Šmíd vychytal Boskovicím postup

Rájec - Jestřebí - (VIDEO) - Boskovice porazily v Poháru ČMFS na penalty třetiligovou Kroměříž a o víkendu je čeká tým Velkých Losin.

29.7.2008

Rájec–Jestřebí naopak v poháru ČMFS skončil. Prohrál doma s Mutěnicemi 0:1Foto: Deník/Jan Charvát

Gólman Marek Šmíd poslal dvěma chycenými penaltami Boskovice do dalšího kola poháru ČMFS. Třetiligová Kroměříž odjela z Červené zahrady poražena. Rájec-Jestřebí nestačil na Mutěnice a prohrál těsným rozdílem.

Boskovice se do soupeře z vyšší soutěže pustily nebojácně a vytvořily si několik šancí. Po půlhodině hry sice mohli vést hosté, ale Boskovice zachránila tyč. O něco později poslal z přímého kopu Preč míč na Bártu, ten se ale od zadní tyče netrefil.

Boskovice odhodlaně rozehrály i druhý poločas a v 56. minutě šly do vedení. Robin Müller poslal přihrávku Bárty mazácky za záda hostujícího Svobody. Vzápětí mohl ještě zvýšit Jiří Janíček, ale hlavou minul bránu. Hosté vystupňovali tlak a v 73. minutě vyrovnal už předtím nebezpečný Švach, který hlavou překonal brankáře Šmída.

V 77. minutě ještě vyrazil gólman Kroměříže střelu Vykoukala a po devadesáti minutách skončil zápas remízou. „Bylo to vyrovnané utkání. Nechtěli jsme pouštět soupeře do šancí, což se nám až na výjimky dařilo,“ dodal po zápase trenér Boskovic Jiří Vorlický. V penaltovém rozstřelu vedli Boskovičtí 2:1, když Müller přestřelil. V tu chvíli začal úřadovat Marek Šmíd a chytil dva pokutové kopy. Zařídil tak Boskovicím postup do druhého kola poháru, kde se střetnou s Velkými Losinami, které porazily Zábřeh 2:0. „Velké Losiny sice hrají divizi, ale přes léto posílily a určitě budou chtít postoupit. O jejich síle svědčí i výsledek se Zábřehem,“ varuje Vorlický před přílišnou euforií.

Fc Forman Boskovice - SK Hanácká Slavia Kroměříž 1:1 (0:0), PK 3:1 56. Müller
Boskovice: Šmíd - Vykoukal, Martínek P., Macík, Horák V., Janíček (77. Horák J.), Václavek, Doležel (80. Ošlejšek), Preč, Müller, Bárta (84. Marek).

Mutěnice sice skončily ve třetí lize třetí, do Rájce však přijely se slabší sestavou. Rájec nastoupil s šesti novými hráči, ale už bez Michala Hájka, který odešel na hostování do Blanska, a Martina Šmerdy, který ukončil fotbalové angažmá. „Musím pochválit Bezděka, Škvareninu i Buriánka,“ hodnotil posily po zápase trenér Rájce Jiří Záleský. Od začátku se hrál opatrný fotbal, ale hosté si získávali převahu.Těsně před koncem prvního poločasu vystřelil hostující Pacl z pětadvaceti metrů nepříliš prudkou střelu a ta k překvapení všech prošla obranou až do branky Radima Poláka.

Od 54.minuty hráli domácí v deseti. Brankář Polák viděl za faul na útočníka hostí červenou kartu. „Karta byla oprávněná, akorát nevíme, jestli Polák nastoupí v prvním zápase, rozhodčí se nemohli dohodnout s delegátem,“ posteskl si Záleský. Mutěnice už se ve zbývajícím čase přes rájeckou obranu neprosadily a odjely s hubenou výhrou. Mutěnice čeká ve druhém kole poháru derby se Šardicemi, Rájec sehraje přípravná utkání v Kuřimi a v Břeclavi.
Po nezdařených námluvách s líšeňským kanonýrem Jarošem Rájec dál trápí absence silné osobnosti v útoku. Záleskému nezbývá než doufat, že zazáří některá z posil.

Rájec - Mutěnice 0:1 (0:1)
ČK: Radim Polák

Autor: Hynek Skoták