VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ADAMOV

OBRAZEM: Děti z adamovské školky bavily rodiče. Na vánoční besídce

Adamov – Třída plná dětí a rodičů. Kamery, tablety, mobilní telefony a fotoaparáty v pohotovosti. V jednom z oddělení adamovské mateřské školy Ptačina začíná vánoční besídka. Děti a učitelky ze třídy Veverek si připravily pásmo koled, básniček a tanečních vystoupení. I s hudebním doprovodem.

OBRAZEM: Auto narazilo u Jedovnic do stromu. Řidič dostal smyk

Jedovnice – Nehodou skončila ve středu před polednem jízda jednatřicetiletého muže poblíž Jedovnic. Na silnici ve směru na Křtiny dostal smyk a s autem narazil do stromu.

OBRAZEM: Desítky balónků ve vzduchu. Děti poslaly Ježíškovi svoje vánoční přání

Adamov - Desítky balónků poslaly děti k nebi v pátek odpoledne v Adamově. S přáním Ježíškovi.

Dělníci v Adamově zajistí svah u dráhy. Železničáři plánují opravu nádraží

Adamov, Blansko /FOTOGALERIE/ – Řev motorových pil, pálení klestí, cinkání krumpáčů. A dělníci v reflexních vestách s helmami zavěšení na lanech. Do oranžových plastových rour sypou desítky kubíků zeminy a kamení. Tak to nyní vypadá v příkrém skalnatém srázu nad kolejemi nedaleko vlakového nádraží v Adamově. „Ze srázu nad opěrnou zdí padaly do kolejiště kameny a sesouvala se půda. Bylo to nebezpečné. Ve stráni jsme vyřezali náletové dřeviny, odstranili zvětralé části skály a přebytečnou hlínu s nánosy. Zatím jsme odvezli zhruba dvě stě kubíků zeminy a kamenů," popsal postup prací stavbyvedoucí z firmy na výškové práce Petr Hamáček.

Adamovští pokáceli břízy. Vysází jeřáby

Adamov - Ostrou zatáčku u silnice do adamovského sídliště Ptačina léta lemovalo několik bříz. Ve stoupání v ulici Fibichova nad hasičskou zbrojnicí, kde stojí garáže, je však nedávno pokácela pracovní četa zaměstnanců města. „Břízy svým vzrůstem, nevhodným tvarem a umístěním ohrožovaly bezpečnost silničního provozu. A také funkčnost sítě kabelů elektrizační soustavy, které jsou položeny pod zemí," uvedl vedoucí odboru správy majetku města Adamova Radek Malý.

Adamovští rozšíří nebezpečnou silnici pod kostelem

Adamov – Průjezd zatáčkou pod adamovským kostelem svaté Barbory patří z pozice řidiče k jednomu z nejrizikovějších míst ve městě. Ve zmíněném úseku je totiž velmi úzká silnice.

Šarvátka mužů v adamovském hotelu. Za plivnutí zaútočil klackem a nožem

Adamov – Případ, v němž hrály roli slovní potyčky, fyzické napadení a alkohol, vyšetřují blanenští policisté. V jednom z pokojů v hotelu v Adamově se napadli dva muži.

OBRAZEM: Adamovští rozsvítili vánoční strom. Večerní oblohu ozářil i ohňostroj

Adamov – Prostor před adamovským kostelem svaté Barbory zaplnily v pátek v půl páté odpoledne stovky rodičů s dětmi. Dorazily na tradiční rozsvěcení vánočního stromu s lampiony a baterkami. Pak už sledovaly vystoupení svých kamarádů z adamovských mateřských a základních škol. Po tanečních a pěveckých vystoupeních přišel na řadu několikaminutový ohňostroj. Vánoční strom rozsvítili v pátek odpoledne také Blanenští na náměstí Republiky.

Autobusy jezdily oklikou. Kvůli rozbitému mostu u Adamova

Adamov – Výluka na trati. Místo do vlaku musejí lidé nastoupit do autobusu a cesta do Brna a zpět se jim protáhne. Podobné komplikace zažívají Adamovští několikrát do roka. Tentokrát se jim však jízda do krajského města protáhla ještě více než obyčejně.

V Adamově přibyla místa k parkování. Nestačí to

Adamov – Přijet utahaný večer z práce a nemít kde zaparkovat. Když už místo je, tak hodně daleko od domu. Takový problém denně trápí řadu řidičů, kteří přijíždějí na adamovská sídliště Ptačina nebo Horka. Letos přibyla nová místa, ale nestačí to. Město chystá další.

V Adamově přibude druhý bankomat. V sídlišti Ptačina

Adamov – Vybrat si peníze v hotovosti? Pro Romanu Davidovou z adamovského sídliště Ptačina to často znamená více než dvoukilometrovou cestu do supermarketu Albert v Nádražní ulici. Tam funguje jediný bankomat v téměř pětitisícovém měs­tě.

Co se ztrátovým adamovským koupalištěm? Areál kompletně opraví za sedm milionů

Adamov – Zchátralá provozní budova, neupravené hřiště a bazén bez filtrační technologie. Velké úniky vody, nízká návštěvnost a nákladné opravy. Každý rok ztráta kolem sto padesáti tisíc korun. Zavřít, nebo dál provozovat? Adamovští se před časem rozhodovali, co udělají s tamním koupalištěm v lokalitě Horka. Letos bylo zavřené.

Nový hrad byl centrum bývalého obřanského panství. Pak ho Švédové vypálili

Adamov /HISTORIE OD PODLAHY/ – Kdo si vyšlápne kopec nad údolím řeky Svitavy mezi Blanskem a Adamovem, je odměněn pohledem na malebnou zříceninu Nového hradu. Ta se tam tyčí pravděpodobně už od první poloviny čtrnáctého století. O tom, jak hrad vznikl, existuje několik teorií. Blanenský deník Rovnost památce věnuje další díl seriálu Historie od podlahy.

Spadl při ořezávání stromů. Ve vážném ohrožení života jej převezli do nemocnice

Křtiny – Stromy ořezával v úterý v arboretu ve Křtinách muž středního věku jištěný na lanech. Lano se s ním však utrhlo a spadl ze zhruba šesti až osmimetrové výšky na zem. „Utrpěl vážná vícečetná poranění," uvedla mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies