VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

27.10.2015

OBRAZEM: Letovický zámek láká na obrazy Hany Kroupové

Letovice – Turistická sezona na zámcích na Blanensku finišuje. Do konce října si mohou lidé udělat výlet například na letovický zámek, kde v těchto dnech vystavuje obrazy výtvarnice Hana Kroupová. Prohlédnou si tam i nově otevřený hudební salonek. Sezonu zakončí v Letovicích v neděli sběratelská burza.

25.10.2015

OBRAZEM: Na Kaťák festu v Blansku zněl folk, rock i blues

Blansko – Kaťák fest. Přehlídka talentovaných hudebníků se v blanenském Katolickém domě konala už potřetí. Opět v režii skautů a lidí z blanenské farnosti svatého Martina. V sobotu na festivalu vystoupilo několik kapel nejen z Blanenska. „Smyslem tohoto minifestivalu je dát šanci zejména začínajícím hudebníkům. Vystupují tady hudební formace z Blanska a okolí. Tentokrát to byla směsice folku, rocku a blues. Největším překvapením pro mě byla jedovnická formace TRY!(o). Technicky jsou na tom hodně dobře, hrají vlastní věci a jsou opravdu hodně šikovní," řekl organizátor akce Aleš Bláha.

24.10.2015

OBRAZEM: Blanenská dechovka má 75 let. Slavila koncertem

Blansko – Dechová hudba Blansko si letos připomíná pětasedmdesáté výročí svého založení. V pátek to oslavila slavnostním koncertem v blanenském Dělnickém domě. Dechovku založil v roce 1940 ředitel ČKD Blansko Jaroslav Löbl. Kapelu nyní tvoří kolem dvaceti členů. Hudebníci hrají na různých akcích města Blanska a v repertoáru mají tisíce skladeb.

20.10.2015

Deset pohádek pro Justýnku. Pokřtí knihu, jejíž děj se odehrává ve Křtinách

Křtiny – Deset pohádek pro Justýnku je název knihy pohádek ze Křtin a okolí, jejímž autorem je Karel Klimeš. Ve středu se knížka dočká slavnostního křtu. V křtinské knihovně, která ve středu pořádá den otevřených dveří.

15.10.2015

Dechová hudba Blansko slaví 75 let. Výročí oslaví koncertem

Blansko – Dechová hudba Blansko slaví významné výročí. Lidi baví už pětasedmdesát let. Její příznivci se mohou těšit na slavnostní koncert.

14.10.2015

Při Halasovu Kunštátu vzpomenou na básníky Halase i Kunderu

Kunštát – Opět po roce budou v sobotu v Kunštátě tradičně vzpomínat na básníka Františka Halase. Součástí šestačtyřicátého ročníku Halasova Kunštátu bude i vzpomínání na Ludvíka Kunderu, který by letos oslavil pětadevadesáté narozeniny.

8.10.2015

OBRAZEM: V Blansku odstartoval festival Kolotoč. Zvacím průvodem

Blansko – Ve středu v Blansku odstartoval multižánrový festival Kolotoč. Zvacím průvodem, který vyšel od blanenského divadla Kolárka, jež akci pořádá. Organizátoři zvali na program přímo v ulicích města.

7.10.2015

Festival Kolotoč uctí i Zuzanu Navarovou. Pásmem v Kolárce

Blansko – Divadlo, tanec, hudba. To vše nabídne divákům multižánrový festival Kolotoč. Lidé mohou navštívit divadelní představení, koncerty, promítání filmů nebo výstavu fotografií hned na několika místech v Blansku. Festival začíná ve středu a potrvá do soboty.

4.10.2015

K Olešnické kytce přibude soutěž pro děti Olešnický kvítek

Olešnice – Olešnická kytka je tradiční festival trampské, folkové a country muziky, který se každou první červnovou sobotu koná v Olešnici. Letos se uskutečnil už jeho třicátý ročník. Nyní k němu přibude dětská soutěžní přehlídka nazvaná Olešnický kvítek. Zájemci se do soutěže mohou hlásit do sedmnáctého října.

3.10.2015

OBRAZEM: Křtinský zámek láká na unikátní výstavu surrealismu

Křtiny – Lubo Kristek. Mezinárodně uznávaný sochař, malíř a performer. Žijící osobnost surrealismu. Jeho sochy, obrazy i asambláže si v těchto dnech prohlédnou lidé na výstavě ve křtinském zámku. „Výstavu jsme zahájili způsobem typickým pro Kristka. Výpravným happeningem nazvaným Hon," uvedl za pořadatele akce z Mendelovy univerzity v Brně Pavel Mauer. Výstava bude na zámku otevřená do devátého října.

1.10.2015

OBRAZEM: Obrazy a vrstvené sklo. Valér Kováč vystavuje v letovické galerii Pex

Letovice – Devětasedmdesá­tiletý Valér Kováč je významným uměleckým sklářem. Zaměřuje se hlavně na užití plochého skla. K jeho velmi pozoruhodným dílům patří například skleněný vrstvený kříž a oltář v moderní kapli svatého Václava a svaté Anežky v Šošůvce. Žije a tvoří v Ostrově u Macochy. Jeho obrazy i vrstvené sklo mohou nyní vidět návštěvníci letovické galerie Pex.

27.9.2015

Hity pivní pouti? Zlatavý mok a známé kapely

Černá Hora /FOTOGALERIE/ – Pole a uličky zastavěné auty. Nekonečné davy, dlouhé fronty stánků, kolotoče. Z píp tečou hektolitry piva. Balónky, langoše, klobásky. Pravý burčák z jižní Moravy. Hotový Babylon. Pivní pouť v Černé Hoře je v sobotu odpoledne v plném proudu. Kdo našel místo k parkování, toho během chvíle vcucne živá řeka před černohorským pivovarem. Na tradiční akci dorazily tisíce lidí nejen z Blanenska. Konala se už po devatenácté.

26.9.2015

V Letovicích se společně setkalo pět národů

Letovice – K jízdárně zámku v Letovicích přijíždí v pátek krátce po třetí hodině odpoledne černé auto. Vystupují z něj dva muži v modrých oblecích. Jsou to muzikanti z Velkého dechového orchestru Základní umělecké školy Letovice. Velkolepé zahájení akce s názvem Spojujeme lidi Evropy tam přitom startuje až za hodinu. „Přijeli jsme o něco dříve, protože máme s sebou nástroje a musíme si je nachystat. Před vystoupením si také dáme ještě kafíčko," usmívá se Leopold Ehrenberger, který zahraje na pozoun.

25.9.2015

OBRAZEM: Muzeum Blansko vystavuje kovové umění studentů

Blansko – Kování, umělecké odlévání, smaltování nebo kovorytectví. To vše viděli ve čtvrtek večer návštěvníci Muzea Blansko, kteří zamířili na vernisáž výstavy Kovové umění. Výrobky na ní vystavují studenti Střední průmyslové školy a vyšší odborné školy, která sídlí v brněnské ulici Sokolská.

24.9.2015

Zámek Křtiny: stylový Kristek. Happening i sochy

Křtiny – Lubo Kristek. Mezinárodně uznávaný sochař, malíř a performer. Žijící osobnost surrealismu. Jeho sochy, obrazy i asambláže si prohlédnou lidé na výstavě ve křtinském zámku. Vernisáž se uskuteční ve středu třicátého září o půl deváté večer. Zajímavým úhlem pohledu bude také propojení výtvarné a happeningové tvorby umělce. Mnohé z jeho obrazů jsou totiž inspirovány happeningy a v happeninzích se zase objevují jeho sochy či obrazy. „Výstavu zahájíme způsobem typickým pro Kristka. Výpravným happeningem, nazvaným Hon," uvedl za pořadatele akce z Mendelovy univerzity v Brně Pavel Mauer.

23.9.2015

OBRAZEM: Deset umělců vystavuje obrazy a fotografie v letovickém Kulturním domě

Letovice - V sále Kulturního domu v Letovicích si příchozí v těchto dnech prohlédnout obrazy a fotografie. Vystavuje tam deset umělců z Letovic a blízkého okolí. Podzimní výstava bude otevřená až do devátého října.

22.9.2015

OBRAZEM: V blanenském dělňáku zahrály legendy bigbeatu

Blansko – Muž mnoha zájmů a profesí, v hudební oblasti známý především jako zpěvák pohybující se v trojúhelníku žánrů rock – soul – blues. To je Michal Prokop, který V ÚTERÝ zahrál a zazpíval publiku v Dělnickém domě v Blansku.

16.9.2015

V Blansku zahrají bigbeatová esa. Nebude chybět ani Michal Prokop

Blansko – Michal Prokop trio. Legendární bigbeatové hudebníky uslyší naživo také publikum v Blansku. Zpěvák a kytarista Michal Prokop s kytaristou Lubošem Andrštem a houslistou Janem Hrubým vystoupí v úterý v Dělnickém domě v Blansku. V cyklu Miloš Pernica a hosté. V sále zahraje i místní kapela HD Acoustic.

16.9.2015

OBRAZEM: Výstava mapuje padesátileté přátelství Blanska s italským Scandianem

Blansko – Půlstoletí. Tak dlouho trvá přátelství Blanska s italským městem Scandiano. Vzájemné partnerské vztahy mapuje dokumentární výstava, která je k vidění v Městské knihovně v Blansku.

15.9.2015

OBRAZEM: Věnování i Dobrý Bůh to ví. V Boskovicích zazpívala Lenka Filipová

Boskovice – Dosud vydala více než dvacet alb různých stylových žánrů. Většina z nich byla oceněna jako zlatá nebo platinová. Koncertovala ve většině zemí Evropy, ale také v Japonsku, USA, Kanadě a Austrálii. Získala Grand Prix na kytarovém festivalu v nizozemských Antilách a českou Cenu Grammy. A v pondělí večer zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová potěšila svou hudbou také publikum v Boskovicích. Tamním Zámeckým skleníkem zněly hity jako Zamilovaná, Věnování, Jenom blázni se radujou, Dobrý Bůh to ví a další.

29.8.2015

OBRAZEM: Showman Dyk a B-Side Band rozpumpovali letní kino v Boskovicích

Boskovice – Zpěvák a herec Vojtěch Dyk a hudebníci z brněnského B-Side Bandu předvedli v pátek večer v boskovickém letním kině opravdovou show.

27.8.2015

OBRAZEM: Na Kolárce měli generálku. Pohádky z kuchyně

Blansko – Herci z blanenského Divadla Kolárka měli ve čtvrtek generálku představení Pohádka z kuchyně. Sourozenci Jirka a Niki zjistí, že se u nich doma dějí zvláštní věci a snaží se jim přijít na kloub. „Veselá pohádka je plná hravosti, záhad a písniček. Myslím, že zaujme děti i rodiče, kteří se třeba alespoň na chvíli vrátí do dětství," uvedla Nika Lárová, která v pohádce hraje společně s Jiřím Danielem. Tuto dvojici herců uvidí v pátek publikum v Šitbořicích na Břeclavsku. V Blansku se na něj mohou děti těšit při říjnovém festivalu Kolotoč.

27.8.2015

OBRAZEM: V rájecké Galerii Kruh vystavují přední grafici

Rájec-Jestřebí – Galerii Kruh v areálu zámku v Rájci-Jestřebí zaplnila díla předních českých grafiků. V čele s legendárním tvůrcem českých bankovek Oldřichem Kulhánkem. Neméně zvučná jsou i další jména. Adolf Born, Vladimír Suchánek, Tomáš Hřivnáč, Marina Richterová a Petr Minka. Výstava potrvá do 20. září a návštěvníkům je volně přístupná od úterý do neděle od desíti hodin ráno do čtyř odpoledne.

21.8.2015

Součástí vznikajícího betléma ve Vískách je i bývalý farář nebo učitel

Vísky /FOTOGALERIE/ – Pískovcové sochy zpodobňující podzim, bývalého víseckého řídícího učitele Jana Matouška, tamní učitelku Josefu Kambovou a faráře Františka Zátopka. To jsou díla, která vznikla při už šestém ročníku Sochařského ateliéru Vísky 2015. Tři týdny na nich pracovali čtyři studenti pod dohledem akademické sochařky a pedagožky, profesorky Ludmily Peckové Severové. V pátek v sedm hodin večer autoři svoje díla představí při slavnostní vernisáži pro veřejnost, jejíž součástí bude i zábava při hudbě.

20.8.2015

Hřiště ve Velkých Opatovicích rozburácí FestFest. Zlatý hřeb? Supergroup.cz

Velké Opatovice – Zpěvák Kamil Střihavka, kytarista Michal Pavlíček, baskytarista Vladimír Guma Kulhánek, houslista Jan Hrubý, hráč na klávesy Roman Dragoun a bubeník Miloš Meier tvoří rockové uskupení nazvané Supergroup.cz. To vystoupí jako zlatý hřeb programu šestého ročníku festivalu s názvem FestFest ve Velkých Opatovicích.

12.8.2015

OBRAZEM: Lístek zahrál na blanenském zámku. I s Panovou flétnou

Blansko – Nádvoří blanenského zámku rozezněla Panova flétna, kytara, banjo a kontrabas. A také zpěv. Středeční podvečer tam patřil hudební skupině Lístek. Ta vystoupila na sedmém koncertu letního festivalu Muzika pro Karolínku. „Koupili jste si lísek na skupinu Lístek. Budeme se vám dnešní večer snažit co nejvíce zpříjemnit. První skladba byla do keltského žánru. Ale další budou zase ze světa trampu, když nám dali nálepku trampská skupina," uvedl s úsměvem koncert kytarista a zpěvák Lístku Zbyněk Zatloukal. Hudební skupina Lístek hraje více než dvacet let.

5.8.2015

OBRAZEM: Natáčeli pro rádio i televizi. Karolínce zahrála folková Epy De Mye

Blansko – Letní festival Muzika pro Karolínku se přehoupl do druhé poloviny. Ve středu si publikum na nádvoří blanenského zámku vychutnalo v pořadí už šestý koncert. Zahrála folková skupina Epy De Mye, která má za sebou živé koncerty pro rádia i natáčení pro televizi.

4.8.2015

Boskovický Festiválek bez bojů a válek láká na Čankišou a Poletíme?

Boskovice – Do rytmu folku, jazzu a dalších žánrů se ponoří tento víkend Boskovice. Čeká je totiž už dvanáctý ročník hudební akce s názvem Festiválek bez bojů a válek. Letošní novinkou budou cestovatelské besedy a promítání studentských filmů v boskovickém kině. Vstupné je dobrovolné.

2.8.2015

Boskovice: Parkem u zámeckého skleníku zněl zvuk mandolíny, píšťal i houslí

Boskovice – Prázdninová Promendání sezóna v Boskovicích se v neděli odpoledne přehoupla do své druhé poloviny. Návštěvníci se mohli zaposlouchat do mandolíny Boskováka Martina Krajíčka a zamilovat se do hlasu zpěvačky a houslistky Jitky Šuranské z Moravy.

2.8.2015

Festival 3+1 nabídl koncerty a divadla. I autogramiádu hráčů Komety

Letovice – Šestnáctý ročník Festivalu 3+1 ovládl v sobotu koupaliště v Letovicích. Návštěvníkům nabídl koncerty, divadla, vystoupení kouzelníka či tvořivé dílničky pro děti. Ty si mohly vyrobit výrobky ze smaltu, korálek nebo si vyzkoušet pečení perníčků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení