„Aspoň bod by se k Vánocům hodil,“ přál si před zápasem blanenský útočník Pavel Tesař. To se mu nesplnilo, Meziříčí odjelo se všemi body.

Hosté dostali domácí Techniku od začátku pod tlak. Už dvaadvacet sekund po začátku si vysloužil dva plus deset minut domácí Palka a hosté měli výhodu přesilovky. Nedokázali ale využít ani jednu z šancí. Bobři měli převahu i po skončení přesilovky. Když už se osmělila Technika, vychytal ji hostující gólman Mocek.

Ve 14. minutě předvedl individuální akci hostující Sochorek. Obešel obranu a přelstil i Jirkůva a zařídil tak svému týmu vedení.

Další góly padaly až ve druhé třetině. Technika do ní vlétla velice aktivně, na hráčích byla vidět chuť po vyrovnání. Hned v první minutě putoval na trestnou lavici hostující Tatarčík. Jenže Technika naložila s přesilovkou mizerně, oslabený soupeř se hravě ubránil. Vyrovnání se domácí přece jen dočkali. V další přesilovce Blanska prostřelil Látal od modré Mocka a bylo vyrovnáno. O tři minuty dokonce poslal domácí do vedení Rajnoha. Favorit z Meziříčí ale ještě před druhou sirénou zvládl díky dvěma gólům otočit vedení zpátky na svoji stranu.

V 48. minutě dostal přihrávku do středu hřiště hostující Brunc a střelou mezi nohy Jirkůva zvýšil vedení Meziříčí. O několik minut později už to bylo 5:2. Ve vlastním oslabení ujela blanenské obraně dvojice Lhotský – Dvořák a druhý jmenovaný zasunul puk pohodlně za Jirkůvova záda. Na konečných 3:5 korigoval pět minut před koncem domácí Popolanský, který se štěstím prostřelil Mocka. Potom měli sice ještě hosté výhodu trestného střílení za hákování, faulovaný Sochorek ale nájezd neproměnil.