VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: ADAMOV

Do Adamova poprvé míří farmáři. Trhy začnou v osm ráno

Adamov - Zelenina, uzeniny, škvarky. Ale také vajíčka, med, kosmetika nebo koření. To vše si mohou nakoupit lidé, kteří v sobotu zamíří na farmářské trhy v adamovské ulici Mírová. Trhy se před bývalým ředitelstvím Adamovských strojíren uskuteční vůbec poprvé.

V Adamově vypadla žena z okna a zemřela. Policie šetří, jestli šlo o sebevraždu

Adamov – Pád z okna a smrt. K tragické události vyjížděli záchranáři v noci z úterý na středu do adamovské ulice Družstevní. Pod okny jedné z tamních bytovek zemřela před půlnocí osmadvacetiletá žena.

OBRAZEM: V Josefově opravují zdi vápenných pecí

Josefov – Dvě vápenné pece v Josefovském údolí u Adamova čekají další opravy. V létě dělníci vyztužili základy, teď přijdou na řadu stěny. Opravy trhlin na pecích začaly v těchto dnech. „Zdi byly již dost popraskané, takže potřebují pořádně spravit a zpevnit. Jedná se o druhou etapu oprav, které jsme zahájili letos. Rekonstrukci zdí chceme dokončit začátkem příštího roku. Bude ale záležet na počasí," upřesnil investiční referent Technického muzea Brno Zdeněk Haiser. Vápenné pece jsou součástí památkového areálu státní technické rezervace Stará huť.

Adamovští budou třídit biologický odpad. Dostanou nové kompostéry

Adamov – Popadané listí, posečenou trávu i jiný odpad ze zahrádky a kuchyně budou Adamovští už brzy ukládat do nových kompostérů. V ulicích města nebo na zahradách rodinných domů se objeví v příštím roce. Upraví se i současné místo pro ukládání biologického odpadu.

OBRAZEM: Adamovští čistí ulice. Řidiči musejí přeparkovat

Adamov – Zametací stroj, sekačky, košťata. Úklidová četa se v Adamově pustila do čištění ulic a chodníků. Po sídlišti Horka přišla na řadu Ptačina. Kvůli blokovému čištění museli v úterý přeparkovat řidiči v ulici Družstevní. Ve středu Adamovští uklidí ulici Osvobození. O den později v ulici Hradní a Petra Jilemnického. „Jedná se o hlavně o úklid spadaného listí a také dalších nečistot z ulic. Uvidíme podle počasí, jestli před zimou bude potřeba ještě další úklid," uvedl adamovský místostarosta Jiří Němec.

Adamovští opravili lávku nad silnicí. Za dva miliony

Adamov – Dělníci dokončili opravu lávky a několikapatrového schodiště s výtahem v adamovské lokalitě Horka. Opravili kovovou konstrukci lávky a schodiště, udělali novou fasádu a odstranili skleněné výplně. Nová je i elektroinstalace a světla.

Část oltáře ohromí Evropu. Na dvou výstavách

Adamov /FOTOGALERIE/ – Bude to velmi dlouhá pouť. Přes osmnáct set kilometrů. Více než půl roku na cestách. Dřevořezby dvanácti apoštolů z unikátního světelského oltáře z adamovského kostela svaté Barbory vyráží ohromit Evropu. Skvostné dílo řezbářských mistrů Podunajské školy totiž cestuje do zahraničí na výstavu gotického umění s názvem Fantastické světy.

OBRAZEM: Desítky dobrovolníků sbíraly v Adamově odpad

Adamov - Za Adamov čistější. Při této akci sbírají pravidelně dobrovolníci na jaře a na podzim odpadky na volných prostranstvích v Adamově. Už několik let. Do akce se většinou zapojují členové adamovských spolků a sportovních oddílů. Do terénu vyrazilo ve čtvrtek několik desítek lidí. Ze dvou míst. První stanoviště bylo před Domem služeb v sídlišti Ptačina. Druhé pak před fotbalovými kabinami na Smetanově náměstí. Dobrovolníci dostali na místě igelitové pytle a rukavice. V pytlích končily nejčastěji PET lahve, igelity, obaly od potravin a další plastový odpad.

Chrám Jména Panny Marie ve Křtinách přiblíží nová kniha

Křtiny – Chrám Jména Panny Marie ve Křtinách se dočkal nového knižního zpracování. V publikaci se čtenáři dozví zajímavosti o historii významné památky, jeho architektuře, umělecké výzdobě i významných osobnostech. Kniha vyšla v nákladu pěti tisíc kusů a už nyní je k dostání.

Letošní ročník Dnů zdraví zacílí na děti. Naučí je třeba, jak správně jíst

Adamov – Adamovští se tento týden zapojí do celostátní kampaně Dny zdraví. Projekt je naučí, jak se starat o své zdraví a jak správně jíst. To vše zábavnou a zajímavou formou.

Požární cvičení v Adamově šetřila policie. Spalování azbestu neprokázala

Adamov - Při požárním cvičení zapálili adamovští hasiči dřevěnou boudu. Případem se zabývala policie. Kvůli střešní krytině s azbestem.

Alexandrova rozhledna zazáří nad Adamovem. Dočká se osvětlení

Adamov – I v noci lidé uvidí Alexandrovu rozhlednu, která se tyčí nad adamovským údolím. Osvětlení kamenné věže začali řešit zastupitelé města už před více než třemi lety. Nyní na ně opravdu dojde. Na osvětlenou rozhlednu se lidé mohou těšit už na přelomu září a října.

Janda sbírá nové i miliony let staré zuby žraloků. Největší čelist má půl metru

Adamov – Žraločí čelisti cenily několik let zuby ze stěny bytu Pavla Jandy z Adamova. Následujících pět let budou k vidění v brněnské zoo, které Janda svou sbírku zapůjčil.

Infokanál TV Adamov po deseti letech ožije. Vysílat bude z Alexandrovy rozhledny

Adamov – Informace o dění ve městě i reportáže z kulturních akcí. To vše Adamovští od prosince uvidí na obrazovkách svých televizí. Infokanál TV Adamov bude po téměř desetiroční pauze opět v provozu. Vysílat se bude z Alexandrovy rozhledny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies