Ten se utkání s Ráječkem obával. Nakonec to jeho svěřenci odehráli se ctí. I když do vedení šlo Ráječko už po třech minutách hry. „Náš gólman si křikl, že má míč, stoper uhnul, nakonec dorážel asi z metru Sehnal," popsal první branku, kdy Martin Sehnal přehodil rájeckého gólmana, Málek. Gól jeho tým utlumil, ale postupně se oklepal a také si vytvořil šance. Jenže do přestávky se trefilo znovu pouze Ráječko. Zpětnou přihrávku do vápna využil obránce Kopecký a zvýšil na 2:0 chvíli před odchodem do kabin.

„Po prvním gólu jsme se přizpůsobili domácím, nakopávali jsme míče. V kabině jsme si řekli, že musíme dát míč na zem a hrát po stranách, protože domácí měli dost silný střed," komentoval trenér Olympie Lubomír Zapletal přestávkovou domluvu.

Jenže Rájec nerezignoval a od začátku druhého poločasu držel s Ráječkem krok. A hrozil hlavně po standardkách. V 56. minutě Hájek ještě po rohu Vágnera hlavičkoval nad bránu, za chvíli už to bylo 1:2. Domácí vrátil do zápasu parádní ránou do břevna a do brány Lukáš Vágner, který se trefil z delší vzdálenosti z trestného kopu. Hostující gólman se sotva stačil za míčem ohlédnout.

V domácí bráně měl ale dost práce gólman Sova. A svůj tým podržel i při střele Martina Sehnala a poté nebezpečné ráně Žilky. Ráječtí po gólu ožili, předváděli místy dokonce slušný pressing. Ráječko v té době zmatkovalo, kombinace mu vázla. Jenže začalo opět řádit duo Sehnalů. Jan vlevo prošel obranou až do vápna a naservíroval i s věnováním míč Martinovi, který zvýšil na 3:1 pro Ráječko.

Hosté se dostávali do dalších šancí, ale udeřili opět domácí. V 82. minutě kopali Ráječtí třetí roh po sobě a po něm se ve skrumáži prosadil Skácel a napálil míč opět nechytatelně pod víko.

Zápas měl znovu náboj a domácí příznivci hnali svůj tým do vyrovnání. V 85. minutě ještě obrana na poslední chvíli sebrala dotěrnému Martinu Sehnalovi míč z kopaček, o minutu později už bylo rozhodnuto. Sehnal využil další míč letící podél brankové čáry a dorazil svůj hattrick.

V 88. minutě už myslel i na ostatní a nabídl pro změnu gólovku Žilkovi. Ten ji využil a Olympia si tak ze sousedního Rájce odvezla nakonec vysokou výhru. „Já ani nevím, jak to tam padalo. Většinou asi po spolupráci s Honzíkem, dobře si rozumíme," usmíval se po utkání autor hattricku Martin Sehnal.

„Myslím, že to byl vyrovnaný zápas. V závěru jsme chtěli vyrovnat, trochu jsme to otevřeli a to už bylo špatné," zhodnotil výkon svého mužstva Málek. „My jsme do utkání šli s tím, že dáme nějakou branku. Nechtěli jsme se za stavu 1:0 do konce strachovat o výsledek. To se nám vcelku podařilo, i když se domácí vždycky dostali na dostřel. V závěru se nám pak kombinační hrou a po rychlých brejcích podařilo dát další branky. Myslím si, že to bylo zasloužené vítězství," doplnil ho Zapletal. Příští týden Olympia doma přivítá Blansko, Rájec jede do Rousínova.

Rájec-Jestřebí – Ráječko 2:5 (0:2)