VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

24.7.2014

Patnáctý ročník letovického Festivalu 3+1 propojí tři oblasti společnosti

Letovice – Už patnáctý ročník Festivalu 3+1 připravují na příští pátek a sobotu Letovičtí. Na akci se již tradičně setkají zástupci neziskového sektoru, podnikatelů a státní správy a samosprávy. Setkání doplní bohatý kulturní program. Hlavním smyslem festivalu je propojení tří oblastí občanské společnosti.

19.7.2014

Letní čtení? Literární erotiku vytlačují hororové příběhy

Jižní Morava - Léto a kniha. Pro mnohé je to stejně nerozlučné spojení jako fotbal a pivo nebo kafe a cigareta. A stejně jako mají kuřáci elektronické cigarety, využívají čtenáři hlavně v létě elektronické knihy. Nic neváží a člověk si jich může na dovolenou odvézt, kolik chce.

16.7.2014

Monty Python: živě, naposledy, a přece poprvé

Jižní Morava – Dohromady mají 358 let a netají se tím, že někdo z nich může při představení umřít. Také proto si k pódiu přizvali lékaře. I to je specifický humor britské komediální skupiny Monty Python, která se v neděli – poprvé v přímém přenosu, představí i jihomoravským divákům. Společné vystoupení pěti žijících členů skupiny je jejich prvním od roku 1982 a údajně také posledním. Spolu s pěti kiny na jižní Moravě inscenaci promítne dalších 1495 kin z celého světa.

10.7.2014

Kinematograf bratří Čadíků opět míří na Blanensko

Blanensko – Kino pod širým nebem k létu neodmyslitelně patří. Letos si jeho pojízdnou variantu užijí lidé hned v pěti obcích na Blanensku. Poprvé Kinematograf bratří Čadíků přijede také do Adamova.

8.7.2014

Uhrančivá Lucía Campillová zatančí pro Ibéricu

Jižní Morava – Rovnováha. Muž a žena. Hledání, zakoušení a balancování na pomezí protichůdných, a přece nedílných světů. S programem inspirovaným tématem rovnováhy a dialogem mezi mužem a ženou zavítají do České republiky vůbec poprvé proslulý tanečník z Barcelony Jesús Carmona a Lucía Campillová. Vystoupí na zámku v Boskovicích u příležitosti festivalu španělské a iberoamerické kultury Ibérica.

4.7.2014

Na festivalu Letfest budou zájemce učit angličtinu i kriket

Letovice - Výuka angličtiny, taneční workshopy, sportovní aktivity, každodenní ranní bohoslužby nebo přednáška o svobodě s prezidentským kandidátem Janem Sokolem. Čtvrtý ročník multižánrového festivalu Letfest začíná v neděli v Letovicích. Potrvá až do další neděle.

1.7.2014

OBRAZEM: Výtvarník Macek láká mezi hvězdy. V Galerii Jonáš

Blansko - Do konce července si mohou lidé blanenské Galerii Jonáš prohlédnout obrazy blanenského výtvarníka Drahoslava Macka. Autor prostřednictvím maleb zavede návštěvniky do světa hvězd a hvězdných znamení.

26.6.2014

Boskovická kapela Karlovy hračky: Chceme lidi bavit

Boskovice - Osm hudebníků tvoří bluesrockovou kapelu Karlovy hračky. Rodáci z Boskovic jezdí po Česku, aby v klubech a na festivalech hráli svou vlastní tvorbu. Plánují i natočení desky. „Hlavně chceme, aby naše hudba lidi bavila. Pokud si z koncertu návštěvníci odnesou nějaký zážitek, je to pro nás znamení, že snad něco děláme dobře," vypráví zpěvák kapely Radek Klon.

25.6.2014

OBRAZEM: Lidé se přenesou do muzikálu. Na výstavě Jefa Kratochvila

Adamov - Návštěvníci Městského kulturního střediska Adamov si mohou v těchto dnech prohlédnout výstavu známého fotografa Jefa Kratochvila. Brněnský fotograf se desítky let věnuje divadelní fotografii. Na výstavě v Adamově si lidé prohlédnou snímky z jednoho z nejslavnějších světových muzikálů Cabaret.

17.6.2014

Po staletích si ve Křtinách prohlédnou anděly z tamního chrámu

Křtiny – Poprvé od dob baroka si nyní mohou lidé zblízka prohlédnout sochy andělů z poutního chrámu Jména Panny Marie ve Křtinách. Právě v těchto dnech je totiž v prostorách křtinského zámku k vidění výstava s názvem V blízkosti andělů, která zrestaurované anděly z křtinského chrámu představuje.

AKTUALIZOVÁNO
8.6.2014

Letní kino v Rájci-Jestřebí rozduněly skladby Pink Floydů

Rájec-Jestřebí /REPORTÁŽ/ - Do letního kina v Rájci-Jestřebí zavítal revival kapely Pink Floyd, skupina Distant Bells. Nechyběly ani světelné a pyrotechnické e­fekty.

6.6.2014

OBRAZEM: Hladík a Blue Effect řezali do strun. V parku ve Křtinách

Křtiny – Park křtinského zámku ve čtvrtek od šesti hodin večer rozezněl koncert Radima Hladíka a formace Blue Effect. Jednalo se o třetí ze série čtyř benefičních koncertů, které letos pořádá Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny jako součást celoročního projektu Setkání s legendami. Výtěžek pořadatelé věnují SOS vesničce v Brně Medlánkách. Na křtinském zámku už letos vystoupili Vladimír Mišík a Jaroslav Hutka.

26.5.2014

OBRAZEM: Herec Kanyza vystavuje obrazy v letovické Galerii PEX

Letovice - Návštěvníci letovické Galerie PEX si mohou v těchto dnech prohlédnout obrazy herce a výtvarníka Jana Kanyzy. Obrazy maloval Kanyza na jihu Francie. Výstava je otevřená až do 22. června.

20.5.2014

Kunštátští hráli ve filmu o zachránci siru Wintonovi. Ten slaví 105 let

Kunštát – Sir Nicholas Winton těsně před vypuknutím druhé světové války zachránil před smrtí 669 českosloven­ských dětí. V pondělí oslavil stopáté narozeniny. Svým programem toto výročí připomínají také televizní stanice. Uvedou například film Nickyho rodina. V něm se v epizodních rolích představuje i rodina Dostálova z Kunštátu.

16.5.2014

OBRAZEM: V prostoru a čase. Na zámku v Letovicích je výstava fotografií

Letovice – Prostory přízemí letovického zámku zaplnila výstava snímků blanenské fotografky Barbory Grünwaldové. Na výstavě nazvané V prostoru a čase si návštěvníci prohlédnou fotografie letovického zámku. Je otevřená až do října.

12.5.2014

Galerie města Blanska: Banzai, Mistře!

Blansko – Prostory Galerie města Blanska zaplnila výstava obrazů jednadvaceti autorů. Jedná se o žáky, kteří absolvovali ateliér Monumentální malby Akademie výtvarných umění v Praze nebo ateliér Figurální malby na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení v Brně. Pod vedením profesora Jiřího Načeradského.

12.5.2014

Natočili nezávislý vědeckofantastický horor. Premiéra se blíží

Letovice – Pět let. Tak dlouho už nadšenci pod hlavičkou letovického Mirax Studia natáčí svůj první celovečerní film. Horor s vědeckofantas­tickými prvky. S náklady kolem desíti tisíc korun. Léta práce se chýlí ke konci. Premiéru plánují na letošní listopad.

22.4.2014

Muzikálový Drákula zpíval v kostele svaté Barbory

Adamov - Publikum v zaplněném adamovském kostele svaté Barbory si v úterý vpodvečer vychutnalo koncert Daniela Hůlky. Ten zazpíval árie z oper a muzikálů. Při koncertě ho doprovázel klavírista Martin Rada.

29.3.2014

Dokumentární film představí Klepačov. I díky svědectví pamětníků

 Blansko – Představením umělce Jiřího Poláška toulky Jana a Radka Popelkových s kamerou po Blansku zdaleka neskončily. Na loňský první díl projektu Živá paměť letos naváže začátek jiného cyklu. Věnovaného městským částem. Tvůrci jej nazvali Město na vesnici a vesnice ve městě. První na řadě je Klepačov.

27.3.2014

Kytarista Gwyn Ashton sypal ve Skleníku brutální sóla

Boskovice – Fenomenální kytarista Gwyn Ashton zahrál ve středu večer v Boskovicích. Před zaplněným sálem v Zámeckém skleníku vystoupilo Gwyn Ashton trio. A byla to opravdová lahůdka. Blues rockového hudebníka doprovázel na baskytaru Lukáš Kytnar a na bicí Roman Vícha.

23.3.2014

Kotvrdovičtí v divadle pobaví Cimrmanem

Kotvrdovice - Cimrmanova hra o nešťastné premiéře hry Vlasta. Takový je podtitul inscenace Záskok. V provedení Zdeňka Svěráka, Ladislava Smoljaka a jejich mužských kolegů už ji viděl kdekdo. Fanouškům smyšleného génia se však na Blanensku otevírá originální možnost. Zhlédnout jedenáctého dubna hru v podání nově vzniklého kotvrdovického ochotnického souboru Divadlo Srdcem.

22.3.2014

V letovické Galerii Pex vystavuje obrazy Michael Rittstein

Letovice - V letovické výstavní síní Kalasová galerie Pex byla v pátek zahájena výstava obrazů Michaela Rittsteina. Autor je profesorem a vedoucím atelieru III v pražské Akademii výtvarných umění a jeho díla jsou zastoupena ve významných českých i zahraničních sbírkách. O hudební produkci na vernisáži se postarala formace Třetí zuby a odborný výklad k vystaveným dílům podal sám autor. Výstava je k vidění do 20. dubna.

18.3.2014

Keramik Vichta ukazuje v Galerii Jonáš poctivou hrnčířinu

Blansko – Dáma v okně. Lesní žínka. Střapatá. Prostory blanenské Galerie Jonáš zaplnila prodejní výstava keramiky Jana Vichty. Ta bude otevřená až do konce března. Jan Vichta se narodil hrnčířskému mistrovi stejného jména v Kunštátě. A navázal ak na tradiční řemeslo hrnčířů a keramiků rodiny Vichtů.

14.3.2014

S darovanými exponáty počkejte, prosí muzea v regionu

Blanensko - Muzea na Blanensku čekají horší časy. Nový občanský zákoník jim komplikuje přijímání darů. Prodražily by se jim. Nabídky odmítají.

14.3.2014

Jiří Korn pokřtil klip World Dance Family. Podílel se na něm i DJ Wich

Jedovnice, Brno /VIDEO/ – Pomyslné ohlédnutí za loňským ročníkem tanečního Street Dance Kempu, který pravidelně hostí Jedovnice na Blanensku, právě učinil Jiří Korn. Dodatečně totiž pokřtil klip s názvem World Dance Family. Klip začal vznikat již loni a hudbu k němu vytvořili známí hudební producenti Atrey Ryan a DJ Wich.

5.3.2014

Adamovští chystají salon fotografů. Patronem je Jef Kratochvil

Adamov – Adamovští si zanedlouho prohlédnou snímky z alb tamních amatérských fotografů. Poslední březnový týden se totiž otevírá Salon adamovských fotografů. Už po páté. Patronem výstavy bude známý brněnský fotograf Jef Kratochvil.

4.3.2014

Little Cube budou se svým filmem soutěžit v New Orleans

Blanensko - Kašlu na to. Tak se jmenuje krátký film čtveřice filmových tvůrců Little Cube, který v minulém roce zaujal porotu na soutěži Prague 48 Hour Film Project. Ze soutěže si mladí filmaři odnesli cenu za nejlepší režii a navíc snímek vyhrál i hlavní cenu Nejlepší film roku 2013. Díky vítězství tým s filmem Kašlu na to postoupil do mezinárodního kola soutěže. To tento týden začíná v americkém New Orleans. Právě dnes tak filmaři pocházející převážně z Blanenska nasedají do letadla a míří směr Amerika.

26.2.2014

Michal Griga promítne v Boskovicích svůj další film

Boskovice – Tato sobota, sedm hodin večer, boskovické kino Panorama. V tuto dobu a na tomto místě fanoušci boskovického režiséra Michala Grigy zhlédnou premiéru jeho zatím posledního filmu s názvem Rytíři zločinu dva. Griga jím naváže na jeden ze svých prvních snímků. O pokračování se však podle něj nejedná. Promítne navíc i své další filmy.

25.2.2014

Boskovické gymnázium ovládl Salon na téma Závislosti

Boskovice - Už pětadvacátý ročník přehlídky studentské tvořivosti s názvem Salon vypukl v pondělí v Gymnáziu Boskovice. Letošním tématem Salonu jsou závislosti. Organizátoři aktuálního Salonu, studenti 3. B, pro své mladší i starší spolužáky připravili pestrý program. V něm nechybělo například divadelní představení, přednášky nebo workshopy. Akce končí v pátek.

24.2.2014

Adamov : Kroužek zpívání pro radost slavil deset let

Adamov – Příjemné posezení s přáteli. U sklenky vína, s koláčky a chlebíčky. Do toho zpívání lidových písniček. V Městském kulturním středisku Adamov slavil v neděli odpoledne tamní Kroužek zpívání pro radost deset let od založení. Sál kromě členů souboru zaplnili také jejich rodinní příslušníci a přátelé. Vedení MKS si pro přítomné připravilo několik překvapení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies