VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

30.7.2015

OBRAZEM: Boskovice tančí v rytmu jazzu a modern dance

Boskovice – Letní semináře tance mají v areálu Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické v boskovické Hybešově ulici dlouholetou tradici. Kurzy vede známý lektor David Strnad a je o ně velký zájem. Celý tento týden tam patřil výuce jazzu a moderního tance.

29.7.2015

OBRAZEM: Na blanenském zámku hráli a zpívali bluegrassoví Sakrapes

Blansko – Festival Muzika pro Karolínku je v polovině. Na nádvoří blanenského zámku se ve středu odehrál už pátý koncert jubilejního dvacátého ročníku festivalu. Na pódiu vystoupila brněnská bluegrassová formace Sakrapes. A s ní přijeli i hudebníci, kteří v minulosti prošli známými brněnskými kapelami jako například Uhlák, Vědro, Poutníci nebo Smutňáci.

23.7.2015

OBRAZEM: Karolínce zahrála skupina Marien. Na blanenském zámku

Blansko – Nádvoří blanenského zámku rozezněla ve středu v podvečer pardubická skupina Marien. Publikum si poslechlo směs folkové, country a trampské hudby.

22.7.2015

Zpěvák Robert Plant v Brně vzpomene slavné Led Zeppelin

Brno – Začátky má spojené s již zapomenutou skupinou Listen, působil také v uskupení Band Of Joy. Nejčastěji zmiňovaná ve spojitosti s Robertem Plantem je však Led Zeppelin, britská rocková skupina, jenž se stala jednou z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších v historii rockové hudby.

AKTUALIZOVÁNO
12.7.2015

Boskovice 2015: pohoda v historických kulisách

Boskovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Pestrá směs žánrů, kulisy historického centra, pohodová atmosféra a nekonzumní styl. Tak hodnotí návštěvníci čtyřdenní multižánrové Boskovice 2015, festival pro židovskou čtvrť. Ten se konal už po třiadvacáté. Do Boskovic na něj od čtvrtka do neděle přijelo několik tisíc lidí z celé republiky i ze zahraničí. „Snažíme se upozornit na méně známé, nekomerční, ale zároveň velmi kvalitní interprety, kteří si zaslouží pozornost," vysvětlila Adéla Procházková ze sdružení Unijazz, které festival pořádá. V Boskovicích vystoupili například Iva Bittová s formací Čikori nebo kolumbijská skupina Meridian Brothers. A také mistr moderního evropského jazzu a výjimečný improvizující bubeník Günter „Baby" Sommer.

10.7.2015

OBRAZEM: Festival Boskovice 2015 odstartoval. Láká na pestrou směs žánrů

Boskovice - Třiadvacátý ročník festivalu odstartoval. Na našem webu si teď můžete prohlédnout malou ochutnávku objektivem Petra Švancary. Jedná se o vernisáž obrazů Petra Nikla, výstava fotografií Jirousovy děti v kině, Palouk před hradem a stánky kolem Zámeckého skleníku.

10.7.2015

OBRAZEM: Velen zazářil na festivalu v Srbsku

Boskovice – Krása českého folklóru nedávno sklidila obdiv v zahraničí. Díky tanečnímu souboru Velen z Boskovic, který reprezentoval republiku na Mezinárodním festivalu Šajkaši v Novém Sadu a v dalších obcích v Srbsku. „Poprvé jsme do této země zavítali loni, ale do města Prnjavor. Diváky jsme asi zaujali, a tak nás pořadatelé pozvali i letos. Bylo tam příjemné publikum, které vnímalo folklór celým srdcem," říká vedoucí souboru Pavlína Čechová.

9.7.2015

V boskovickém westernovém městečku zahraje Ivan Mládek a Banjo Band

Boskovice – Jožin z bažin, Prachovské skály, Linda. Písničky Ivana Mládka a legendárního Banjo Bandu už dávno zlidověly. Naživo si je publikum poslechne v sobotu v boskovickém westernovém městečku.

8.7.2015

Boskovice 2015 lákají na pestrou směs žánrů

Boskovice – Koncerty, divadlo, autorská čtení, výstavy nebo filmová promítání. Čtyřdenní multižánrová akce Boskovice 2015, festival pro židovskou čtvrť, startuje ve čtvrtek. Už po třiadvacáté. Stejně jako v předchozích letech ovládne celé město v historických kulisách židovské čtvrti, boskovického zámku a hradu, Zámeckého skleníku či farské zahrady. Scény budou i v amfiteátru letního kina nebo v Panském dvoře.

6.7.2015

OBRAZEM: Tři sestry oslavily v Boskovicích třicáté narozeniny, pokřtily i album

Boskovice – Ke svým třicátým narozeninám si punk-rocková kapela Tři sestry nadělila velkolepé turné. Její zastávkou na Radegast Tour 2015 se v sobotu večer stalo také letní kino v Boskovicích. V prostorách letního areálu ji doplnila i skupina Horkýže Slíže ze Slovenska.

1.7.2015

OBRAZEM: Festival Muzika pro Karolínku odstartovali Nezmaři

Blansko – Dvacet let. Tak dlouho Blanenští pořádají festival Muzika pro Karolínku. Letos na publikum čeká přes letní prázdniny každou středu až do začátku září série deseti koncertů. První z nich na tradiční scéně, nádvoří blanenského zámku, odehrála folková skupina Nezmaři.

29.6.2015

Festival Muzika pro Karolínku oslaví dvacetileté výročí programem podle přání

Blansko – Hudební festival Muzika pro Karolínku slaví dvacet let. První koncert letošního ročníku začne na nádvoří blanenského zámku ve středu prvního července vystoupením folkové legendy Nezmaři.

28.6.2015

OBRAZEM: BiGy Fest v Letovicích navštívil i kněz Czendlik

Letovice – Čtvrtý ročník multižánrového festivalu BiGy Fest ovládl v sobotu prostory zámku v Letovicích. Na akci, kterou pořádalo sdružení PaLetA, vystoupily například skupiny Žabky ze studánky, Paleta Band, No seas perro nebo František a Věra Kroščenovi. Zájemci si mohli ve workshopu vyzkoušet DJing a poslechnout si řadu dýdžejů. Nechyběla beseda s katolickým knězem Zbigniewem Czendlikem nazvaná Kostel, hospoda, postel. Děti si užily skákací hrad či práci v keramické dílně.

27.6.2015

V Černé Hoře v neděli završí sbírku na pomoc nemocnému učiteli. Vystoupí i Bende

Černá Hora – Petr Bende, Eva a Vašek či silák Franta vystoupí v neděli odpoledne v areálu černohorského hotelu Sladovna. Při akci Na prázdniny se Sladovnou. Ta bude zároveň završením celoměsíční sbírky na pomoc Liboru Mašátovi, bývalému učiteli angličtiny a tělocviku na Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole v Blansku, který trpí vzácnou amyotrofickou laterální sklerózou (ALS).

25.6.2015

OBRAZEM: Michal David zaplnil letní kino v Boskovicích

Boskovice – Pár přátel, Nenapovídej či Decibely lásky. Tyto a další hity si ve čtvrtek večer s populárním zpěvákem Michalem Davidem notovalo na patnáct stovek návštěvníků v zaplněném letním kině v Boskovicích. Držitel několika hudebních cen, autor šestnácti sólových alb i hudby k různým filmům tam vystoupil se svou doprovodnou kapelou.

25.6.2015

Letovické kulturní středisko povede Trubáková. Chci přilákat turisty, plánuje

Letovice – Čtyři roky působila v městské knihovně v Blansku. Nejdřív v regionálním oddělení, později jako vedoucí studovny. Od roku 2014 pracovala v Moravské zemské knihovně v Brně jako krajský metodik. Tam ale brzy skončí. Od prvního července se totiž Jana Trubáková z Obory stane novou ředitelkou Městského kulturního střediska v Letovicích. Vystřídá tak Jiřího Palána, který letovické kultuře šéfoval dva roky.

23.6.2015

OBRAZEM: V blanenské Galerii Jonáš vystavují obrazy a díla z kovu

Blansko – V blanenské Galerii Jonáš si nyní milovníci umění mohou prohlédnout novou výstavu s názvem Obrazy a kov. Autorem kovových plastik je David Habermann, který svá díla vytváří v kovárně na samotě Klátovec nedaleko Telče, kde se řemeslu věnuje už třetí generace uměleckých kovářů.

21.6.2015

OBRAZEM: Letním kinem v Rájci-Jestřebí zněly skladby Pink Floydů

Rájec-Jestřebí – Fanoušci známé britské kapely Pink Floyd si v sobotu v letním kině v Rájci-Jestřebí přišli na své. Konal se tam totiž koncert jejich nejvěrnějšího českého revivalu, skupiny Distant Bells. Kromě nejznámějších hitů Pink Floydů zazněly skladby z alba Wish You Were Here.

21.6.2015

OBRAZEM: V Kořenci vystoupily folklórní soubory

Kořenec – Kořenec v sobotu odpoledne ovládl už šestnáctý ročník Kořeneckých slavností písní a tanců. Zpočátku účastníky akce potrápil déšť, potom se ale počasí umoudřilo a folklórní soubory tak v kořeneckém přírodním amfiteátru mohly publiku předvést své umění. Vystoupili například členové souboru Kořeňák, Velen, Borověnka či dětský Kořeňáček nebo Čtveráček.

17.6.2015

Kořenečtí zvou na folklórní festival písní a tanců

Kořenec - Už šestnáctý ročník Kořeneckých slavností písní a tanců ovládne v sobotu přírodní amfiteátr v Kořenci. Festival folklóru nabídne různá taneční a hudební vystoupení, ale také jarmark starých řemesel.

17.6.2015

OBRAZEM: Malířka Fišerová vystavuje v knihovně díla jako z pohádky

Blansko – Jako v pohádce si mohou v těchto dnech připadat návštěvníci knihovny v Blansku. V jejím čtvrtém patře totiž vystavuje svá díla malířka Jaroslava Fišerová. Rodačka ze Zlína, která již dlouho žije a pracuje v Brně, mimo jiné spolupracovala s Českou televizí při tvorbě pohádek a televizních inscenací.

16.6.2015

Pink Floyd zazní v Rájci již potřetí. S dobovými nástroji

Rájec-Jestřebí – Skladby legendární kapely Pink Floyd rozezní tuto sobotu letní kino v Rájci-Jestřebí. Již třetí ročník revivalového koncertu začne v devět hodin večer. Pro věrohodný hudební zážitek odehraje kapela Distant Bells koncert s nástroji ze sedmdesátých let a použije stejné nazvučení jako Pink Floyd. Návštěvníci se mohou těšit také na vizuální efekty, které byly pro vystoupení britské rockové skupiny typické. „Minulý rok jsem na koncertu byl a vládla tam fantastická atmosféra," popisuje návštěvník akce Miroslav Tatera.

13.6.2015

OBRAZEM: Čarovné tóny Macochy. Hradišťan rozezněl Kateřinskou jeskyni

Kateřinská jeskyně – Několik stovek návštěvníků přilákal do Kateřinské jeskyně v Moravském krasu páteční koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici. Koncert byl součástí osmnáctého ročníku festivalu Čarovné tóny Macochy, který ve čtvrtek v jeskyni Eliška zahájilo vystoupení známého kytaristy Lubomíra Brabce.

11.6.2015

V Japonsku si zahrál na kontrabas i šamisen

Adamov, Kokura /FOTOGALERIE/ – Krásné přírodní scenérie, koupání v jezírcích pod sopkou, návštěva šintoistického chrámu, fantastická japonská kuchyně a úcta k lidem. To jsou největší dojmy pětatřicetiletého hudebníka Michala Reicha z Adamova. Z cesty do země vycházejícího slunce.

10.6.2015

Křtiny ovládnou hned tři festivaly. A také didgeridoo

Křtiny - Elektronická hudba, meditace, workshopy a semináře. Ale také koncerty v jeskyni a pod širým nebem. Křtiny od pátku do neděle ovládne hned trojice festivalů. Festival zdraví, Eterika a festival Didgeridoo v jeskyni.

7.6.2015

Olešnická kytka oslavila třicetiny. Desítky lidí přišly i ve vedru ve zmijovkách

Olešnice /FOTOGALERIE/ – Zahradu kulturního domu v Olešnici v sobotu ovládl jubilejní třicátý ročník festivalu folkové, trampské a country písničky Olešnická kytka. V tropickém počasí se na pódiu vystřídali členové pořádající Trampské osady Zmijáci, Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory Beat, Epy de Mye, Chrpa, Spekulace, Los Brňos, Poutníci, Kamelot a Trampoty.

2.6.2015

Boskovice: Ibérica se po jedenácti letech stěhuje do Brna

Blanensko – Vážná hudba, folk, rock a mnoho dalších žánrů hudby si v následujících měsících užijí lidé na Blanensku. Začíná totiž období festivalů. Jeden z prvních, na který se mohou milovníci hudby těšit, je cyklus Concentus Moraviae. Ten zavítá do Rájce-Jestřebí už třetího června. Ještě před letními prázdninami hudba rozezní i jeskyně Moravského krasu při festivalu Čarovné tóny Macochy. Chybět nebude ani tradiční festival pro židovskou čtvrť Boskovice 2015.

1.6.2015

Olešnická kytka slaví třicetiny ve velkém stylu. S Ulrychovými nebo Kameloty

Olešnice – Třicet let. Festival trampských, folkových, country a bluegrassových písní Olešnická kytka slaví kulatiny. A ve velkém stylu. Na pódiu v zahradě u olešnického kulturního domu zahrají první červnovou sobotu například Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory Beat, Poutníci, Kamelot nebo Los Brňos. Festival začíná ve dvě odpoledne. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do kulturního domu.

27.5.2015

OBRAZEM: Evangelický kostel ovládl podmanivý zvuk houslí. Pomohl charitě

Boskovice – Charitativní koncert se ve středu večer konal v evangelickém kostele v Boskovicích. Klasické písně od W. A. Mozarta, A. Glazunova a F. Mendelssohna tam zahrál orchestr Czech Virtuosi. Hrou na housle jej doprovázela Esther Yoo z Ameriky. Výtěžek bude věnovaný stacionáři Emanuel.

24.5.2015

OBRAZEM: Sokolovnu ve Svitávce rozezpíval Spirituál kvintet

Svitávka – Pětapadesát let. Přesně tolik letos slaví legenda české hudební scény. Spirituál Kvintet. Jedna z našich prvních folkových skupin zahrála v sobotu večer v sokolovně ve Svitávce. „Za ta léta jsme toho odehráli tolik a na tolika místech, že opravdu nevím, jestli jsme byli i tady u vás ve Svitávce. Možná to bylo ještě v době, kdy sokolovna nestála," pobavil publikum na úvod umělecký vedoucí a zakládající člen skupiny Jiří Tichota. „Budeme hrát písničky nové, starší i ty úplně nejstarší. Takže vlastně od každého něco," dodal do mikrofonu s úsměvem Tichota před zaplněným sálem.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení