VYBERTE SI REGION

Záleský chtěl Rájec. Odvezl si prohru

Rájec-Jestřebí /GALERIE/ – Přes sto diváků se přišlo podívat návrat Jiřího Záleského do Rájce. Viděli celkem slušný fotbal a těsnou výhru domácích. Po penaltě v poslední minutě. „Sice to byla příprava, ale byl to pro nás prestižní zápas, chtěli jsme vyhrát," uvedl trenér Rájce Jaroslav Málek.

2.8.2012

Fotbalisté Rájce-Jestřebí prazili v krajském poháru Slatinu 3:2.Autor: Skoták Hynek

Na střídačce hostů byl podle očekávání slyšet Záleský, který udílel pokyny přes celé hřiště. Přesto to nebyl ten známý bouřlivák, který byl schopný seřvat rozhodčího, soupeře i vlastní hráče neopakovatelným způsobem. Naopak působil nezvykle pokorně. „Ten gól jsme si nezasloužili," okomentoval vyrovnávací braku Ostrého těsně před koncem poločasu.

Za Rájec nastoupila staronová posila Haničinec a v útoku dorostenec Hepp. Ty doplňovali kvalitní hrou Sedlák, veterán Palkanynec, Vágner a další hráči. Výsledkem byl dobrý fotbal a převaha domácích v prvním poločase. Ráječtí si vytvářeli šance a nenechali Slatinu hrát. Ta si pomáhala častými fauly.

V 27. minutě ještě Sedlák přestřelil bránu, o minutu později už to bylo 1:0 pro domácí. Hostujícího gólmana překonal v minulé sezoně ještě dorostenec Blanska Hepp. Pro novou sezonu posílil jako kmenový hráč Rájce svůj tým, v Blansku totiž neměl jisté místo v základní sestavě A týmu mužů.

Ve 32. minutě napálil po rohu míč pod víko Sedlák, ale z gólu s radoval jen krátce, rozhodčí odpískal ofsajd. V té době Záleský s hrou svých svěřenců rozhodně nebyl spokojený. „Jeden dva hráči si z vás dělají srandu," zlobil se na ně po průnicích rájeckých fotbalistů do vápna.

Na druhé straně dělal nejvíc starostí domácí obraně záložník Ostrý, který patřil ještě v loni k nejlepším hráčům Rájce. I teď dokázal podržet míč a projít přes několik hráčů. A dvě minuty před koncem prvního poločasu také srovnal na 1:1. Krásný centr zprava po skrumáži ve vápně nakonec dostal do rájecké brány.

„My jsme přijeli s torzem týmu. Chybí nám sedm hráčů. Rájec je jasný favorit, měl by tam být rozdíl dvou tříd," upozornil Záleský.

Po přestávce Slatina přidala, víc držela míč, ovšem domácí šli znovu do vedení. Po pěkné akci Haničince dorážel míč do prázdné brány opět Hepp. Hosté čtyři minuty před koncem srovnali, poté, co se Ostrý otočil ve vápně a domácí ho znovu neubránili.

trenéři už chystali střelce na penalty, ty ale překazil závěrečný tlak Rájce. Po sérii rohů vyrazil míč z brankové čáry hostující hráč rukou, viděl červenou a kopala se penalta. Tu proměnil Haničinec a Ráječtí vzápětí začali slavit.

„Byl to bojovný vyrovnaný zápas, jsme rádi, že jsme vyhráli. Je to moje první výhra v soutěžním zápase na rájeckém hřišti. Na víkend jsme neměli soupeře, takže se nám to hodí," naráží Málek na utkání prvního kola poháru, které se hraje už v neděli. Do Rájce přijede Kuřim. Na jejím hřišti Ráječtí na jaře remizovali 2:2 a mohli i vyhrát. Kuřim opustili klíčoví hráči a vydává se podobně jako celá řada dalších klubů cestou práce s vlastními odchovanci. Víkend bude mít nabitý. V sobotu totiž hraje A tým ještě přípravný zápas s Bystrcí.

Ve druhém pohárovém utkání zvítězil po penaltách v Lipovci Kunštát. V neděli přivítá Boskovice. Utkání v Rájci i v Kunštátě začínají v pět hodin odpoledne.

Rájec-Jestřebí – Slatina 3:2 (1:1)