VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

23.2.2014

Miroslav Donutil: Provázek je moje divadlo, vracím se tam domů

Brno /ROZHOVOR/ - Na protest proti odvolání ředitele Národního divadla Jana Buriana a také proto, že už o tom delší dobu uvažoval, dal loni v létě po třiadvaceti letech ze souboru okamžitou výpověď. V této sezoně se herec Miroslav Donutil vrací do brněnského Divadla Husa na provázku, kde zkouší roli skladatele Salieriho v inscenaci Amadeus. Postavu jeho protivníka Mozarta si navíc střihne hercův syn Martin. „Těším se, že se společně potkáme na jednom jevišti v takto velkých rolích," říká třebíčský rodák.

22.2.2014

Citron si dal v Dělňáku načas. Ale pak to byl nářez

Blansko – Fanoušci řízné muziky měli v pátek v Blansku jedinečnou možnost poslechnout si legendu domácího hard rocku a heavy metalu. V Dělnickém domě totiž vystoupila kapela Citron. Koncert o více než půl hodiny zpozdily technické problémy s aparaturou. Ale krátce před devátou večer už Citron zasypal publikum z pódia smrští hutných skladeb.

19.2.2014

Petr Bende. Oblíbený RH Faktor láká na známého zpěváka

Boskovice – RH Faktor. Zazpívat si s kapelou na veřejnosti. Splněný sen. Pro někoho třeba také šance, jak nastartovat slibnou kariéru. Oblíbená pěvecká soutěž, kterou v Boskovicích pořádají již po sedmé, mění svůj formát. Letošní ročník bude nesoutěžní.

17.2.2014

OBRAZEM: Galerie Jonáš vás zavede i do dřevěného lesa

Blansko - V blanenské galerii a antikvariátu Jonáš vystavuje svá díla výtvarník Lubomír Jedlička. Návštěvníci galerie si mohou prohlédnout různé dřevořezby. Autor dřevěné plastiky pojal vážně i nevážně. Výstava potrvá do pětadvacátého ú­nora.

13.2.2014

OBRAZEM: V blanenské galerii pořádali Objevné tvoření

Blansko - Vžít se do kůže malých dětí a malovat, kreslit a jinak tvořit jen podle své fantazie mohli účastníci akce s názvem Objevné tvoření. To ve středu pořádala Galerie města Blanska a celou akcí provázel pedagog a malíř Libor Bartoš. Tématem celého tvoření bylo hroznové víno a na kurzu se sešlo přes deset účastníků.

12.2.2014

Boskovické kino Panorama ovládnou Pygmejové

Boskovice, Blansko - Exotika, unikátní záběry a adrenalin. Výprava do Konga za Pygmeji, lezení po skalách v Yosemitech, cesta nádhernými kaňony v Kanadě nebo jízda jednokolkou po jeskyních. To je jen letmá ochutnávka snímků z filmového festivalu Expediční kamera. Cestovatelské filmy uvidí také lidé na Blanensku. A hned na dvou místech.

10.2.2014

OBRAZEM: Letovické Domino zaplnily obrazy Jaroslava Švece

Letovice - Prostory letovické Galerii Domino zaplnila výstava fotoobrazů. Snímky vystavuje boskovický fotograf Jaroslav Švec (na snímku vlevo). Vernisáž uvedl předseda Klubu Moravských fotografů Jiří Sláma. Výstava je v letovické galerii otevřená do druhého března.

7.2.2014

OBRAZEM: Výstavu Jiřího Poláška v blanenské galerii zakončili křtem cédéčka

Blansko – V pátek v Galerii města Blanska skončila výstava obrazů blanenského výtvarníka a dlouholetého režiséra tamního ochotnického divadla Jiřího Poláška. Při té příležitosti tam jeho přátelé pokřtili cédéčko nazvané Vyznání Jiřího Poláška. Tvoří je texty výtvarníka o jeho vztahu k vlastní výtvarné práci a kumštu vůbec, které zazněly na lednové vernisáži výstavy v podání herců blanenského divadla Ireny Vrtělové a Vladimíra Vrtěla. Doplňuje je hudba, kterou vybral a na piano zahrál Jaromír Kratochvíl.

5.2.2014

Cenu obdržel Karel Gott a teď také umělec Valér Kováč

Ostrov u Macochy - Umělecký sklář Valér Kováč loni oslavil třicet let od doby, kdy se nastěhoval do Ostrova u Macochy. Obec Slovákov mu nezávisle na kulatém jubileu za stejný rok udělila cenu Mateja Hrebendu. Jako uznání za přínos československým vztahům.

3.2.2014

V Galerii Otakara Kubína hrál Tony Ackerman. Na pět kytar

Boskovice – Prostory boskovické Galerie Otakara Kubína rozezněly v neděli odpoledne tóny akustické kytary. A ne jenom jedné. Publiku totiž hned na pět svých oblíbených kytar zahrál různé styly americký kytarista Tony Ackerman. Sympatický hudebník si publikum získal hned úvodní kytarovou improvizací, kde se vrátil ke svým hudebním kořenům. A také libozvučnou češtinou.

22.1.2014

Divadelní ochotníci sází v letošní sezoně na nové hry

Blanensko – Dlouhé zimní večery tradičně lákají nejenom k plesům, ale i divadelním představením. Už příští pátek 31. ledna se od sedmi hodin večer představí v zámeckém skleníku v Boskovicích divadlo Kočébr s hrou Studynka róbená aneb Veletucet osudů lidí z Blanenska a okolí dle vyprávění Věry Škápíkové a jejích potomků.

20.1.2014

OBRAZEM: fotograf Tejkal představuje svoje Žádné delikatesy

Adamov - Prostory výstavní síně v adamovské Komenského ulici zaplnily fotografie Radka Tejkala. Portréty, momentky, krajina, v černobílém provedení i v barvě. Výstava s názvem Žádné delikatesy je otevřená ještě v úterý od dvou do pěti hodin odpoledne.

14.1.2014

OBRAZEM: V blanenské knihovně zavládla symbióza

Blansko - Návštěvníci Městské knihovny Blansko si mohou v těchto dnech prohlédnout výstavu obrazů dvou výtvarnic. Zdeňky Knechtové a Sylvie Vašinové. Výstava s názvem Symbióza je otevřená až do 7. února v provozní době blanenské knihovny.

12.1.2014

Galerie ožívá tvorbou blanenského všeuměla Poláška

Blansko – Blanenská galerie od soboty vystavuje obrazy Jiřího Poláška. Návštěvníci si na zdech přečtou také úryvky z jeho autorských textů.

AKTUALIZOVÁNO
10.1.2014

OBRAZEM: Výstava studentů? Na téma bezdomovectví a rasmimus

Blansko – Dva tisíce sto. Tolik lidí si za necelý měsíc prohlédlo výstavu obrazů v blanenském kině. Namalovali je žáci a studenti ze základních a středních škol z Blanenska na téma rasismus, bezdomovectví a extremismus. Výstava byla součástí výukového programu EXRAN, který na Blanensku zajišťuje Oblastní charita Blansko.

10.1.2014

Veselá trojka je na televizních obrazovkách velký hit

Blanensko - Veselá trojka Pavla Kršky. Heligonka, akordeon a klávesy. Pavel Krška, Lubomír Peterka a Miroslav Hrdlička. Tato trojice hudebníků z Blanenska se v posledních měsících stala obrovským hitem na televizních obrazovkách na jednom z českých hudebních kanálů.

8.1.2014

OBRAZEM: Blanenskou knihovnu rozezpívaly Perličky

Blansko - V Městské knihovně Blansko se ve středu večer konal Novoroční koncert. Již potřetí na něm vystoupil pěvecký sbor Gymnázia Blansko Perličky pod vedením Vladimíra Šenkýře. Sbor doprovázela studentská skupina Antiperle. Jako hosté se představili školáci z blanenské základní školy Erbenova. Tamní pěvecký sbor vedl Tomáš Vašek.

4.1.2014

Divadelní premiéry roku lákají na hity Karla Svobody i Žida Polívku

Jižní Morava – Bolek Polívka jako lichvářský Žid, nesmrtelné melodie z muzikálu Noc na Karlštejně na Biskupském dvoře, otec a syn Donutilové v souboji geniality a průměrnosti či národní hrdinka Maryša zobrazená jako oběť vlastní tvrdohlavosti. Premiéry roku 2014 v divadlech na jižní Moravě, které Deník Rovnost nabízí v souhrnném přehledu, slibují nové interpretace klasiky i současné moderní hry.

2.1.2014

OBRAZEM: Výstava v Muzeu Boskovicka ukazuje Příběhy rukou

Boskovice – Městská správa sociálních služeb Boskovice připravila výstavu nazvanou Příběhy rukou. Zájemci ji mohou do patnáctého ledna vidět v Muzeu Boskovicka. Na působivých černobílých fotografiích staré ruce svírají třeba srdce ze sněhu, hladí kočku, pletou věneček z pampelišek, jsou spjaté k modlitbě nebo si přidržují snímky z mládí. Výstava je součástí projektu Ruce, na kterém pracovníci Městské správy sociálních služeb spolupracují se studenty Střední pedagogické školy Boskovice.

2.1.2014

Smršť letošních koncertů odstartují Smokie a ukončí je Landa

Brno – Bryan Adams, Smokie, Gregory Porter, Johnny Winter či Vanilla Fudge. Legendární interprety a hudební kapely přivítají v roce 2014 brněnské haly a koncertní sály. Deník Rovnost představuje výběr nejvýznamnějších hudebních událostí, které rok 2014 nabídne.

30.12.2013

Nový rok lidé přivítají na koncertech s Moravským klavírním triem

Blanensko – Novoroční koncert s přípitkem starosty. Tradiční akce, která se na Blanensku těší stále větší oblibě. Letos se uskuteční například v Rájci-Jestřebí, Kunštátě nebo Boskovicích.

18.12.2013

Žáci vystavují v blanenském kině obrazy o rasismu

Blansko - Rasismus, bezdomovectví, extremismus. Na tato a další vážná témata dnešní doby je zaměřená výstava, kterou je možné v těchto dnech vidět v Kině Blansko. Vystavovaná výtvarná dílka dodali žáci základních a středních škol z Blanenska. Autoři nejlepších obrázků se na konci výstavy dočkají ocenění. Práce budou v kině k vidění do 10. ledna.

29.11.2013

Kolárka láká na příběh o lásce. A lidové písničky z Blanenska

Blansko - Byla cesta ušlapaná. Příběh o lásce, přátelství a kořalce na lidovou notu. Představení publiku zahrají ochotníci z blanenského divadla Kolárka. Letos už podruhé.

26.11.2013

V nové knize Boskovičtí vzpomenou na kardinála Špidlíka

Boskovice - Dobové fotografie a střípky vzpomínek na společná setkání. To vše najdou lidé v nové knížce Vzpomínky na boskovického rodáka kardinála Špidlíka. Připravila ji boskovická jednota Orel ve spolupráci s pamětníky.

21.11.2013

OBRAZEM: V Rájci zpívali všichni. Na festivalu pro postižené

Rájec-Jestřebí - Děti i dospělí z deseti zařízení pro zdravotně postižené z Blanenska, ale i dalších regionů, vystoupili ve čtvrtek v rájecké sokolovně při patnáctém ročníku festivalu handicapované mládeže Zpívejte s námi. Na řadu přišla kromě pěveckých vystoupení i taneční čísla. Hlavním cílem festivalu je setkání zdravotně postižených lidí z regionu a začlenění handicapovaných do společnosti.

19.11.2013

V Rájci-Jestřebí zapějí postižení. Na festivalu Zpívejte s námi

Rájec-Jestřebí - Na patnáctý ročník festivalu hendikepované mládeže s názvem Zpívejte s námi zvou v Rájci- -Jestřebí. Akce začne ve čtvrtek v devět hodin ráno v rájecké sokolovně. Zúčastní se jí deset škol a zařízení pro zdravotně postižené děti i dospělé nejen z Blanenska.

16.11.2013

Boskovice: ochotnické divadlo oslaví stopadesáté výročí

Boskovice – Sto padesát let. Tak dlouho už se drží ochotnická divadelní tradice v Boskovicích. Významné výročí si boskovičtí ochotníci připomenou dnes od sedmi hodin při slavnostním večeru. Oslavy budou pokračovat příští pátek a neděli divadelními představeními.

11.11.2013

OBRAZEM: Blanenská Galerii Ve věži vystavuje křehkou krásu

Blansko - Horní patro blanenské Galerie Ve Věži zaplnila výstava výtvarnice Olgy Hořavové Fryčové. Výstava má název Křehké věci. Návštěvníci galerie si mohou prohlédnout keramiku, skleněné výrobky, fotografie a grafiky. Otevřeno je ve středu a v neděli od jedné do pěti hodin odpoledne. Výstava potrvá až do konce roku.

8.11.2013

V Kořenci otevřou galerii malíře Františka Řehořka

Kořenec - Představit dílo slavného malíře, který je neodmyslitelně spjatý s jejich obcí, se rozhodli Kořenečtí. V budově tamního obecního úřadu proto za několik dní slavnostně zpřístupní Malou galerii akademického malíře Františka Řehořka. Jeho domovem byl Kořenec celých šedesát let.

31.10.2013

Cyklus Sloupy kultury pokračuje. Zahraje Sedláčkovo kvarteto

Sloup - Soubor Sedláčkovo kvarteto vystoupí v neděli v kulturním domě ve Sloupu. Půjde o druhý koncert nového cyklu nazvaného Sloupy kultury.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies