Meziřící neuhlídalo Látalovy

Blansko - Sourozenecké hokejové duo nasázelo Valachům tři branky. Blansko je čtvrté.

15.1.2008

Útočník Valašského Meziříčí Tesařík snižuje v utkání s Blanskem na 2:1.Foto: Petr Stříbrcký

Pět vítězství v řadě a čtvrtá příčka v průběžné tabulce. Blanenští hokejisté přemohli o víkendu ve druhé lize Valašské Meziříčí a dál živí naději, že úvodní kolo play off budou zahajovat na domácím ledě. „To už je taková tradice, že hrajeme lépe po Vánocích. Chytili jsme se doma se silnými soupeři,“ poznamenal s úsměvem útočník Petr Látal, který Meziříčí vstřelil dvě branky a na jednu přihrál.

Kdyby svítilo po prvních deseti minutách na tabuli skóre 3:3, málokdo by se divil. Zatímco domácí Jirkův ustál počáteční šance Meziříčí s čistým kontem, jeho protějšek Krumpoch lovil kotouč ze sítě hned dvakrát.

Ve třetí minutě ho nejprve překonal svižnou střelou z levého křídla Hrůza. Za čtyři minuty přidal druhou branku po přesném pasu od Šlapanského Ondřej Látal.

V závěru první třetiny hrálo Blansko přesilovku pět na tři, Domácí početní výhodu promrhali. Blanenské z bezstarostného klimbu rychle probraly dvě inkasované branky. „Klasika. Druhá třetina nám nejde. Přesilovku jsme odflákli a přišel trest. Naštěstí jsme dali rychle třetí branku,“ přiznal blanenský forvard Petr Látal.

Právě on obdržel v devětadvacáté minutě od Hrůzy přihrávku mezi kruhy a potřetí překonal Krumpocha. Meziříčí se o možnost vyrovnání obralo častým vylučováním. V padesáté čtvrté minutě hrálo Blansko přesilovku, ale po chybě ve středním pásmu ujel hostující útočník Tatarčík. Jeho blafák Jirkův zneškodnil. Z následné akce Petr Látal po přihrávkách Strýčka a Hrůzy zblízka počtvrté přelstil Krumpocha. „Teď nás čekají dva těžké zápasy s Technikou a Jičínem. Zkusíme udělat čtyři body,“ uzavřel Látal.

Blansko – Val. Meziříčí 4:2

(2:0, 1:2, 1:0), 3. Hrůza (Látal P., Pazdera), 7. Látal O. (Šlapanský), 29. Látal P. (Hrůza), 55. Látal P. (Strýček, Hrůza).

Vyloučení: 8:13, hosté třikrát na deset minut a pět minut do konce utkání.

Využití: 2:0. Střely na branku: 21:16. Rozhodčí: Soldán. Diváků: 310

Blansko: Jirkův – Raška, Provazník, Sedláček, Strýček, Beran, Horáček J. – Mífek, Šlapanský, Látal O. – Látal P., Pazdera, Hrůza – Kroupa, Horáček P., Tesař, Odehnal, Otoupalík.

15.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda u Černé Hory na Blanensku si vyžádala tři oběti. Silnice I/43 byla déle jak tři hodiny neprůjezdná.
4 10

Tři mrtví mezi Závistí a Černou Horou: za tragickou nehodou stálo předjíždění

Exekuce.
DOTYK.CZ

Většina úvěrových firem jsou predátoři. Exekucím čelilo 843 tisíc lidí

Blanenští hráči se rvali v Příbrami hlavně s teniskami, Havlíček se blýskl čtyřmi góly

Příbram – Největší nepřítel blanenských hráčů v jedenáctém kole DRFG Superligy malého fotbalu? Obuv. V Příbrami totiž většina musela nastoupit v teniskách. I tak Jihomoravané zvítězili přesvědčivě 10:4 a poskočili na třetí příčku tabulky.

V exekuci? Lidé dluží víc, než je roční rozpočet města

Jižní Morava – Spotřební úvěr, který se vymkl kontrole, podnikatel marně čekající na zaplacení dodávky či služeb a jiné příběhy smůly či pošetilosti stojí za dramatickými čísly o počtech exekucí na jižní Moravě. V Miroslavi, kde s exekutory musí jednat každý sedmý obyvatel, dluží lidé například víc peněz, než činí roční rozpočet města. Radnice letos hospodaří se stovkou milionů. Soukromé nezvládnuté dluhy představují sumu o sedmdesát milionů vyšší.

Fotbalisté Ráječka i Boskovic přišli o body. Olympia dokonce i o dva hráče

Brno, Ivančice – Poprvé v jarní části krajského přeboru fotbalistů neputoval na Blanensko ani bod. Olympia Ráječko prohrála v Brně-Bohunicích, FC Boskovice v Ivančicích. Přitom oba týmy na hřištích svých soupeřů zápasy celkem dobře rozehrály.

Oteplení na jižní Moravě: bude přes dvacet stupňů

Jižní Morava – Teplejší počasí si v úterý užije většina Jihomoravanů, meteorologové na území kraje očekávají polojasno až oblačno. „Nejvyšší odpolední teploty vystoupají od sedmnácti až k jednadvaceti stupňům Celsia," uvedla Jitka Kučerová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.