Trenér Maša je spokojený. Fotbalisté Blanska mají bod od Rosic

Blansko /FOTOGALERIE/ – Zejména po pětigólovém přídělu v generálce od Bystrce berou blanenští fotbalisté bod v úvodním divizním zápase jako úspěch..

6.8.2017

V úvodním utkání nového ročníku Moravskoslezské divize D remizoval FK Blansko (v červeném) se Slovanem Rosice 1:1.Foto: Iveta Borková

Nevydařená letní příprava je v archívu a remíza Blanska s jedním z favoritů soutěže Rosicemi naznačuje, že by to s ambicemi na jaře ještě třetiligového týmu nemuselo být tak špatné.

Zatímco přípravu odehráli zejména mladíci, do úvodního utkání měl nový trenér Martin Maša přece jen zkušenější sestavu. Z dorostenců to byli jen Tomáš Feik a Dominik Šmerda a trenér byl s jejich výkonem spokojený. „Poprali se s tím velice dobře. Ale hlavně hodně práce odvedl Jan Pšikal, který dokáže ty mladé kluky usměrnit. A jsem rád, že na začátku nám v záloze pomůže zkušený Roman Zavřel,“ komentoval Maša sestavu.

Už nástup do zápasu naznačoval, že chmury z přípravy Blanenští hodili za hlavu. Vyloženou šanci si sice nevypracovali, ale akce Moučky, Trtílka a střela Pšikala mohly být při důslednějším provedení hodně nebezpečné. Na druhé straně si nový domácí brankář Záleský snadno poradil s trestným kopem Michala Kuglera mladšího.

Skóre se měnilo až ve třiatřicáté minutě. Po skrumáži a několika zablokovaných střelách před domácí brankou napálil propadený míč Petr Šíp a Záleský neměl na střelu ze střední vzdálenosti šanci. „Vedení jsme měli udržet a zápas dotáhnout do vítězného konce. Jenže mám dojem, že naši útočníci nevystřelili ani jednou na blanenskou branku. Z toho jsem zklamaný i překvapený, bylo to jinak než v přípravě. Odehrané zápasy byly po této stránce slušné,“ posteskl si po zápase trenér hostů Michal Kugler starší.

Do přestávky zahrozili na jedné straně domácí mladík Šmerda a znovu hostující Šíp, ale prvně jmenovaný střílel slabě a druhý nad branku.

Ve vyrovnané druhé půli rozhodčí v 57. minutě pro ofsajd neuznali branku Šplíchala a v 70. minutě hlavní vyloučil po druhé žluté kartě, obě byly za tvrdé zákroky, hostujícího Filipa Novotného. V prvním případě se verdiktu podivoval domácí kouč, ve druhém hostující. „Rozhodčí to pískal jako dorostenecký fotbal,“ naznačil Kugler.

Přesilovku nakonec domácí využili k vyrovnání. Šest minut před koncem přihrál Chloupek do běhu Škrabalovi, který tentokrát koncovku zvládl. „Bod po tom, co se dělo v přípravě a jak se mužstvo skládalo, beru. Kdyby bylo ještě víc štěstíčka, tak mohly být klidně i všechny tři. Jak jsem říkal, musíme jít zápas od zápasu a pořád hledáme posily. S vedením teď řešíme příchody dvou hráčů. Rosice potvrdily, že mají dobrý mančaft i široký kádr, ale zase že by nás nějak přehrály a dostávaly se do tutových šancí, tak to ne. Připouštím, že jsem od nich čekal víc,“ řekl po utkání spokojený domácí kouč.

POCHVALA SOUPEŘI

S již výše zmíněnými výhradami nakonec remízu bral i starší z Kuglerů. „Soupeř nebyl lepší než my. Tu situaci při vyrovnávací brance jsme prostě měli pohlídat. Je vidět, že teď nemáme obranu. Chybějí v ní někteří hráči. Z toho pramení, že se celkově hra nedaří, a tady jsme byli neškodní ve finální fázi. Blansku přeju, ať se mu daří. V sestavě mají hodně mladých kluků a zahráli dobře,“ dodal trenér Slovanu.

Diváků: 344

Blansko: Záleský – Bokůvka, Šplíchal, Feik, Škrabal – Chloupek, Zavřel 80. Němec), Pšikal, Kratochvíl, Šmerda (55. Závodný) – Trtílek (90. Pačovský). Trenér: Martin Maša

Rosice: Zádrapa – Novotný, Havlásek, Vítámvás, Šíp – Kugler, Vaněk (77. Černý), Buršík – Selinger – Moučka (67. Pazourek), Malata (87. Přichystal), Vaňousek.

Výpustek táhne. Jeskyni si už prohlédlo 200 tisíc turistů

Srážka auta a vlaku u Olbramkostela: dva lidé zemřeli, malá dívka bojuje o život

Olbramkostel /FOTOGALERIE/ – Málo frekventovaný železniční přejezd u stanice Olbramkostel na Znojemsku se stal v pátek svědkem nebývalé tragédie. Přímo na přejezdu se srazil osobní motorový vlak se Škodou Octavia. Srážka si vyžádala dva lidské životy.

Křetínku o víkendu rozčeří dračí lodě

Letovice – Svaly napjaté k prasknutí. Ruce s pádly zabírají na plné obrátky. Ve svižném rytmu bubeníka. Na přídi štíhlé lodi se šklebí rozeklaná dračí hlava. Už po sedmé rozčeří hladinu Křetínky dračí lodě. V pátek při tréninku. Bitva o vítězství vypukne v sobotu před devátou hodinou ráno. Jediné, co ještě pořadatelům dělá starosti, je počasí.

Ženy na kandidátkách do voleb? Na jižní Moravě stále vzácnost

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Šestadvacet politických stran a hnutí chce na podzim kandidovat v Jihomoravském kraji ve volbách do poslanecké sněmovny. Brněnský deník Rovnost zanalyzoval kandidátky desítky stran, které mají podle posledních průzkumů šanci získat alespoň tři procenta hlasů.

Žaloba na územní plán: za krajem stojí přes 60 obcí

Jižní Morava – Více zastánců než odpůrců mají krajské zásady územního rozvoje. Alespoň podle počtu obcí, které se připojily na stranu Jihomoravského kraje v žalobě na platnost územního plánu, kterou před měsícem podalo patnáct jihomoravských obcí přes advokátní kancelář Frank Bold.