VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

16.5.2014

OBRAZEM: V prostoru a čase. Na zámku v Letovicích je výstava fotografií

Letovice – Prostory přízemí letovického zámku zaplnila výstava snímků blanenské fotografky Barbory Grünwaldové. Na výstavě nazvané V prostoru a čase si návštěvníci prohlédnou fotografie letovického zámku. Je otevřená až do října.

12.5.2014

Galerie města Blanska: Banzai, Mistře!

Blansko – Prostory Galerie města Blanska zaplnila výstava obrazů jednadvaceti autorů. Jedná se o žáky, kteří absolvovali ateliér Monumentální malby Akademie výtvarných umění v Praze nebo ateliér Figurální malby na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení v Brně. Pod vedením profesora Jiřího Načeradského.

12.5.2014

Natočili nezávislý vědeckofantastický horor. Premiéra se blíží

Letovice – Pět let. Tak dlouho už nadšenci pod hlavičkou letovického Mirax Studia natáčí svůj první celovečerní film. Horor s vědeckofantas­tickými prvky. S náklady kolem desíti tisíc korun. Léta práce se chýlí ke konci. Premiéru plánují na letošní listopad.

22.4.2014

Muzikálový Drákula zpíval v kostele svaté Barbory

Adamov - Publikum v zaplněném adamovském kostele svaté Barbory si v úterý vpodvečer vychutnalo koncert Daniela Hůlky. Ten zazpíval árie z oper a muzikálů. Při koncertě ho doprovázel klavírista Martin Rada.

29.3.2014

Dokumentární film představí Klepačov. I díky svědectví pamětníků

 Blansko – Představením umělce Jiřího Poláška toulky Jana a Radka Popelkových s kamerou po Blansku zdaleka neskončily. Na loňský první díl projektu Živá paměť letos naváže začátek jiného cyklu. Věnovaného městským částem. Tvůrci jej nazvali Město na vesnici a vesnice ve městě. První na řadě je Klepačov.

27.3.2014

Kytarista Gwyn Ashton sypal ve Skleníku brutální sóla

Boskovice – Fenomenální kytarista Gwyn Ashton zahrál ve středu večer v Boskovicích. Před zaplněným sálem v Zámeckém skleníku vystoupilo Gwyn Ashton trio. A byla to opravdová lahůdka. Blues rockového hudebníka doprovázel na baskytaru Lukáš Kytnar a na bicí Roman Vícha.

23.3.2014

Kotvrdovičtí v divadle pobaví Cimrmanem

Kotvrdovice - Cimrmanova hra o nešťastné premiéře hry Vlasta. Takový je podtitul inscenace Záskok. V provedení Zdeňka Svěráka, Ladislava Smoljaka a jejich mužských kolegů už ji viděl kdekdo. Fanouškům smyšleného génia se však na Blanensku otevírá originální možnost. Zhlédnout jedenáctého dubna hru v podání nově vzniklého kotvrdovického ochotnického souboru Divadlo Srdcem.

22.3.2014

V letovické Galerii Pex vystavuje obrazy Michael Rittstein

Letovice - V letovické výstavní síní Kalasová galerie Pex byla v pátek zahájena výstava obrazů Michaela Rittsteina. Autor je profesorem a vedoucím atelieru III v pražské Akademii výtvarných umění a jeho díla jsou zastoupena ve významných českých i zahraničních sbírkách. O hudební produkci na vernisáži se postarala formace Třetí zuby a odborný výklad k vystaveným dílům podal sám autor. Výstava je k vidění do 20. dubna.

18.3.2014

Keramik Vichta ukazuje v Galerii Jonáš poctivou hrnčířinu

Blansko – Dáma v okně. Lesní žínka. Střapatá. Prostory blanenské Galerie Jonáš zaplnila prodejní výstava keramiky Jana Vichty. Ta bude otevřená až do konce března. Jan Vichta se narodil hrnčířskému mistrovi stejného jména v Kunštátě. A navázal ak na tradiční řemeslo hrnčířů a keramiků rodiny Vichtů.

14.3.2014

S darovanými exponáty počkejte, prosí muzea v regionu

Blanensko - Muzea na Blanensku čekají horší časy. Nový občanský zákoník jim komplikuje přijímání darů. Prodražily by se jim. Nabídky odmítají.

14.3.2014

Jiří Korn pokřtil klip World Dance Family. Podílel se na něm i DJ Wich

Jedovnice, Brno /VIDEO/ – Pomyslné ohlédnutí za loňským ročníkem tanečního Street Dance Kempu, který pravidelně hostí Jedovnice na Blanensku, právě učinil Jiří Korn. Dodatečně totiž pokřtil klip s názvem World Dance Family. Klip začal vznikat již loni a hudbu k němu vytvořili známí hudební producenti Atrey Ryan a DJ Wich.

5.3.2014

Adamovští chystají salon fotografů. Patronem je Jef Kratochvil

Adamov – Adamovští si zanedlouho prohlédnou snímky z alb tamních amatérských fotografů. Poslední březnový týden se totiž otevírá Salon adamovských fotografů. Už po páté. Patronem výstavy bude známý brněnský fotograf Jef Kratochvil.

4.3.2014

Little Cube budou se svým filmem soutěžit v New Orleans

Blanensko - Kašlu na to. Tak se jmenuje krátký film čtveřice filmových tvůrců Little Cube, který v minulém roce zaujal porotu na soutěži Prague 48 Hour Film Project. Ze soutěže si mladí filmaři odnesli cenu za nejlepší režii a navíc snímek vyhrál i hlavní cenu Nejlepší film roku 2013. Díky vítězství tým s filmem Kašlu na to postoupil do mezinárodního kola soutěže. To tento týden začíná v americkém New Orleans. Právě dnes tak filmaři pocházející převážně z Blanenska nasedají do letadla a míří směr Amerika.

26.2.2014

Michal Griga promítne v Boskovicích svůj další film

Boskovice – Tato sobota, sedm hodin večer, boskovické kino Panorama. V tuto dobu a na tomto místě fanoušci boskovického režiséra Michala Grigy zhlédnou premiéru jeho zatím posledního filmu s názvem Rytíři zločinu dva. Griga jím naváže na jeden ze svých prvních snímků. O pokračování se však podle něj nejedná. Promítne navíc i své další filmy.

25.2.2014

Boskovické gymnázium ovládl Salon na téma Závislosti

Boskovice - Už pětadvacátý ročník přehlídky studentské tvořivosti s názvem Salon vypukl v pondělí v Gymnáziu Boskovice. Letošním tématem Salonu jsou závislosti. Organizátoři aktuálního Salonu, studenti 3. B, pro své mladší i starší spolužáky připravili pestrý program. V něm nechybělo například divadelní představení, přednášky nebo workshopy. Akce končí v pátek.

24.2.2014

Adamov : Kroužek zpívání pro radost slavil deset let

Adamov – Příjemné posezení s přáteli. U sklenky vína, s koláčky a chlebíčky. Do toho zpívání lidových písniček. V Městském kulturním středisku Adamov slavil v neděli odpoledne tamní Kroužek zpívání pro radost deset let od založení. Sál kromě členů souboru zaplnili také jejich rodinní příslušníci a přátelé. Vedení MKS si pro přítomné připravilo několik překvapení.

23.2.2014

Miroslav Donutil: Provázek je moje divadlo, vracím se tam domů

Brno /ROZHOVOR/ - Na protest proti odvolání ředitele Národního divadla Jana Buriana a také proto, že už o tom delší dobu uvažoval, dal loni v létě po třiadvaceti letech ze souboru okamžitou výpověď. V této sezoně se herec Miroslav Donutil vrací do brněnského Divadla Husa na provázku, kde zkouší roli skladatele Salieriho v inscenaci Amadeus. Postavu jeho protivníka Mozarta si navíc střihne hercův syn Martin. „Těším se, že se společně potkáme na jednom jevišti v takto velkých rolích," říká třebíčský rodák.

22.2.2014

Citron si dal v Dělňáku načas. Ale pak to byl nářez

Blansko – Fanoušci řízné muziky měli v pátek v Blansku jedinečnou možnost poslechnout si legendu domácího hard rocku a heavy metalu. V Dělnickém domě totiž vystoupila kapela Citron. Koncert o více než půl hodiny zpozdily technické problémy s aparaturou. Ale krátce před devátou večer už Citron zasypal publikum z pódia smrští hutných skladeb.

19.2.2014

Petr Bende. Oblíbený RH Faktor láká na známého zpěváka

Boskovice – RH Faktor. Zazpívat si s kapelou na veřejnosti. Splněný sen. Pro někoho třeba také šance, jak nastartovat slibnou kariéru. Oblíbená pěvecká soutěž, kterou v Boskovicích pořádají již po sedmé, mění svůj formát. Letošní ročník bude nesoutěžní.

17.2.2014

OBRAZEM: Galerie Jonáš vás zavede i do dřevěného lesa

Blansko - V blanenské galerii a antikvariátu Jonáš vystavuje svá díla výtvarník Lubomír Jedlička. Návštěvníci galerie si mohou prohlédnout různé dřevořezby. Autor dřevěné plastiky pojal vážně i nevážně. Výstava potrvá do pětadvacátého ú­nora.

13.2.2014

OBRAZEM: V blanenské galerii pořádali Objevné tvoření

Blansko - Vžít se do kůže malých dětí a malovat, kreslit a jinak tvořit jen podle své fantazie mohli účastníci akce s názvem Objevné tvoření. To ve středu pořádala Galerie města Blanska a celou akcí provázel pedagog a malíř Libor Bartoš. Tématem celého tvoření bylo hroznové víno a na kurzu se sešlo přes deset účastníků.

12.2.2014

Boskovické kino Panorama ovládnou Pygmejové

Boskovice, Blansko - Exotika, unikátní záběry a adrenalin. Výprava do Konga za Pygmeji, lezení po skalách v Yosemitech, cesta nádhernými kaňony v Kanadě nebo jízda jednokolkou po jeskyních. To je jen letmá ochutnávka snímků z filmového festivalu Expediční kamera. Cestovatelské filmy uvidí také lidé na Blanensku. A hned na dvou místech.

10.2.2014

OBRAZEM: Letovické Domino zaplnily obrazy Jaroslava Švece

Letovice - Prostory letovické Galerii Domino zaplnila výstava fotoobrazů. Snímky vystavuje boskovický fotograf Jaroslav Švec (na snímku vlevo). Vernisáž uvedl předseda Klubu Moravských fotografů Jiří Sláma. Výstava je v letovické galerii otevřená do druhého března.

7.2.2014

OBRAZEM: Výstavu Jiřího Poláška v blanenské galerii zakončili křtem cédéčka

Blansko – V pátek v Galerii města Blanska skončila výstava obrazů blanenského výtvarníka a dlouholetého režiséra tamního ochotnického divadla Jiřího Poláška. Při té příležitosti tam jeho přátelé pokřtili cédéčko nazvané Vyznání Jiřího Poláška. Tvoří je texty výtvarníka o jeho vztahu k vlastní výtvarné práci a kumštu vůbec, které zazněly na lednové vernisáži výstavy v podání herců blanenského divadla Ireny Vrtělové a Vladimíra Vrtěla. Doplňuje je hudba, kterou vybral a na piano zahrál Jaromír Kratochvíl.

5.2.2014

Cenu obdržel Karel Gott a teď také umělec Valér Kováč

Ostrov u Macochy - Umělecký sklář Valér Kováč loni oslavil třicet let od doby, kdy se nastěhoval do Ostrova u Macochy. Obec Slovákov mu nezávisle na kulatém jubileu za stejný rok udělila cenu Mateja Hrebendu. Jako uznání za přínos československým vztahům.

3.2.2014

V Galerii Otakara Kubína hrál Tony Ackerman. Na pět kytar

Boskovice – Prostory boskovické Galerie Otakara Kubína rozezněly v neděli odpoledne tóny akustické kytary. A ne jenom jedné. Publiku totiž hned na pět svých oblíbených kytar zahrál různé styly americký kytarista Tony Ackerman. Sympatický hudebník si publikum získal hned úvodní kytarovou improvizací, kde se vrátil ke svým hudebním kořenům. A také libozvučnou češtinou.

22.1.2014

Divadelní ochotníci sází v letošní sezoně na nové hry

Blanensko – Dlouhé zimní večery tradičně lákají nejenom k plesům, ale i divadelním představením. Už příští pátek 31. ledna se od sedmi hodin večer představí v zámeckém skleníku v Boskovicích divadlo Kočébr s hrou Studynka róbená aneb Veletucet osudů lidí z Blanenska a okolí dle vyprávění Věry Škápíkové a jejích potomků.

20.1.2014

OBRAZEM: fotograf Tejkal představuje svoje Žádné delikatesy

Adamov - Prostory výstavní síně v adamovské Komenského ulici zaplnily fotografie Radka Tejkala. Portréty, momentky, krajina, v černobílém provedení i v barvě. Výstava s názvem Žádné delikatesy je otevřená ještě v úterý od dvou do pěti hodin odpoledne.

14.1.2014

OBRAZEM: V blanenské knihovně zavládla symbióza

Blansko - Návštěvníci Městské knihovny Blansko si mohou v těchto dnech prohlédnout výstavu obrazů dvou výtvarnic. Zdeňky Knechtové a Sylvie Vašinové. Výstava s názvem Symbióza je otevřená až do 7. února v provozní době blanenské knihovny.

12.1.2014

Galerie ožívá tvorbou blanenského všeuměla Poláška

Blansko – Blanenská galerie od soboty vystavuje obrazy Jiřího Poláška. Návštěvníci si na zdech přečtou také úryvky z jeho autorských textů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení