„Hráči odvedli slušný výkon, byli aktivní dopředu a v obraně hráli zodpovědně. Navázali jsme na povedenou poslední třetinu doma s Uničovem,“ řekl po utkání blanenský trenér Petr Drahovzal. Blansko se v tabulce krajské ligy vyhouplo na páté místo.

To boskovická Minerva prohrála druhý zápas v řadě. Po nečekaném kolapsu v Plumlově prohrála i doma s Uherským Ostrohem 1:6. A klesla za svého regionálního rivala Dynamiters na šesté místo. Do utkání proti týmu ze špice tabulky však Boskovičtí nastupovali v okleštěné sestavě. Sedm útočníků museli doplnit i dva obránci. V zadních řadách pak boskovičtí točili jen čtyři beky.

Při prvním vzájemném utkání v letošní sezoně prohrálo Blansko doma s Brumovem 2:3. Podle slov blanenského útočníka Pavla Tesaře smolně. „Dařilo se jim vše, na co sáhli. Teď jim chceme porážku oplatit, ale rozhodně to nebude jednoduchý zápas,“ poznamenal Tesař.

Bitva od startu

Brumov totiž na domácím ledě prohrál zatím jen jednou s Uherským Ostrohem. S Dynamiters to byla bitva od prvních minut. Hosté však po půl hodině vedli 2:0. Dvanáct minut před koncem snížil Plachtovič. Jenže vzápětí si dal Březík vlastní gól a za dalších třicet vteřin zvýšil na 4:1 pro Dynamiters Tesař.

Brumov sice ještě stihl snížit, ale Blansko okamžitě přidalo další dva góly. Na 6:2 uzavřel skóre zápasu blanenský Hrůza. „Bylo to mnohem vyrovnanější utkání, než napovídá výsledek. Na domácí góly jsme naštěstí dokázali vždy rychle odpovědět. Měli jsme obavy s užšího kluziště. Hráči ale aktivním napadáním neumožnili Brumovu kloudně rozehrát,“ dodal Drahovzal.

Další vítězný zářez mohou Blanenští hokejisté přidat v sobotu, ovšem budou to mít hodně těžké. Do Blanska totiž přijede aktuální lídr krajského přeboru a suverénně nejlépe střílející tým soutěže Moravské Budějovice. Z jejich ledu odjížděli Dymamiters s potupnou porážkou 9:1. „Budějovice jsou hokejově někde jinde. Nemůžeme na ně vlétnout s otevřenou hrou. To by byla sebevražda. Ale pokud budeme hrát tak jako v Brumově nebo poslední třetinu s Uničovem, máme šanci na slušnější výsledek, než minule,“ uzavřel Drahovzal.

Neproměněné šance, chyby v obraně a využité přesilovky soupeře. Tak by se daly stručně popsat příčiny porážky Boskovic doma s Uherským Ostrohem. První tutovku zahodila boskovická Minerva v osmé minutě při přečíslení tři na jednoho. A nezůstalo jen u jedné šance.

Z gólů se domácí střídačka radovala až po půlhodině hry. Blaha dorazil vlastní střelu pod víko Valúchovy branky a snížil na 2:1. O pět minut později hrály Boskovice přesilovku pět na tři, ovšem opět bez gólu. To Ostroh svou přesilovku využil a Průdek zvýšil na 3:1. V závěru druhé třetiny přidal po sólu bekhendovým blafákem čtvrtý gól Zelinka. Na 6:1 pro Ostroh upravil tři minuty před koncem v přesilovce Ťok.

„Ostroh byl lepší ve všech směrech. V závěru jsme odpadli fyzicky. Modlili jsme se, abychom nedostali ještě větší výprask. Škoda že jsme za stavu 1:2 nevyužili přesilovku pět na tři,“ zhodnotil zápas boskovický gólman Petr Hrachovina a pokračoval. „Z těchto dvou porážek se teď musíme rychle oklepat a na Úvoze v sobotu porazit Warrior Brno,“ uzavřel Hrachovina.

Krajská liga, muži

Brumov-Bylnice – Blansko 2:6 (0:1, 0:1, 2:4, Boskovice – Uherský Ostroh 1:6 (0:1, 1:3, 0:2, Blaha.

12. Vel. Meziříčí 15 4 11 55:86 9

17. kolo so 14. 1.: Blansko – M. Budějovice (16.00), ZS Blansko, Warrior Brno – Boskovice (18.00).