VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

22.9.2015

OBRAZEM: V blanenském dělňáku zahrály legendy bigbeatu

Blansko – Muž mnoha zájmů a profesí, v hudební oblasti známý především jako zpěvák pohybující se v trojúhelníku žánrů rock – soul – blues. To je Michal Prokop, který V ÚTERÝ zahrál a zazpíval publiku v Dělnickém domě v Blansku.

16.9.2015

V Blansku zahrají bigbeatová esa. Nebude chybět ani Michal Prokop

Blansko – Michal Prokop trio. Legendární bigbeatové hudebníky uslyší naživo také publikum v Blansku. Zpěvák a kytarista Michal Prokop s kytaristou Lubošem Andrštem a houslistou Janem Hrubým vystoupí v úterý v Dělnickém domě v Blansku. V cyklu Miloš Pernica a hosté. V sále zahraje i místní kapela HD Acoustic.

16.9.2015

OBRAZEM: Výstava mapuje padesátileté přátelství Blanska s italským Scandianem

Blansko – Půlstoletí. Tak dlouho trvá přátelství Blanska s italským městem Scandiano. Vzájemné partnerské vztahy mapuje dokumentární výstava, která je k vidění v Městské knihovně v Blansku.

15.9.2015

OBRAZEM: Věnování i Dobrý Bůh to ví. V Boskovicích zazpívala Lenka Filipová

Boskovice – Dosud vydala více než dvacet alb různých stylových žánrů. Většina z nich byla oceněna jako zlatá nebo platinová. Koncertovala ve většině zemí Evropy, ale také v Japonsku, USA, Kanadě a Austrálii. Získala Grand Prix na kytarovém festivalu v nizozemských Antilách a českou Cenu Grammy. A v pondělí večer zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová potěšila svou hudbou také publikum v Boskovicích. Tamním Zámeckým skleníkem zněly hity jako Zamilovaná, Věnování, Jenom blázni se radujou, Dobrý Bůh to ví a další.

29.8.2015

OBRAZEM: Showman Dyk a B-Side Band rozpumpovali letní kino v Boskovicích

Boskovice – Zpěvák a herec Vojtěch Dyk a hudebníci z brněnského B-Side Bandu předvedli v pátek večer v boskovickém letním kině opravdovou show.

27.8.2015

OBRAZEM: Na Kolárce měli generálku. Pohádky z kuchyně

Blansko – Herci z blanenského Divadla Kolárka měli ve čtvrtek generálku představení Pohádka z kuchyně. Sourozenci Jirka a Niki zjistí, že se u nich doma dějí zvláštní věci a snaží se jim přijít na kloub. „Veselá pohádka je plná hravosti, záhad a písniček. Myslím, že zaujme děti i rodiče, kteří se třeba alespoň na chvíli vrátí do dětství," uvedla Nika Lárová, která v pohádce hraje společně s Jiřím Danielem. Tuto dvojici herců uvidí v pátek publikum v Šitbořicích na Břeclavsku. V Blansku se na něj mohou děti těšit při říjnovém festivalu Kolotoč.

27.8.2015

OBRAZEM: V rájecké Galerii Kruh vystavují přední grafici

Rájec-Jestřebí – Galerii Kruh v areálu zámku v Rájci-Jestřebí zaplnila díla předních českých grafiků. V čele s legendárním tvůrcem českých bankovek Oldřichem Kulhánkem. Neméně zvučná jsou i další jména. Adolf Born, Vladimír Suchánek, Tomáš Hřivnáč, Marina Richterová a Petr Minka. Výstava potrvá do 20. září a návštěvníkům je volně přístupná od úterý do neděle od desíti hodin ráno do čtyř odpoledne.

21.8.2015

Součástí vznikajícího betléma ve Vískách je i bývalý farář nebo učitel

Vísky /FOTOGALERIE/ – Pískovcové sochy zpodobňující podzim, bývalého víseckého řídícího učitele Jana Matouška, tamní učitelku Josefu Kambovou a faráře Františka Zátopka. To jsou díla, která vznikla při už šestém ročníku Sochařského ateliéru Vísky 2015. Tři týdny na nich pracovali čtyři studenti pod dohledem akademické sochařky a pedagožky, profesorky Ludmily Peckové Severové. V pátek v sedm hodin večer autoři svoje díla představí při slavnostní vernisáži pro veřejnost, jejíž součástí bude i zábava při hudbě.

20.8.2015

Hřiště ve Velkých Opatovicích rozburácí FestFest. Zlatý hřeb? Supergroup.cz

Velké Opatovice – Zpěvák Kamil Střihavka, kytarista Michal Pavlíček, baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, houslista Jan Hrubý, hráč na klávesy Roman Dragoun a bubeník Miloš Meier tvoří rockové uskupení nazvané Supergroup.cz. To vystoupí jako zlatý hřeb programu šestého ročníku festivalu s názvem FestFest ve Velkých Opatovicích.

12.8.2015

OBRAZEM: Lístek zahrál na blanenském zámku. I s Panovou flétnou

Blansko – Nádvoří blanenského zámku rozezněla Panova flétna, kytara, banjo a kontrabas. A také zpěv. Středeční podvečer tam patřil hudební skupině Lístek. Ta vystoupila na sedmém koncertu letního festivalu Muzika pro Karolínku. „Koupili jste si lísek na skupinu Lístek. Budeme se vám dnešní večer snažit co nejvíce zpříjemnit. První skladba byla do keltského žánru. Ale další budou zase ze světa trampu, když nám dali nálepku trampská skupina," uvedl s úsměvem koncert kytarista a zpěvák Lístku Zbyněk Zatloukal. Hudební skupina Lístek hraje více než dvacet let.

5.8.2015

OBRAZEM: Natáčeli pro rádio i televizi. Karolínce zahrála folková Epy De Mye

Blansko – Letní festival Muzika pro Karolínku se přehoupl do druhé poloviny. Ve středu si publikum na nádvoří blanenského zámku vychutnalo v pořadí už šestý koncert. Zahrála folková skupina Epy De Mye, která má za sebou živé koncerty pro rádia i natáčení pro televizi.

4.8.2015

Boskovický Festiválek bez bojů a válek láká na Čankišou a Poletíme?

Boskovice – Do rytmu folku, jazzu a dalších žánrů se ponoří tento víkend Boskovice. Čeká je totiž už dvanáctý ročník hudební akce s názvem Festiválek bez bojů a válek. Letošní novinkou budou cestovatelské besedy a promítání studentských filmů v boskovickém kině. Vstupné je dobrovolné.

2.8.2015

Boskovice: Parkem u zámeckého skleníku zněl zvuk mandolíny, píšťal i houslí

Boskovice – Prázdninová Promendání sezóna v Boskovicích se v neděli odpoledne přehoupla do své druhé poloviny. Návštěvníci se mohli zaposlouchat do mandolíny Boskováka Martina Krajíčka a zamilovat se do hlasu zpěvačky a houslistky Jitky Šuranské z Moravy.

2.8.2015

Festival 3+1 nabídl koncerty a divadla. I autogramiádu hráčů Komety

Letovice – Šestnáctý ročník Festivalu 3+1 ovládl v sobotu koupaliště v Letovicích. Návštěvníkům nabídl koncerty, divadla, vystoupení kouzelníka či tvořivé dílničky pro děti. Ty si mohly vyrobit výrobky ze smaltu, korálek nebo si vyzkoušet pečení perníčků.

30.7.2015

OBRAZEM: Boskovice tančí v rytmu jazzu a modern dance

Boskovice – Letní semináře tance mají v areálu Vyšší odborné školy ekonomické a zdravotnické v boskovické Hybešově ulici dlouholetou tradici. Kurzy vede známý lektor David Strnad a je o ně velký zájem. Celý tento týden tam patřil výuce jazzu a moderního tance.

29.7.2015

OBRAZEM: Na blanenském zámku hráli a zpívali bluegrassoví Sakrapes

Blansko – Festival Muzika pro Karolínku je v polovině. Na nádvoří blanenského zámku se ve středu odehrál už pátý koncert jubilejního dvacátého ročníku festivalu. Na pódiu vystoupila brněnská bluegrassová formace Sakrapes. A s ní přijeli i hudebníci, kteří v minulosti prošli známými brněnskými kapelami jako například Uhlák, Vědro, Poutníci nebo Smutňáci.

23.7.2015

OBRAZEM: Karolínce zahrála skupina Marien. Na blanenském zámku

Blansko – Nádvoří blanenského zámku rozezněla ve středu v podvečer pardubická skupina Marien. Publikum si poslechlo směs folkové, country a trampské hudby.

22.7.2015

Zpěvák Robert Plant v Brně vzpomene slavné Led Zeppelin

Brno – Začátky má spojené s již zapomenutou skupinou Listen, působil také v uskupení Band Of Joy. Nejčastěji zmiňovaná ve spojitosti s Robertem Plantem je však Led Zeppelin, britská rocková skupina, jenž se stala jednou z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších v historii rockové hudby.

AKTUALIZOVÁNO
12.7.2015

Boskovice 2015: pohoda v historických kulisách

Boskovice /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Pestrá směs žánrů, kulisy historického centra, pohodová atmosféra a nekonzumní styl. Tak hodnotí návštěvníci čtyřdenní multižánrové Boskovice 2015, festival pro židovskou čtvrť. Ten se konal už po třiadvacáté. Do Boskovic na něj od čtvrtka do neděle přijelo několik tisíc lidí z celé republiky i ze zahraničí. „Snažíme se upozornit na méně známé, nekomerční, ale zároveň velmi kvalitní interprety, kteří si zaslouží pozornost," vysvětlila Adéla Procházková ze sdružení Unijazz, které festival pořádá. V Boskovicích vystoupili například Iva Bittová s formací Čikori nebo kolumbijská skupina Meridian Brothers. A také mistr moderního evropského jazzu a výjimečný improvizující bubeník Günter „Baby" Sommer.

10.7.2015

OBRAZEM: Festival Boskovice 2015 odstartoval. Láká na pestrou směs žánrů

Boskovice - Třiadvacátý ročník festivalu odstartoval. Na našem webu si teď můžete prohlédnout malou ochutnávku objektivem Petra Švancary. Jedná se o vernisáž obrazů Petra Nikla, výstava fotografií Jirousovy děti v kině, Palouk před hradem a stánky kolem Zámeckého skleníku.

10.7.2015

OBRAZEM: Velen zazářil na festivalu v Srbsku

Boskovice – Krása českého folklóru nedávno sklidila obdiv v zahraničí. Díky tanečnímu souboru Velen z Boskovic, který reprezentoval republiku na Mezinárodním festivalu Šajkaši v Novém Sadu a v dalších obcích v Srbsku. „Poprvé jsme do této země zavítali loni, ale do města Prnjavor. Diváky jsme asi zaujali, a tak nás pořadatelé pozvali i letos. Bylo tam příjemné publikum, které vnímalo folklór celým srdcem," říká vedoucí souboru Pavlína Čechová.

9.7.2015

V boskovickém westernovém městečku zahraje Ivan Mládek a Banjo Band

Boskovice – Jožin z bažin, Prachovské skály, Linda. Písničky Ivana Mládka a legendárního Banjo Bandu už dávno zlidověly. Naživo si je publikum poslechne v sobotu v boskovickém westernovém městečku.

8.7.2015

Boskovice 2015 lákají na pestrou směs žánrů

Boskovice – Koncerty, divadlo, autorská čtení, výstavy nebo filmová promítání. Čtyřdenní multižánrová akce Boskovice 2015, festival pro židovskou čtvrť, startuje ve čtvrtek. Už po třiadvacáté. Stejně jako v předchozích letech ovládne celé město v historických kulisách židovské čtvrti, boskovického zámku a hradu, Zámeckého skleníku či farské zahrady. Scény budou i v amfiteátru letního kina nebo v Panském dvoře.

6.7.2015

OBRAZEM: Tři sestry oslavily v Boskovicích třicáté narozeniny, pokřtily i album

Boskovice – Ke svým třicátým narozeninám si punk-rocková kapela Tři sestry nadělila velkolepé turné. Její zastávkou na Radegast Tour 2015 se v sobotu večer stalo také letní kino v Boskovicích. V prostorách letního areálu ji doplnila i skupina Horkýže Slíže ze Slovenska.

1.7.2015

OBRAZEM: Festival Muzika pro Karolínku odstartovali Nezmaři

Blansko – Dvacet let. Tak dlouho Blanenští pořádají festival Muzika pro Karolínku. Letos na publikum čeká přes letní prázdniny každou středu až do začátku září série deseti koncertů. První z nich na tradiční scéně, nádvoří blanenského zámku, odehrála folková skupina Nezmaři.

29.6.2015

Festival Muzika pro Karolínku oslaví dvacetileté výročí programem podle přání

Blansko – Hudební festival Muzika pro Karolínku slaví dvacet let. První koncert letošního ročníku začne na nádvoří blanenského zámku ve středu prvního července vystoupením folkové legendy Nezmaři.

28.6.2015

OBRAZEM: BiGy Fest v Letovicích navštívil i kněz Czendlik

Letovice – Čtvrtý ročník multižánrového festivalu BiGy Fest ovládl v sobotu prostory zámku v Letovicích. Na akci, kterou pořádalo sdružení PaLetA, vystoupily například skupiny Žabky ze studánky, Paleta Band, No seas perro nebo František a Věra Kroščenovi. Zájemci si mohli ve workshopu vyzkoušet DJing a poslechnout si řadu dýdžejů. Nechyběla beseda s katolickým knězem Zbigniewem Czendlikem nazvaná Kostel, hospoda, postel. Děti si užily skákací hrad či práci v keramické dílně.

27.6.2015

V Černé Hoře v neděli završí sbírku na pomoc nemocnému učiteli. Vystoupí i Bende

Černá Hora – Petr Bende, Eva a Vašek či silák Franta vystoupí v neděli odpoledne v areálu černohorského hotelu Sladovna. Při akci Na prázdniny se Sladovnou. Ta bude zároveň završením celoměsíční sbírky na pomoc Liboru Mašátovi, bývalému učiteli angličtiny a tělocviku na Obchodní akademii a Střední zdravotnické škole v Blansku, který trpí vzácnou amyotrofickou laterální sklerózou (ALS).

25.6.2015

OBRAZEM: Michal David zaplnil letní kino v Boskovicích

Boskovice – Pár přátel, Nenapovídej či Decibely lásky. Tyto a další hity si ve čtvrtek večer s populárním zpěvákem Michalem Davidem notovalo na patnáct stovek návštěvníků v zaplněném letním kině v Boskovicích. Držitel několika hudebních cen, autor šestnácti sólových alb i hudby k různým filmům tam vystoupil se svou doprovodnou kapelou.

25.6.2015

Letovické kulturní středisko povede Trubáková. Chci přilákat turisty, plánuje

Letovice – Čtyři roky působila v městské knihovně v Blansku. Nejdřív v regionálním oddělení, později jako vedoucí studovny. Od roku 2014 pracovala v Moravské zemské knihovně v Brně jako krajský metodik. Tam ale brzy skončí. Od prvního července se totiž Jana Trubáková z Obory stane novou ředitelkou Městského kulturního střediska v Letovicích. Vystřídá tak Jiřího Palána, který letovické kultuře šéfoval dva roky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies