VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

8.7.2015

Boskovice 2015 lákají na pestrou směs žánrů

Boskovice – Koncerty, divadlo, autorská čtení, výstavy nebo filmová promítání. Čtyřdenní multižánrová akce Boskovice 2015, festival pro židovskou čtvrť, startuje ve čtvrtek. Už po třiadvacáté. Stejně jako v předchozích letech ovládne celé město v historických kulisách židovské čtvrti, boskovického zámku a hradu, Zámeckého skleníku či farské zahrady. Scény budou i v amfiteátru letního kina nebo v Panském dvoře.

6.7.2015

OBRAZEM: Tři sestry oslavily v Boskovicích třicáté narozeniny, pokřtily i album

Boskovice – Ke svým třicátým narozeninám si punk-rocková kapela Tři sestry nadělila velkolepé turné. Její zastávkou na Radegast Tour 2015 se v sobotu večer stalo také letní kino v Boskovicích. V prostorách letního areálu ji doplnila i skupina Horkýže Slíže ze Slovenska.

1.7.2015

OBRAZEM: Festival Muzika pro Karolínku odstartovali Nezmaři

Blansko – Dvacet let. Tak dlouho Blanenští pořádají festival Muzika pro Karolínku. Letos na publikum čeká přes letní prázdniny každou středu až do začátku září série deseti koncertů. První z nich na tradiční scéně, nádvoří blanenského zámku, odehrála folková skupina Nezmaři.

29.6.2015

Festival Muzika pro Karolínku oslaví dvacetileté výročí programem podle přání

Blansko – Hudební festival Muzika pro Karolínku slaví dvacet let. První koncert letošního ročníku začne na nádvoří blanenského zámku ve středu prvního července vystoupením folkové legendy Nezmaři.

28.6.2015

OBRAZEM: BiGy Fest v Letovicích navštívil i kněz Czendlik

Letovice – Čtvrtý ročník multižánrového festivalu BiGy Fest ovládl v sobotu prostory zámku v Letovicích. Na akci, kterou pořádalo sdružení PaLetA, vystoupily například skupiny Žabky ze studánky, Paleta Band, No seas perro nebo František a Věra Kroščenovi. Zájemci si mohli ve workshopu vyzkoušet DJing a poslechnout si řadu dýdžejů. Nechyběla beseda s katolickým knězem Zbigniewem Czendlikem nazvaná Kostel, hospoda, postel. Děti si užily skákací hrad či práci v keramické dílně.

27.6.2015

V Černé Hoře v neděli završí sbírku na pomoc nemocnému učiteli. Vystoupí i Bende

Černá Hora – Petr Bende, Eva a Vašek či silák Franta vystoupí v neděli odpoledne v areálu černohorského hotelu Sladovna. Při akci Na prázdniny se Sladovnou. Ta bude zároveň završením celoměsíční sbírky na pomoc Liboru Mašátovi, bývalému učiteli angličtiny a tělocviku na Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole v Blansku, který trpí vzácnou amyotrofickou laterální sklerózou (ALS).

25.6.2015

OBRAZEM: Michal David zaplnil letní kino v Boskovicích

Boskovice – Pár přátel, Nenapovídej či Decibely lásky. Tyto a další hity si ve čtvrtek večer s populárním zpěvákem Michalem Davidem notovalo na patnáct stovek návštěvníků v zaplněném letním kině v Boskovicích. Držitel několika hudebních cen, autor šestnácti sólových alb i hudby k různým filmům tam vystoupil se svou doprovodnou kapelou.

25.6.2015

Letovické kulturní středisko povede Trubáková. Chci přilákat turisty, plánuje

Letovice – Čtyři roky působila v městské knihovně v Blansku. Nejdřív v regionálním oddělení, později jako vedoucí studovny. Od roku 2014 pracovala v Moravské zemské knihovně v Brně jako krajský metodik. Tam ale brzy skončí. Od prvního července se totiž Jana Trubáková z Obory stane novou ředitelkou Městského kulturního střediska v Letovicích. Vystřídá tak Jiřího Palána, který letovické kultuře šéfoval dva roky.

23.6.2015

OBRAZEM: V blanenské Galerii Jonáš vystavují obrazy a díla z kovu

Blansko – V blanenské Galerii Jonáš si nyní milovníci umění mohou prohlédnout novou výstavu s názvem Obrazy a kov. Autorem kovových plastik je David Habermann, který svá díla vytváří v kovárně na samotě Klátovec nedaleko Telče, kde se řemeslu věnuje už třetí generace uměleckých kovářů.

21.6.2015

OBRAZEM: Letním kinem v Rájci-Jestřebí zněly skladby Pink Floydů

Rájec-Jestřebí – Fanoušci známé britské kapely Pink Floyd si v sobotu v letním kině v Rájci-Jestřebí přišli na své. Konal se tam totiž koncert jejich nejvěrnějšího českého revivalu, skupiny Distant Bells. Kromě nejznámějších hitů Pink Floydů zazněly skladby z alba Wish You Were Here.

21.6.2015

OBRAZEM: V Kořenci vystoupily folklórní soubory

Kořenec – Kořenec v sobotu odpoledne ovládl už šestnáctý ročník Kořeneckých slavností písní a tanců. Zpočátku účastníky akce potrápil déšť, potom se ale počasí umoudřilo a folklórní soubory tak v kořeneckém přírodním amfiteátru mohly publiku předvést své umění. Vystoupili například členové souboru Kořeňák, Velen, Borověnka či dětský Kořeňáček nebo Čtveráček.

17.6.2015

Kořenečtí zvou na folklórní festival písní a tanců

Kořenec - Už šestnáctý ročník Kořeneckých slavností písní a tanců ovládne v sobotu přírodní amfiteátr v Kořenci. Festival folklóru nabídne různá taneční a hudební vystoupení, ale také jarmark starých řemesel.

17.6.2015

OBRAZEM: Malířka Fišerová vystavuje v knihovně díla jako z pohádky

Blansko – Jako v pohádce si mohou v těchto dnech připadat návštěvníci knihovny v Blansku. V jejím čtvrtém patře totiž vystavuje svá díla malířka Jaroslava Fišerová. Rodačka ze Zlína, která již dlouho žije a pracuje v Brně, mimo jiné spolupracovala s Českou televizí při tvorbě pohádek a televizních inscenací.

16.6.2015

Pink Floyd zazní v Rájci již potřetí. S dobovými nástroji

Rájec-Jestřebí – Skladby legendární kapely Pink Floyd rozezní tuto sobotu letní kino v Rájci-Jestřebí. Již třetí ročník revivalového koncertu začne v devět hodin večer. Pro věrohodný hudební zážitek odehraje kapela Distant Bells koncert s nástroji ze sedmdesátých let a použije stejné nazvučení jako Pink Floyd. Návštěvníci se mohou těšit také na vizuální efekty, které byly pro vystoupení britské rockové skupiny typické. „Minulý rok jsem na koncertu byl a vládla tam fantastická atmosféra," popisuje návštěvník akce Miroslav Tatera.

13.6.2015

OBRAZEM: Čarovné tóny Macochy. Hradišťan rozezněl Kateřinskou jeskyni

Kateřinská jeskyně – Několik stovek návštěvníků přilákal do Kateřinské jeskyně v Moravském krasu páteční koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici. Koncert byl součástí osmnáctého ročníku festivalu Čarovné tóny Macochy, který ve čtvrtek v jeskyni Eliška zahájilo vystoupení známého kytaristy Lubomíra Brabce.

11.6.2015

V Japonsku si zahrál na kontrabas i šamisen

Adamov, Kokura /FOTOGALERIE/ – Krásné přírodní scenérie, koupání v jezírcích pod sopkou, návštěva šintoistického chrámu, fantastická japonská kuchyně a úcta k lidem. To jsou největší dojmy pětatřicetiletého hudebníka Michala Reicha z Adamova. Z cesty do země vycházejícího slunce.

10.6.2015

Křtiny ovládnou hned tři festivaly. A také didgeridoo

Křtiny - Elektronická hudba, meditace, workshopy a semináře. Ale také koncerty v jeskyni a pod širým nebem. Křtiny od pátku do neděle ovládne hned trojice festivalů. Festival zdraví, Eterika a festival Didgeridoo v jeskyni.

7.6.2015

Olešnická kytka oslavila třicetiny. Desítky lidí přišly i ve vedru ve zmijovkách

Olešnice /FOTOGALERIE/ – Zahradu kulturního domu v Olešnici v sobotu ovládl jubilejní třicátý ročník festivalu folkové, trampské a country písničky Olešnická kytka. V tropickém počasí se na pódiu vystřídali členové pořádající Trampské osady Zmijáci, Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory Beat, Epy de Mye, Chrpa, Spekulace, Los Brňos, Poutníci, Kamelot a Trampoty.

2.6.2015

Boskovice: Ibérica se po jedenácti letech stěhuje do Brna

Blanensko – Vážná hudba, folk, rock a mnoho dalších žánrů hudby si v následujících měsících užijí lidé na Blanensku. Začíná totiž období festivalů. Jeden z prvních, na který se mohou milovníci hudby těšit, je cyklus Concentus Moraviae. Ten zavítá do Rájce-Jestřebí už třetího června. Ještě před letními prázdninami hudba rozezní i jeskyně Moravského krasu při festivalu Čarovné tóny Macochy. Chybět nebude ani tradiční festival pro židovskou čtvrť Boskovice 2015.

1.6.2015

Olešnická kytka slaví třicetiny ve velkém stylu. S Ulrychovými nebo Kameloty

Olešnice – Třicet let. Festival trampských, folkových, country a bluegrassových písní Olešnická kytka slaví kulatiny. A ve velkém stylu. Na pódiu v zahradě u olešnického kulturního domu zahrají první červnovou sobotu například Hana a Petr Ulrychovi se skupinou Javory Beat, Poutníci, Kamelot nebo Los Brňos. Festival začíná ve dvě odpoledne. V případě nepříznivého počasí se akce přesune do kulturního domu.

27.5.2015

OBRAZEM: Evangelický kostel ovládl podmanivý zvuk houslí. Pomohl charitě

Boskovice – Charitativní koncert se ve středu večer konal v evangelickém kostele v Boskovicích. Klasické písně od W. A. Mozarta, A. Glazunova a F. Mendelssohna tam zahrál orchestr Czech Virtuosi. Hrou na housle jej doprovázela Esther Yoo z Ameriky. Výtěžek bude věnovaný stacionáři Emanuel.

24.5.2015

OBRAZEM: Sokolovnu ve Svitávce rozezpíval Spirituál kvintet

Svitávka – Pětapadesát let. Přesně tolik letos slaví legenda české hudební scény. Spirituál Kvintet. Jedna z našich prvních folkových skupin zahrála v sobotu večer v sokolovně ve Svitávce. „Za ta léta jsme toho odehráli tolik a na tolika místech, že opravdu nevím, jestli jsme byli i tady u vás ve Svitávce. Možná to bylo ještě v době, kdy sokolovna nestála," pobavil publikum na úvod umělecký vedoucí a zakládající člen skupiny Jiří Tichota. „Budeme hrát písničky nové, starší i ty úplně nejstarší. Takže vlastně od každého něco," dodal do mikrofonu s úsměvem Tichota před zaplněným sálem.

21.5.2015

Dostál byl u upálení Husa v novém filmu: S hercem Hádkem jsme si dali slivovici

Kunštát – Devětadvacátého, třicátého a jednatřicátého května bude mít v České televizi premiéru trojdílný televizní film Jan Hus režiséra Jiřího Svobody. Snímek vznikl k letošnímu šestistému výročí upálení mistra Jana Husa. V hlavní roli se představí Matěj Hádek, ale ve filmu se mihne i kunštátský učitel Ladislav Dostál s manželkou a synem.

17.5.2015

OBRAZEM: Laďa Kerndl v Dělnickém domě oslavil sedmdesáté narozeniny

Blansko – Blanenský dělnický dům v sobotu večer rozezněl charakteristický hlas zpěváka Ladi Kerndla. Konal se tam totiž slavnostní koncert k jeho sedmdesátinám. Ty oslavil právě v sobotu, šestnáctého května.

16.5.2015

OBRAZEM: Výstava Bejvávalo dává nahlédnout do dějin města Blanska

Blansko – Ke sto desátému výročí povýšení Blanska na město připravil Pavel Svoboda výstavu nazvanou Bejvávalo. Tu si zájemci mohou prohlédnout v Galerii Jonáš na Smetanově ulici v Blansku.

16.5.2015

OBRAZEM: Na zámku přivítali návštěvníky na Blanenské muzejní noci

Blansko – Na blanenském zámku bylo v pátek večer rušno. Muzeum, které v něm sídlí, se totiž připojilo k celorepublikové akci Festival muzejních nocí.

16.5.2015

Zpěvák Kerndl slaví sedmdesátiny. Vystoupí při velkém koncertu v Blansku

Blansko, Žernovník – Označován je často jako český Frank Sinatra. Jeho parketou je swing a současný jazz. Především zpívá, rád však sáhne i do strun kytary nebo nechá prsty proběhnout po klávesách klavíru. Laďa Kerndl, který bydlí v Žernovníku, se dožívá sedmdesáti let. Ke svému životnímu jubileu připravil šňůru koncertů.

14.5.2015

OBRAZEM: V blanenské galerii si prohlédnou výstavu na téma Zahrady

Blansko – Milovníci zahradničení se v těchto dnech mohou vydat do Galerie města Blanska. Až do sedmadvacátého května si tam totiž prohlédnou výstavu s názvem Zahrady. Autory výtvarných děl, která jsou na výstavě k vidění, jsou například Jan Karpíšek, Martin Zálešák, Vladimír Kokolia, Jitka Válová nebo Eva Juračková.

13.5.2015

OBRAZEM: V letovické jízdárně zpívali při natáčení Chodúr nebo Csáková

Letovice – Přijďte večer k nám. Tak se jmenuje nový hudebně-zábavný pořad, který v úterý večer natáčeli v jízdárně Zámku Letovice. Před vyprodaným hledištěm zpívali Ilona Csáková, Marin Chodúr, Zuzana Vlčeková, Dáša Zázvůrková, Jan Smigmator, Karel Štědrý a Tomáš Savka.

7.5.2015

Divadlo v Blansku dostává od města desetitisíce. Placený soubor je v nedohlednu

Blansko – Blansko má přes dvacet tisíc obyvatel. Ale žádné divadlo. Na rozdíl třeba od přibližně stejně velkého Uherského Hradiště. Přitom alespoň na malou poloprofesionální scénu herecký a umělecký potenciál má. Chybí však peníze na provoz a odpovídající zázemí. Tvrdí to Eva Petrželová, bývalá ředitelka Základní umělecké školy Blansko, která tam vede literárně-dramatický obor.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies