Blansko si tak zajistilo vedení, které nepustilo až do konce utkání, a nakonec vyhrálo 6:3.

„Vždycky to může být lepší, ale dneska to kluci urvali srdcem. Měli jsme výborný nástup do zápasu a to nám umožnilo uklidnit se a hrát si svoji hru,“ komentoval trenér Dynamiters Petr Drahovzal. Ten v letošní sezóně vsadil na kombinaci zkušených borců s dravými mladíky, což mu zatím vychází. Blansko se po třech kolech drží mezi prvními týmy tabulky krajského přeboru.

V první třetině sobotního utkání se hrál pohledný a rychlý hokej. Blansko si pojistilo vedení ještě třetím gólem a hosté měli v šatně o čem diskutovat. Druhá třetina zápasu se už podobala utkání Blanska s Velkou Bíteší. Trestná lavice obou týmů prakticky nikdy nebyla prázdná a padly dva góly na obou stranách. Na rozdíl od prvního zápasu sezóny ale tentokrát Drahovzal rozhodčí nešetřil. „Některým hráčům sice trochu ujely nervy, ale i když to nemám ve zvyku, dnes musím komentovat výkon rozhodčích, který byl tristní,“ obul se do sudích. Ti podle něj pískali špatně na obě strany.

Také proto o poslední přestávce své hráče usměrňoval a na výkonu týmu se to skutečně projevilo. I přes množství osobních soubojů proběhlo prvních devět minut poslední třetiny bez vyloučení. Blanenští se svědomitě vraceli chránit vlastní branku a pak vyráželi do rychlých brejků. Dvě minuty před koncem jeden z nich proměnili a mohli slavit jednoznačné vítězství. V příštím kole čeká Dynamiters nevyzpytatelný Uničov. „Vůbec je neznám a nevím, co očekávat. Určitě se ale dobře připravíme a budeme doufat ve výhru,“ řekl Drahovzal.

Boskovické Minervě se letos vstup do sezony nevyvedl. Po úvodní domácí prohře s Velkou Bíteší si dojela pro debakl do Uherského Brodu. Ten vyhrál poprvé, Boskovickým nadělil 6:0. Ještě těžší los má Minerva v neděli. Do Boskovic přijede dosavadní lídr krajské ligy, Plumlov.

Dynamiters Blansko – Warrior Brno 6:3 (3:O, 2:2, 1:0)