kulturních nebo sportovních akcí. Záběr snímků, které si prohlédnou návštěvníci na Salonu adamovských fotografů, je široký. Letos ho Adamovští pořádají už pošesté. „Loni si Adamov připomenul padesát let od povýšení na město. Takže téma Salonu bylo jasné. Letos jsme ho nechali volné. Amatérští fotografové mohou přinést jakékoliv snímky. Samozřejmě lépe se vyjímají větší fotografie. Uzávěrku máme dvacátého března," řekla vedoucí Městského kulturního střediska Adamov Jitka Králíčková.

Adamovští se zbaví starých věcí. Zdarma je nahází do velkých kontejnerů

Adamov - Starý nábytek, koberce, linolea. Ale také kočárky, umyvadla, pneumatiky nebo části kuchyňských linek. To vše zdarma nahází Adamovští do velkokapacitních kontejnerů. Ty budou v různých částech města stát od pondělí šestnáctého do soboty jednadvacátého března. V sobotu zajistí specializovaná firma také mobilní svoz nebezpečného odpadu.

Do Adamova přijedou farmáři

Adamov - Dvakrát nanečisto a od února pravidelně. Jednu sobotu v měsíci. Farmářské trhy v Adamově se podle organizátorů, trhovců i nakupujících zatím setkaly s kladnou odezvou. Regionální produkty se tak nyní budou na parkovišti u bývalého ředitelství Adamovských strojíren prodávat pravidelně. První trhy začínají tuto sobotu. „Farmářské trhy jsme zatím pořádali v Adamově dvakrát a podle ohlasů prodejců i nakupujících měly úspěch. Chceme v nich tedy pokračovat dál," uvedla jedna z organizátorek farmářských trhů v Adamově Kristýna Kučerová.

Adamovští spustili nový web. Je pestřejší a přehlednější

Adamov - Adamov se od minulého týdne může pochlubit novými webovými stránkami města. Ty si lidé prohlédnou například i v mobilu či tabletu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies