VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

6.12.2014

Vánoční koncerty? Zahraje Ondráš, Čechomor i bluegrassový Cop

Jižní Morava – Neseme vám tu novinu. Vánoční koncert. Metalové Vánoce. I když pojetí každého z koncertů zastřešuje jiný název, všechny spojuje jediné – předvánoční a vánoční čas termínu konání a zpravidla i set písní hraný u příležitosti těchto svátků.

2.12.2014

OBRAZEM: Marta Kubišová zpívala ve Křtinách. Rozezněla barokní chrám

Křtiny – Nevšední zážitek. Přes sedm set lidí si v pátek vychutnalo koncert známé české zpěvačky Marty Kubišové. Ta zazpívala v barokním chrámu Jména Panny Marie ve Křtinách. Benefiční koncert pořádal Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny. „Výtěžek z koncertu věnujeme SOS dětské vesničce Brno-Medlánky," uvedl zástupce ředitele podniku Pavel Mauer. Koncert Marty Kubišové byl letos už čtvrtou podobnou benefiční akcí ve Křtinách. „V březnu vystoupil na křtinském zámku Vladimír Mišík s formací ČDG. V květnu zde hrál ještě Jaroslav Hutka a v červnu jsme na zámeckém nádvoří uspořádali koncert známého hudebníka Radima Hladíka se skupinou Blue Effect," upřesnil Mauer.

27.11.2014

Katolický dům rozezní mladí hudebníci. Při FestKaťáku zazní i rap nebo hip-hop

Blansko – V Katolickém domě v Blansku se představí hudebníci z celého Blanenska. Sobotní odpoledne nabídne přehlídku mladých talentů různých žánrů. Na akci s názvem FestKaťák zazní folk, pop nebo také rap a hip-hop.

31.10.2014

Luxusní zážitek. Dan Bárta zpíval v Letovicích

Letovice – Dan Bárta s Triem Roberta Balcara vystoupil ve čtvrtek v Kulturním domě v Letovicích. Nadšené obecenstvo ocenilo vynikající instrumentální dovednosti hudebníků i barvitý Bártův zpěv. Ten známý hudebník doplnil vtipným komentářem. 

19.10.2014

Fest mazec: talentovou show vyhrál Zylwar

Letovice – /FOTOGALERIE/ – Před letovickým kulturním domem pokuřuje v sobotu odpoledne partička rockerů. Ze sálu nad nimi hřmí řízná hudba. Fest mazec 2014 je v plném proudu. Na pódiu v barevné záři reflektorů právě mlátí do kytar a bubnů dětská hardrockově metalová partička Blackstars Band z Drnovic. Skladba Gutalax. „Oči jdou šejdrem, jediná věc mě zachrání, jen malou chvíli a pak to přejde," burácí z mikrofonů.

17.10.2014

Soutěž Fest mazec v Letovicích představí mladé talenty

Letovice – Letovický kulturní dům v sobotu rozezní osm hudebních kapel. Svůj talent tam předvedou začínající umělci z města a okolí na soutěži Fest Mazec. Vítěz pak získá možnost natočit vlastní nahrávku.

9.10.2014

Festival Kolotoč 2014 se roztočil. V ulicích a za doprovodu kabrioletu

Blansko - Průvodem s harmonikami a zpěvem, v jehož čele jel historický kabriolet, odstartoval ve středu odpoledne Kolotoč 2014. Blanenský multižánrový festival ve čtyřech dnech nabídne řadu divadelních představení, koncertů, výstav fotografií, autorského čtení a letos poprvé i promítání dokumentárního filmu.

8.10.2014

Brněnský Louskáček hýří energií i bravami

Brno - Do říše snů malé snů Klárky, kde ožívají hračky a urputné boje svádějí myši a vojáčci, zavede úvodní premiéra baletního souboru Národní divadlo Brno. Pod režijním vedením André Laprise připravilo pohádkový balet Louskáček od Petra Iljiče Čajkovského, který poprvé uvede v pátek. Tvůrčí tým tak inscenaci přenáší do Brna v její kanadské verzi z Montrealu.

6.10.2014

Milovníky umění potěší festival Kolotoč

Blansko - Blanenskou kulturní scénu oživí multižánrový festival Kolotoč. Třetí ročník začne ve středu v ulicích města. Ve čtyřech dnech nabídne milovníkům umění řadu divadelních představení, koncertů, výstav fotografií, autorského čtení a letos poprvé i promítání dokumentárního filmu.

7.9.2014

OBRAZEM: Ve Stvolové odehráli Rusalku v podání obřích marionet

Stvolová – Výletiště ve Stvolové je od pátku až do neděle dějištěm obnovené premiéry slavné loutkové inscenace Dvořákovy a Kvapilovy opery Rusalka v úpravě a nastudování režiséra Františka Pavlíčka a divadelního sdružení Muzejní maringotka. Inscenace s kopiemi historických marionet ve velikosti člověka, které pocházející ze sbírek Moravského zemského muzea, před dvěma desítkami let slavila úspěchy v Londýně, Moskvě Paříži a dalších evropských metropolích. Fotografie jsou z pátečního představení. Zájemci mohou na výletiště ve Stvolové přijít ještě v neděli v sedm hodin večer.

30.8.2014

OBRAZEM: Hurikán Janda rozproudil boskovické letní kino

Boskovice - Říkal si Hurikán, kluk jako ty…To je verš jedné z nejoblíbenějších písní Dalibora Jandy. Hit, díky němuž získal známý zpěvák před pětadvaceti lety svého prvního Slavíka, zazněl v pátek večer v letním kině v Boskovicích. Muž se sexy chraplákem tam před vyprodaným hledištěm zpíval se svou kapelou Prototyp.

27.8.2014

OBRAZEM: Pružiny a Trní zakončily Muziku pro Karolínku

Blansko /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Letošní letní festival Muzika pro Karolínku skončil. Sérii deseti koncertů ve středu večer zakončilo na nádvoří blanenského zámku vystoupení dvou kapel.

27.8.2014

Nová kniha přiblíží život uprchlých Italů. Jazykovou bariéru prolomily děti

Blansko – Italští uprchlíci na Jižní Moravě v letech 1915–1919. Tak se jmenuje kniha, která bude od října k dostání v informačních střediscích na Blanensku. Na díle o sto padesáti stranách pracovali asi šest let tři autoři. Jedním z nich je Eva Šebková, která dříve působila v okresním archivu a městské knihovně v Blansku.

8.8.2014

Ibérica: Flamenco, delikatesy i dílny

Boskovice - Okouzlující taneční pár ve víru flamenca, který se vášnivě vlní do rytmu španělské hudby. Tvůrčí dílny, promítání filmů a ochutnávka španělských delikates. Na to vše láká Ibérica. Festival španělské kultury. Jedenáctý ročník začíná v pondělí v Brně.

2.8.2014

Festival 3+1 v Letovicích zahájila výstava Klubu moravských fotografů

Letovice - V pátek večer byla zahájena výstava Klubu moravských fotografů v Městském kulturním středisku Letovice. Poté se uskutečnil v sále Základní umělecké školy Letovice jazzový koncert Roman Pokorný Grant Green Tribute ve složení Roman Pokorný, Najponk, Martin Kopřiva, Taras Voloshchuk. Vše je součástí Festivalu 3+1. 

30.7.2014

OBRAZEM: František Nedvěd a Tiebreak rozezpívali zámecký park

Blansko /VIDEO/ - Letní festival Muzika pro Karolínku se přehoupl do druhé poloviny. V pořadí šestý hudební podvečer ve středu nabídl vystoupení známého písničkáře Františka Nedvěda. Toho doprovodila na pódiu v parku před blanenským zámkem skupina Tiebreak s jeho synem Vojtou. Publikum si na koncertě poslechlo také známé písničky z dílny legendárních bratří Nedvědů.

24.7.2014

Patnáctý ročník letovického Festivalu 3+1 propojí tři oblasti společnosti

Letovice – Už patnáctý ročník Festivalu 3+1 připravují na příští pátek a sobotu Letovičtí. Na akci se již tradičně setkají zástupci neziskového sektoru, podnikatelů a státní správy a samosprávy. Setkání doplní bohatý kulturní program. Hlavním smyslem festivalu je propojení tří oblastí občanské společnosti.

19.7.2014

Letní čtení? Literární erotiku vytlačují hororové příběhy

Jižní Morava - Léto a kniha. Pro mnohé je to stejně nerozlučné spojení jako fotbal a pivo nebo kafe a cigareta. A stejně jako mají kuřáci elektronické cigarety, využívají čtenáři hlavně v létě elektronické knihy. Nic neváží a člověk si jich může na dovolenou odvézt, kolik chce.

16.7.2014

Monty Python: živě, naposledy, a přece poprvé

Jižní Morava – Dohromady mají 358 let a netají se tím, že někdo z nich může při představení umřít. Také proto si k pódiu přizvali lékaře. I to je specifický humor britské komediální skupiny Monty Python, která se v neděli – poprvé v přímém přenosu, představí i jihomoravským divákům. Společné vystoupení pěti žijících členů skupiny je jejich prvním od roku 1982 a údajně také posledním. Spolu s pěti kiny na jižní Moravě inscenaci promítne dalších 1495 kin z celého světa.

10.7.2014

Kinematograf bratří Čadíků opět míří na Blanensko

Blanensko – Kino pod širým nebem k létu neodmyslitelně patří. Letos si jeho pojízdnou variantu užijí lidé hned v pěti obcích na Blanensku. Poprvé Kinematograf bratří Čadíků přijede také do Adamova.

8.7.2014

Uhrančivá Lucía Campillová zatančí pro Ibéricu

Jižní Morava – Rovnováha. Muž a žena. Hledání, zakoušení a balancování na pomezí protichůdných, a přece nedílných světů. S programem inspirovaným tématem rovnováhy a dialogem mezi mužem a ženou zavítají do České republiky vůbec poprvé proslulý tanečník z Barcelony Jesús Carmona a Lucía Campillová. Vystoupí na zámku v Boskovicích u příležitosti festivalu španělské a iberoamerické kultury Ibérica.

4.7.2014

Na festivalu Letfest budou zájemce učit angličtinu i kriket

Letovice - Výuka angličtiny, taneční workshopy, sportovní aktivity, každodenní ranní bohoslužby nebo přednáška o svobodě s prezidentským kandidátem Janem Sokolem. Čtvrtý ročník multižánrového festivalu Letfest začíná v neděli v Letovicích. Potrvá až do další neděle.

1.7.2014

OBRAZEM: Výtvarník Macek láká mezi hvězdy. V Galerii Jonáš

Blansko - Do konce července si mohou lidé blanenské Galerii Jonáš prohlédnout obrazy blanenského výtvarníka Drahoslava Macka. Autor prostřednictvím maleb zavede návštěvniky do světa hvězd a hvězdných znamení.

26.6.2014

Boskovická kapela Karlovy hračky: Chceme lidi bavit

Boskovice - Osm hudebníků tvoří bluesrockovou kapelu Karlovy hračky. Rodáci z Boskovic jezdí po Česku, aby v klubech a na festivalech hráli svou vlastní tvorbu. Plánují i natočení desky. „Hlavně chceme, aby naše hudba lidi bavila. Pokud si z koncertu návštěvníci odnesou nějaký zážitek, je to pro nás znamení, že snad něco děláme dobře," vypráví zpěvák kapely Radek Klon.

25.6.2014

OBRAZEM: Lidé se přenesou do muzikálu. Na výstavě Jefa Kratochvila

Adamov - Návštěvníci Městského kulturního střediska Adamov si mohou v těchto dnech prohlédnout výstavu známého fotografa Jefa Kratochvila. Brněnský fotograf se desítky let věnuje divadelní fotografii. Na výstavě v Adamově si lidé prohlédnou snímky z jednoho z nejslavnějších světových muzikálů Cabaret.

17.6.2014

Po staletích si ve Křtinách prohlédnou anděly z tamního chrámu

Křtiny – Poprvé od dob baroka si nyní mohou lidé zblízka prohlédnout sochy andělů z poutního chrámu Jména Panny Marie ve Křtinách. Právě v těchto dnech je totiž v prostorách křtinského zámku k vidění výstava s názvem V blízkosti andělů, která zrestaurované anděly z křtinského chrámu představuje.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2014

Letní kino v Rájci-Jestřebí rozduněly skladby Pink Floydů

Rájec-Jestřebí /REPORTÁŽ/ - Do letního kina v Rájci-Jestřebí zavítal revival kapely Pink Floyd, skupina Distant Bells. Nechyběly ani světelné a pyrotechnické e­fekty.

6.6.2014

OBRAZEM: Hladík a Blue Effect řezali do strun. V parku ve Křtinách

Křtiny – Park křtinského zámku ve čtvrtek od šesti hodin večer rozezněl koncert Radima Hladíka a formace Blue Effect. Jednalo se o třetí ze série čtyř benefičních koncertů, které letos pořádá Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny jako součást celoročního projektu Setkání s legendami. Výtěžek pořadatelé věnují SOS vesničce v Brně Medlánkách. Na křtinském zámku už letos vystoupili Vladimír Mišík a Jaroslav Hutka.

26.5.2014

OBRAZEM: Herec Kanyza vystavuje obrazy v letovické Galerii PEX

Letovice - Návštěvníci letovické Galerie PEX si mohou v těchto dnech prohlédnout obrazy herce a výtvarníka Jana Kanyzy. Obrazy maloval Kanyza na jihu Francie. Výstava je otevřená až do 22. června.

20.5.2014

Kunštátští hráli ve filmu o zachránci siru Wintonovi. Ten slaví 105 let

Kunštát – Sir Nicholas Winton těsně před vypuknutím druhé světové války zachránil před smrtí 669 českosloven­ských dětí. V pondělí oslavil stopáté narozeniny. Svým programem toto výročí připomínají také televizní stanice. Uvedou například film Nickyho rodina. V něm se v epizodních rolích představuje i rodina Dostálova z Kunštátu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení