Jirkův vychytal druhou nulu v sezoně. „Výsledek úplně neodpovídá skutečnému obrazu hry. Nedokázali jsme využít brankové příležitosti,“ podotkl kouč Blanska Jindřich Král.

HC Slezan Opava – HC Blansko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0), Mífek, Tesař. Vyloučení 9:6. Využití 0:2. Střely na branku: 12:34. Blansko: Jirkův – Laga, Strýček, Mífek, Pazdera, Hrůza – Raška, Sedláček – Látal, Tesař, Hladký – Buďa, Provazník – Otoupalík, Dubec, Petr Horáček – Jakubec, Odehnal, Horáček J.
Hosté nastoupili bez stále zraněného Šlapanského. Na led nenaskočil ani zkušený bek Beran. Obě mužstva začala utkání vlažně. V páté minutě útočník Blanska Látal nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat domácího brankáře. O minutu později ve slibné šanci nepřesně zakončil Dubec. V první třetině branka nepadla, navzdory několika přesilovým hrám na obou stranách.

Zkraje druhé dvacetiminutovky šli hosté do vedení. V přesilové hře pět na tři se prosadil Mífek po asistenci Strýčka a Lagy. Také druhou trefu přidali hosté v početní výhodě. Ve čtyřiatřicáté minutě po akci Látala a Hladkého překonal opavského gólmana Tesař.
Ve třetí třetině se hokej z ledu vytratil. Navíc zápas zakončila hromadná bitka, po níž byl obránce hostů Raška vyloučen do konce utkání. „Utkání mělo skončit daleko vyšším brankovým rozdílem, jenže to bychom museli proměnit naše vyložené šance. Soupeř úporně bránil svoje střední pásmo. Nepodařilo se nám jeho obranný val účinně překonat,“ řekl Král.

Blansko čeká v neděli další tým ze dna druholigové tabulky. Uničov. „Vyhrát. V sestavě uděláme nějaké změny, ale uvidíme až podle posledního tréninku. Budou si týkat pravděpodobně obrany. V utkání s Uničovem musíme hrát důrazný, rychlý, útočný hokej,“ uzavřel Král.