VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ADAMOV

Část oltáře ohromí Evropu. Na dvou výstavách

Adamov /FOTOGALERIE/ – Bude to velmi dlouhá pouť. Přes osmnáct set kilometrů. Více než půl roku na cestách. Dřevořezby dvanácti apoštolů z unikátního světelského oltáře z adamovského kostela svaté Barbory vyráží ohromit Evropu. Skvostné dílo řezbářských mistrů Podunajské školy totiž cestuje do zahraničí na výstavu gotického umění s názvem Fantastické světy.

OBRAZEM: Desítky dobrovolníků sbíraly v Adamově odpad

Adamov - Za Adamov čistější. Při této akci sbírají pravidelně dobrovolníci na jaře a na podzim odpadky na volných prostranstvích v Adamově. Už několik let. Do akce se většinou zapojují členové adamovských spolků a sportovních oddílů. Do terénu vyrazilo ve čtvrtek několik desítek lidí. Ze dvou míst. První stanoviště bylo před Domem služeb v sídlišti Ptačina. Druhé pak před fotbalovými kabinami na Smetanově náměstí. Dobrovolníci dostali na místě igelitové pytle a rukavice. V pytlích končily nejčastěji PET lahve, igelity, obaly od potravin a další plastový odpad.

Chrám Jména Panny Marie ve Křtinách přiblíží nová kniha

Křtiny – Chrám Jména Panny Marie ve Křtinách se dočkal nového knižního zpracování. V publikaci se čtenáři dozví zajímavosti o historii významné památky, jeho architektuře, umělecké výzdobě i významných osobnostech. Kniha vyšla v nákladu pěti tisíc kusů a už nyní je k dostání.

Letošní ročník Dnů zdraví zacílí na děti. Naučí je třeba, jak správně jíst

Adamov – Adamovští se tento týden zapojí do celostátní kampaně Dny zdraví. Projekt je naučí, jak se starat o své zdraví a jak správně jíst. To vše zábavnou a zajímavou formou.

Požární cvičení v Adamově šetřila policie. Spalování azbestu neprokázala

Adamov - Při požárním cvičení zapálili adamovští hasiči dřevěnou boudu. Případem se zabývala policie. Kvůli střešní krytině s azbestem.

Alexandrova rozhledna zazáří nad Adamovem. Dočká se osvětlení

Adamov – I v noci lidé uvidí Alexandrovu rozhlednu, která se tyčí nad adamovským údolím. Osvětlení kamenné věže začali řešit zastupitelé města už před více než třemi lety. Nyní na ně opravdu dojde. Na osvětlenou rozhlednu se lidé mohou těšit už na přelomu září a října.

Janda sbírá nové i miliony let staré zuby žraloků. Největší čelist má půl metru

Adamov – Žraločí čelisti cenily několik let zuby ze stěny bytu Pavla Jandy z Adamova. Následujících pět let budou k vidění v brněnské zoo, které Janda svou sbírku zapůjčil.

Infokanál TV Adamov po deseti letech ožije. Vysílat bude z Alexandrovy rozhledny

Adamov – Informace o dění ve městě i reportáže z kulturních akcí. To vše Adamovští od prosince uvidí na obrazovkách svých televizí. Infokanál TV Adamov bude po téměř desetiroční pauze opět v provozu. Vysílat se bude z Alexandrovy rozhledny.

Adamovští se zlobí. Prasata jim ničí zahrady

Adamov /FOTOGALERIE/ - Zatímco houbaři mají v lesích v okolí Adamova ráj, majitelé zahrad zažívají peklo. Jejich jablka, mrkev, rajčata či hrozny se staly centrem pozornosti divokých prasat. Ve svém přirozeném prostředí nemají co na zub, a tak je vůně potravy zahnala až k rodinným domům.

Adamovským vadí chátrající Adast. I doprava

Adamov /INVENTURA DENÍKU ROVNOST/ – Nová hřiště, chodníky, silnice a prostranství před kostelem svaté Barbory. Ale i chátrající budova Adastu, nehezké nádraží a pokulhávající doprava. Takové tváře má Adamov podle svých obyvatel. Jak to vidí například Hana Doleželová, která ve městě bydlí od roku 1975? „Adamov dříve nebyl příliš hezkým městem. Ale v poslední době se to výrazně zlepšilo. Máme spoustu nových chodníků, polyfunkční centrum v areálu bývalého kina nebo hezká dětská hřiště. Centrum hyzdí akorát opuštěný Adast a nádraží. Podchod je velmi škaredý, chybí tam i světla," popsala situaci Doleželová.

Silničáři si píší s lesníky. Kameny ale hrozí dál

Adamov, Bílovice nad Svitavou - Utržené krajnice, zchátralý most. A ze skal se na silnici kutálí kameny nebo přes cestu padají stromy. Řidiči, kteří jezdí autem kolem řeky Svitavy z Adamova ve směru na Bílovice nad Svitavou, si na nedostatek adrenalinu stěžovat nemůžou. Vadí jim, že se s tímto úsekem v údolí řeky dlouhou dobu nic nedělá. „Autem tudy jezdím denně a je to tam opravdu nebezpečné. Když vidím ty velké balvany u krajnice a ve svahu, tak nechci domýšlet, co by se stalo, kdyby mi spadly na auto," řekl David Souš z Adamova.

Hlučnou lisovnu chce firma přestěhovat. Lidé z okolí spí se špunty do uší

Adamov – Na hlučné bouchání si stěžují Adamovští, kteří bydlí v ulici Osvobození. Z lisovny firmy Eden Europe poslouchají téměř denně rytmický hluk.

Lídři komunálních voleb v Adamově? Bez překvapení

Adamov, Rájec-Jestřebí – Boj o přízeň voličů vypukne co nevidět. Ani politici v Adamově proto nelení. Jednotlivé strany, hnutí a sdružení tam už mají o svých lídrech jasno.

Část vzácného oltáře se přestěhuje. Za hranice

Adamov /FOTOGALERIE/ – Sousoší dvanácti apoštolů ze Světelského oltáře si od listopadu do června prohlédnou návštěvníci Städelova muzea ve Frankfurtu nad Mohanem. A také návštěvnici Uměleckohisto­rického muzea ve Vídni.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies