VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hasiči ze Suchého pomáhají v chatové oblasti

Suchý - Sbor dobrovolných hasičů ze Suchého působí v obci od roku 1927. Do sboru tehdy vstoupilo třicet čtyři mužů ochotných nabídnout svoji pomoc, kdykoliv to bylo potřeba.

12.8.2009
SDÍLEJ:

Sbor dobrovolných hasičů ze SuchéhoFoto: Archiv hasičů

Ochota pomoci nechybí ani členům současným. Řady sboru se během dlouholeté historie rozrostly nejen o dospělé, ale i o děti. „Máme zhruba padesát dospělých členů a dvacet mladých hasičů,“ přiblížil současný stav starosta sboru Radek Ošlejšek.

Hasiči ze Suchého zasahují v obci několikrát do roka. A protože je Suchý rekreační oblastí se známým rybníkem, dělají hasičům největší starosti právě nezodpovědní chataři. „Za rok míváme přibližně deset zásahů. Nejčastěji hasíme kontejnery na odpadky, protože do nich spousta chatařů vynáší popel. Občas také zasahujeme při požárech chat,“ vysvětlil Ošlejšek.

Dobrovolníci ze Suchého však nepomáhají jen při boji s ohněm, ale přiloží ruku k dílu při každé práci, kterou je potřeba udělat. „Jednotka pomáhá například při odstraňování stromů, které se nebezpečně naklánějí nad chaty, v zimě zase při odklízení sněhu ze střech,“ popsal starosta obce Pavel Žilka a dodal, že spolupráce sboru s obcí je na vynikající úrovni.

Mimo potřebné pomoci se sbor podílí i na kulturním životě v obci. „Pořádáme plesy, oslavy výročí sboru nebo nohejbalový turnaj,“ přiblížil Ošlejšek.

Posledním velkým výročím, které hasiči oslavili před dvěma lety, bylo osmdesát let od založení sboru. Kromě hudby a tance čekaly na návštěvníky oslav ukázky hasičské techniky a na členy sboru zase předávání vyznamenání. Při té příležitosti byl vytvořen pro hasiče ze Suchého také hasičský prapor.

Dobrovolní hasiči ze Suchého nemyslí při pořádání kulturních akcí jen na dospělé, ale spoustu zábavných zážitků připravují také pro své dětské nástupce. Začátkem prázdnin tak vyjeli mladí hasiči na třídenní tábor do lanového centra, v srpnu byla zase pro všechny děti připravena exkurze na stanici Hasičského záchranného sboru v Blansku.


ILONA DOBROVOLNÁ


12.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Farmářské trhy? Málo problematické. Loni inspektoři zjistili jen dva nedostatky

Vandal v Moravském krasu umisťuje znaky s moravskou orlicí.
1 4

Místo českého lva moravská orlice. Vandal ničí na cedulích malý státní znak

Výročí povodní. Podělte se s námi o vzpomínky!

Jižní Morava – V roce 1997 i pět let nato zasáhly jižní Moravu ničivé povodně. Stoletá voda na mnoha místech v kraji napáchala stamilionové škody a zabíjela. Podělte se s námi o své vzpomínky. Redakce jihomoravských Deníků Rovnost hledá fotografie a svědectví z letních povodní v letech 1997 a 2002.

Hasiči si sáhnou na dno. A pomůžou dětem

Jižní Morava – TFA. Toughest Firefighter Alive neboli Nejtvrdší hasič přežije. Tak se jmenuje hasičská soutěž, která simuluje ostrý zásah v terénu. Závodnicí při ní v zásahovém obleku, s dýchacím přístrojem a helmou překonávají na čas různé překážky.

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Opravy kina? Jen dílčí, vadí opozici. Zatím chybí třeba nové toalety a kabiny

Boskovice – Chybějící zázemí pro vystupující, málo toalet. To jsou podle některých opozičních zastupitelů hlavní vady čerstvě opraveného letního kina v Boskovicích na Blanensku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies