VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ADAMOV

OBRAZEM: V Adamově bruslí pod širým nebem. Na dvou místech

Adamov – Zima po pauze ukázala svou pravou tvář. Několik mrazivých dní a lidé na Blanensku opět vytáhli brusle ze skříní. V Adamově se pod širým nebem bruslí na dvou místech. Například na kluzišti v ulici Petra Jilemnického.

Zeleň, lavičky i oprava silnice. Vylepšení adamovského centra pokračují i letos

Adamov - Lavičky, odpadkové koše a nové sloupy veřejného osvětlení. Spravený povrch křižovatky, pás zeleně a nájezd do průmyslového areálu. Adamovští budou letos pokračovat v úpravách volné plochy na náměstí Práce v centru města.

OBRAZEM: Tříkrálový koncert v Adamově rozezněly árie i muzikálové melodie

Adamov – Podvečer plný hudby a zpěvu. Opera, opereta a muzikál. Publikum v Městském kulturním středisku Adamov si ve středu vychutnalo tříkrálový koncert.

OBRAZEM: Adamovští obnovili hudební čtvrtky, studenti rozezněli klavír

Adamov – Ve městě před lety vystupovali talentovaní hudebníci pravidelně. Nyní Adamovští znovu obnovili tradici hudebních čtvrtků. Publikum si tak ve čtvrtek večer v městském kulturním středisku vychutnalo koncert vysokoškolských studentů klavírního oddělení brněnské JAMU.

AKTUALIZOVÁNO

Koledy s Deníkem si na Blanensku zazpívalo asi tisíc lidí

Adamov, Blanensko /FOTOGALERIE/ – Prostranství před adamovským kulturním domem ozařují dva reflektory. Vedoucí místního kroužku Zpívání pro radost Jiří Burget skládá stojánek s elektronickými klávesami a chystá si noty. Jeho parťák František Novák drnká na kytaru. Další členové kroužku si pročítají texty. Do akce Česko zpívá koledy, která startuje ve středu v šest večer, zbývá asi deset minut. Začíná pršet. „Koledy už tady s Deníkem budeme zpívat potřetí. Letos nám ale vůbec nepřeje počasí. Pršelo nám obě neděle na Adventní zastavení. Ale to nevadí, zvládneme to s úsměvem," říká vedoucí Městského kulturního střediska Adamov Jitka Králíčková.

Adamovští hasiči převezmou nové zásahové auto

Adamov – Sbor dobrovolných hasičů v Adamově se dočká nového zásahového auta. Slavnostně jej převezme tuto sobotu. Město Adamov leží v členitém terénu a je těžko přístupné. To klade zvýšené nároky na tamní dobrovolné hasiče. Než k nim dorazí nejbližší profesionální hasičská jednotka z Blanska, může to trvat i dvacet minut. „Máme zhruba šedesát výjezdů ročně. Na naše hlavní vozidlo musí být stoprocentní spolehnutí," zdůvodnil potřebu nového auta velitel jednotky adamovských hasičů Petr Kupka.

Adamovští ocení nejhezčí okolí domů

Adamov – Okolí mnohých bytových domů na sídlištích v Adamově nevypadalo hezky. Lidé, kteří tam bydlí, se s tím nespokojili a vzali jeho úpravu do vlastních rukou. Už tři roky je v jejich snaze podporuje vedení města. Finančně i motivační soutěží nazvanou Pyšníme se svým okolím.

Adamovští vylepšili zázemí hřiště

Adamov – Zbývá dokončit dřevěnou podlahu a nátěry. U hřiště poblíž základní školy v adamovské ulici Ronovská finišují dělníci se stavbou dřevěné jednopodlažní budovy. Má sloužit jako víceúčelový sklad techniky a také jako zázemí s toaletami pro kulturní akce, které místní na hřišti pořádají. Budovu využijí i adamovští fotbalisté při zápasech v malé kopané. Budova má být hotová do konce listopadu a bude stát do dvou milionů korun.

Oprava zdí a krajnic? Nejdřív postaví most

Adamov /FOTOGALERIE/ – Vydrolená krajnice, poškozené opěrné zdi a svodidla. Za nimi několikametrový sráz k řece Svitavě. Most v havarijním stavu. Takové nástrahy denně číhají na řidiče na silnici z Adamova do Bílovic nad Svitavou. „Jezdím tudy autem denně a některé úseky jsou opravdu nebezpečné. Na nejhorších místech, kde chybí kus silnice, jsou sice značky, ale stejně se to pod autem může propadnout kdekoliv jinde," říká Miroslav Svědínek z Adamova.

Adamov: dokončí úpravu náměstí

Adamov – Nové lavičky, osvětlení, opravené chodníky a parkoviště. Dělníci mají do konce roku upravit plochu na adamovském náměstí Práce. Ta už je částečně hotová. Jsou na ní vysázené stromy, trávník, zábradlí a je také opravená koruna opěrné zdi, kde přibylo nové zábradlí. „Druhá etapa prací se rozběhne příští týden. Hotovo chceme mít do konce letošního roku," řekl adamovský starosta Roman Pilát s tím, že dokončení úprav zmíněné plochy má vyjít zhruba na milion a čtvrt.

Obyvatelé Adamova se dočkají více parkovacích míst na sídlištích

Adamov – Nedostatek parkovacích míst na sídlištích. To je podle obyvatel Adamova jeden z největších problémů města. Vedení to chce řešit. V příštím roce chystá pořídit nová stání v Neumannově, Družstevní a Ronovské ulici.

Největší problémy Adamova podle obyvatel? Psí výkaly nebo chybějící kamery

Adamov – Projíždět se po nové cyklostezce kolem řeky, kochat se při tom pohledem na čistou krajinu bez psích výkalů a zároveň mít pocit bezpečí. Tak si představují ideální město obyvatelé Adamova, kteří mohli až do poloviny října hlasovat o největších problémech ve městě. Výsledky ankety teď bude řešit vedení radnice.

Adamovský fotograf zachytil krvavý Superměsíc. Z Alexandrovy rozhledny

Adamov – Zatmění Superměsíce. Krvavý Měsíc. Jev, kdy se Měsíc na oběžné dráze dostane do bodu nejblíže Zemi a zároveň nastává jeho zatmění. Od roku 1900 se tento výjimečný úkaz odehrál na obloze jen několikrát. Naposledy na konci letošního září. Mezi fotografy šlo o velmi ceněný úlovek. Jan Klimeš zatmění zachytil na sérii snímků z Alexandrovy rozhledny nad Adamovem.

OBRAZEM: Adamovští učili školáky bezpečně přecházet silnici

Adamov – Adamovští pravidelně pořádají setkání s prvňáčky, kde malé školáky pobaví a zároveň naučí něco nového. Ve středu dorazily děti do tamního kulturního střediska s rodiči, babičkami, dědečky i kamarády. Na přechodu před kulturním domem si v doprovodu městských strážníků a zástupcem BESIPu vyzkoušely, jak se používá reflexní vesta a jak se správně přechází silnice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies