VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

23.11.2016

Spisovatelku Ebner Eschenbach představí po Lysicích i v Praze. Vystavují deníky

Lysice – Marie Ebner Eschenbach byla rakousko-uherská spisovatelka, která často pobývala u svých příbuzných na panství v Lysicích na Blanensku. Při příležitosti stého výročí jejího úmrtí letos v závěru května na lysickém zámku otevřeli interaktivní expozici, která Eschenbach přibližuje jako výjimečnou osobnost, moderní ženu, spisovatelku a autorku dramat. Ve středu začíná v Zimním refektáři Strahovského kláštera v Praze výstava, která je pojata jako procházka jejími deníky.

19.11.2016

OBRAZEM: Taneční orchestr bavil v Blansku. Charitativní koncert pomůže psům

Blansko – Populární, jazzové a swingové písně v pátek večer zněly v blanenském kině v podání Tanečního orchestru Základní umělecké školy v Blansku. Ten tam uspořádal charitativní koncert, jehož výtěžek věnuje opuštěným psům z blanenského útulku.

1.11.2016

V Adamově točí komediální roadmovie. Na bývalé poště

Adamov – Pozor, klapka, akce! Adamovští se setkají s filmovým štábem. Ten bude v budově bývalé pošty a také v ulicích města natáčet film, který má pracovní název Zigi zigi bom! Původní verze se jmenovala Kavky na cestě.

30.10.2016

Halasův Kunštát: ženy přiblížily svůj život, četly o lásce, tužbách a ponížení

Kunštát – Zpověď prostitutky, Mladé ženy, Monolog jeptišky nebo Moje rozzlobená vagina. Tyto a další básně od českých i zahraničních autorů poezie předčítaly v neděli večer básnicky nadané ženy v kulturním domě v Kunštátu.

25.10.2016

OBRAZEM: Na padesáti obrazech od deseti autorů uvidí lidé Letovice a okolí

Letovice – Další z akcí oslav letošního osmdesátého výročí povýšení Letovic na město je výstava nazvaná Letovice v obrazech. V horním sále tamního kulturního domu je tak nyní k vidění padesátka obrazů zpodobňujících město od deseti autorů.

21.10.2016

Halasův Kunštát letos věnují ženám

Kunštát – Významného českého básníka Františka Halase si připomenou lidé v Kunštátě. Literát byl s městem spjatý a jemu a okolí věnoval i část své tvorby. Několik akcí souhrnně nazvaných Halasův Kunštát se uskuteční tuto a příští sobotu.

21.10.2016

Vetchý s Donutilem natáčejí film o řeckých emigrantech

Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Jásas. Řekne úsečně Archimedes a vstoupí do hospody plné cigaretového dýmu, mezi soudruhy a štamgasty. Ti se zvednou a beze slova odejdou. Je rok 1949 a hlavní hrdina ztvárněný Ondřejem Vetchým je jedním z vojáků, kteří do Československa přijeli v jedné z prvních migrantských řeckých vln. Jeho příběh vypráví film Můj strýček Archimedes, který v těchto dnech natáčí Televizní studio Brno.

20.10.2016

OBRAZEM: Boskovičtí viděli v sokolovně show orchestru. Z doby Karla IV.

Boskovice – Velký dechový orchestr Základní umělecké školy Letovice připravil ve středu večer v boskovické sokolovně pro publikum opravdovou lahůdku. Představení nazvané Největší Čech – Otec vlasti. Zapojily se do něj desítky účinkujících v kostýmech.

19.10.2016

Spolek svaté Cecílie zve na první koncert

Velké Opatovice – Po několikaměsíční práci členové Spolku svaté Cecílie z Velkých Opatovic pořádají první koncert. Do kostela svatého Jiří přijede tuto neděli zahrát na varhany Martin Jakubíček.

18.10.2016

OBRAZEM: Příběh keramiky z Olomučan představují v blanenském muzeu

Blansko – Návštěvníci zámku v Blansku si mohou v těchto dnech prohlédnout výstavu olomučanské keramiky. Expozici připravilo Muzeum Blanenska, které na zámku sídlí.

11.10.2016

OBRAZEM: Na Salonu blanenských výtvarníků je k vidění šedesát děl od osmi tvůrců

Blansko - V kulturní místnosti Městské knihovny Blansko je k vidění sedmý ročník výstavy Salon blanenských výtvarníků.

7.10.2016

OBRAZEM: V adamovském kostele Svaté Barbory zahráli sourozenci Ulrychovi

Adamov – Zdi adamovského kostela svaté Barbory rozezněl ve čtvrtek v podvečer koncert známé sourozenecké dvojice Hany a Petra Ulrychových. Publiku tentokrát zahráli ve formaci Javory beat.

5.10.2016

Blansko roztočí multižánrový festival Kolotoč. Už po páté

Blansko – Koncerty, divadelní představení, film, autorské čtení, výstavy a poezie. Na to všechno láká multižánrový festival Kolotoč. V Blansku se roztočí už po páté a hned na několika scénách. V divadle Kolárka, klubu Muzikograf, v blanenském kině a tamní kavárně nebo v Galerii Města Blanska.

24.9.2016

OBRAZEM: Všechno o Evropě. Letovičtí hostí mezinárodní setkání

Letovice – Všechno o Evropě je název mezinárodní kulturní a společenské akce, která se od čtvrtka do soboty koná v Letovicích. Přijeli i zástupci partnerských měst Letovic. Na programu bylo například vystoupení legendy světové opery Gabriely Beňačkové nebo příprava národních pokrmů v podání zahraničních hostů.

23.9.2016

OBRAZEM: Šíp a Náhlovský pobavili při Minipárty publikum v Blansku

Blansko – Po dvou letech znovu v Dělnickém domě v Blansku vystoupila zábavná dvojice Karel Šíp a Josef Alois Náhlovský. A to ve zcela nové talk show na motivy pořadu Všechnopárty. Ve čtvrtek večer se ukázali v zábavném představení nazvaném Minipárty.

22.9.2016

OBRAZEM: V blanenském Dělnickém domě zahrál kytarový mág Michal Pavlíček

Blansko – Cyklus kytarových koncertů Miloš Pernica a hosté nabídl ve středu večer hudební lahůdku. Zaplněný sál Dělnického domu v Blansku nejdříve rozehřála domácí formace HD Acoustic ve složení Miloš Pernica, Martin Štěpánek, Martin Müller a Dominik Pernica. Pak už na pódium nastoupila čtveřice hudebníků v čele s legendárním kytaristou Michal Pavlíčkem.

20.9.2016

OBRAZEM: Letovickou zámeckou jízdárnu zaplnila díla Olbrama Zoubka

Letovice – Významný český sochař Olbram Zoubek je například autorem posmrtné masky Jana Palacha nebo Pomníku obětem komunismu na Petříně. Nyní mohou jeho díla obdivovat lidé v zámecké jízdárně v Letovicích. Autor, který letos oslavil devadesáté narozeniny, se osobně zúčastnil vernisáže. Výstava potrvá do třicátého října.

16.9.2016

OBRAZEM: V Adamově vystoupila Radůza. S harmonikou i za klavírem

Adamov – Čtvrteční podvečer patřil v sále Městského kulturního střediska Adamov známé šansoniérce, harmonikářce a písničkářce Radůze.

15.9.2016

AZ-kvíz má novou dekoraci, pořad brzy oslaví 20 let

Brno /FOTOGALERIE/ – Festina lente je latinské přísloví. Jaký zní český překlad? Touto otázkou pod políčkem třináct s písmeny SP odstartovalo ve středu v Líšni natáčení 145. dílu vědomostní soutěže AZ-kvíz. Brněnské studio ho v premiéře odvysílá 26. října. Televizní soutěž uvidí diváci na obrazovkách po osmi letech z nové dekorace, s novou vnitřní grafikou i znělkou. Moderátoři a pravidla hry zůstávají stejné.

12.9.2016

Na festivalu poprvé rozdají Rajbasáky. Ze železa a vápence

Blansko – Okem dobrodruha. Soutěž amatérských krátkých filmů, které zachycují nevšední putování cestovatelů. Blanenští je promítají na třídenním Festivalu filmů, setkání a dobrodružství Rajbas. Ten se koná na konci listopadu. Autoři nejlepších snímků letos poprvé dostanou stylovou cenu. Sošku Rajbasáka. „Musíme jít s dobou. Náš festival se za sedmnáct let stal prestižní akcí, a když se mohou udílet Oskaři a Lvi, tak proč ne Rajbasák," okomentoval novinku s úsměvem šéf blanenského festivalu Milan Dany Daněk.

11.9.2016

OBRAZEM: Na svatebně vyzdobený zámek přijela Sněhurka s princem a sedm trpaslic

Blansko – Při příležitosti Dnů evropského dědictví byl blanenský zámek o víkendu nejen přístupný zdarma, ale navíc svatebně vyzdobený. Muzeum Blanenska tam už podruhé pořádalo pohádkové zámecké dny ve svatebním. Po loňské Popelce byla tentokrát v hlavní roli Sněhurka.

9.9.2016

OBRAZEM: Chalánková si pro výstavu pohrála s panely. V plenéru u elektrárny

Blansko – Plenér. To je název výstavy Venduly Chalánkové, která v sobotu od pěti hodin odpoledne začne v Galerii města Blanska. Autorka přijela o dva týdny dříve a díla pro výstavu tvoří přímo u Blanska. Konkrétně u solární elektrárny v Olešné.

7.9.2016

Napsal tři knihy. O historii vísky Těchov

Blansko – Posledních třicet let života v blanenské místní části Těchov mapuje nová kniha Josefa Vyláška. Právě vyšla a v pořadí je už třetí. Autor ji napsal jako součást projektu Fotokniha obce Těchov. Plánovaná série je tak úplná.

24.8.2016

OBRAZEM: Naivní amatérští umělci ze šesti zemí tvoří na zámku v Lysicích

Lysice – Šestnáct malířů a jeden řezbář z různých zemí tvoří tento týden na zámku v Lysicích. Při už třetím Mezinárodním setkání naivních a amatérských umělců, kteří se tam sjeli z Izraele, Rumunska, Slovinska, Finska, Slovenska i z České republiky.

AKTUALIZOVÁNO
23.8.2016

Filmy představí osobnosti. Lidé se dozví, jak se vedoucí skautů stal Bobrem

Blansko /FOTOGALERIE/ - Bobr. Jak přišel ke své přezdívce známý vedoucí skautského střediska Světla a duše skautingu v Blansku Jan Pořízek? Filmaři z blanenského studia Audiovisual Jan a Radek Popelkovi točí další snímky do cyklu Živá paměť města.

22.8.2016

Galerista Svoboda dopsal knihu. O proměně Blanska od šedesátých let do revoluce

Blansko – Od začátku šedesátých let po sametovou revoluci. Bezmála tři desetiletí. Za tu dobu se toho v ulicích Blanska změnilo opravdu hodně. Starou zástavbu v centru města postupně vystřídaly betonové kolosy v podobě výškové budovy na okraji Wanklova náměstí, obchodního centra na Rožmitálově ulici nebo velké budovy městského úřadu na náměstí Republiky. Dělníci se tehdy pustili do stavby několika rozlehlých sídlišť. Právě toto období mapuje kniha blanenského galeristy Pavla Svobody s názvem Proměny Blanska 1960 až 1989.

11.8.2016

OBRAZEM: Karolínce zahrála na blanenském zámku kapela A.M.Úlet

Blansko – Letní festival Muzika pro Karolínku míří pozvolna do finále. Publikum si vychutnalo už sedmý koncert z desetidílné série. Ve středu v podvečer zahrála v blanenském zámku formace A.M.Úlet. Koncert se kvůli nepříznivému počasí přesunul do prostor muzea, které na zámku sídlí.

31.7.2016

Letovický Festival 3+1: koupání, malování i rockový nářez

Letovice – Sobota odpoledne. Vedro k zalknutí. Na koupaliště, nebo raději zůstat doma v chládku? Na festival! Ten, kdo vyrazil do Letovic na Festival 3+1, se mohl ponořit do chladivé vody tamního koupaliště a ještě stihl poslouchat vystoupení kapel na pódiu.

25.7.2016

Četníci se vrátili na stanici, natáčení nového seriálu finišuje

Lesní Hluboké, Jižní Morava /FOTOGALERIE/ – Dva roky práce, více než sto šedesát herců, patnáct stovek komparzistů, ze zvířat opice či varan a natáčecí místa jako zámek Lednice, zřícenina Cornštejn či mlýn Štampach. Tyto a další zajímavosti provázejí nový seriál Četníci z Luhačovic, který Česká televize odvysílá příští rok.

23.7.2016

Velká soutěž o vstupenky na unikátní výstavu o Karlu IV.

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte vstupenky na jedinečnou výstavu Císař Karel IV. 1316–2016, která probíhá v Praze v Národní galerii do poloviny září!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies