Rájec rozhodl derby po anglicku

Rájec-Jestřebí /FOTOGALERIE/ – Běží devadesátá minuta derby Rájec – Ráječko a jeden z domácích fanoušků vzteky rozkopává odpadkový koš. Ráječko totiž vyrovnalo na 2:2. O minutu později v nastavení ovšem Macík střílí pátý gól zápasu a rájecká lavička vybuchuje nadšením.

26.4.2010

Fotbalisté Rájce-Jestřebí porazili v derby krajského přeboru Ráječko 3:2.Foto: DENÍK/Hynek Skoták

Svěřenci trenéra Záleského zakončili anglický týden opravdu stylově. Výhrou díky gólu v nastavení. „Klukům musím poděkovat. Je to třetí zápas ve dvanácti lidech za sedm dnů,“ řekl ještě zadýchaný Záleský po utkání.

MKZ Rájec-Jestřebí – SK Olympia Ráječko 3:2 (1:0)

Branky: 73. a 90. Macík, 43. Ostrý – 66. (PK) Sehnal J., 89. Španěl.
ŽK: Máša, Macík – Maška, Sehnal V., Karaffa, Torda, Neděla, Rettegy, Španěl. Diváků: 450
Rájec: Němeček – Škvarenina, Macík, Rusler – Reiter (46. Herman), Sova, Nedělník – Šmerda, Máša (89. Palkanynets) – Ostrý, Šmýd
Ráječko: Rettegy (46. Kučera) – Bartoš (66. Štrajt), Maška, Španěl, Karaffa – Sígl, Sehnal V., Torda, Karásek, Sehnal J. – Neděla (84. Hebký)

Ráječko dřelo, dostávalo se do šancí, ale nakonec odjelo s prázdnou. „Odehráli jsme slušné utkání, kluci bojovali, bohužel štěstí se nakonec od nás odvrátilo,“ uvedl trenér Ráječka Lubomír Zapletal.

Ráječko se na derby dobře připravilo a v prvním poločase ovládlo hru. Domácí působili ospalým dojmem. Výsledkem tlaku hostí byl Nedělův gól, který však rozhodčí neuznal pro údajný ofsajd. Hosté překonali rozčilení z rozporuplného verdiktu a pokračovali v boji. Ve 34. minutě se dostal ke střele Jan Sehnal, ale mířil mimo. Domácí se ke konci poločasu začali probouzet. V 37. minutě se ocitl před gólmanem Rettegym Ostrý, ale nestihl zakončit. Dvě minuty před přestávkou se míč dostal přes celé vápno znovu k Ostrému a ten jej pohodlně doklepl do sítě.

Do druhého poločasu nastoupil za Rettegyho, který se zranil při střetu se Štrajtem, Kučera. Za chvíli už mohl Rájec vést o dvě branky, Nedělník si vyměnil míč s Ostrým, ten odcentroval na Šmída, který ale ve výskoku nedosáhl na míč. Ráječko se nevzdávalo. Karásek s Janem Sehnalem se prokombinovali až do vápna, Karáskova střela z úhlu ale mířila přímo do náruče domácího gólmana.

Na druhé straně nevyužil signalizované výhody Šmíd, který se řítil sám na gólmana, ale přestřelil. V 66. minutě zkušený Macík fauloval ve vápně Karáska a Jan Sehnal se štěstím penaltu proměnil. Stav se měnil už po sedmi minutách. Ve skrumáži před ráječkovským gólmanem tečoval míč do sítě obránce Macík.

Nečekaný závěr

Kdo odešel před koncem, udělal chybu. Minutu před koncem nejprve vyrovnal hlavou Španěl, který si naskočil na Sehnalův roh, a v nastavení pak připravil hosty o všechny body Macík, který ve vápně vyskočil na Škvareninovu standardku. „Fotbal se hraje na devadesát minut. Takhle jsme ztratili výhru v Ratíškovicích. Ráječko bylo dvě třetiny prvního poločasu lepší, ale dnes jsme to urvali,“ radoval se po výhře trenér Záleský.

„První poločas jsme byli lepší. Pak nám rozhodčí neuznal branku a dostali jsme gól do šatny. Kluci se zvedli, zabojovali, ale nedali jsme šance, nebudu se vymlouvat na rozhodčí,“ doplnil ho Zapletal.

Autor: Hynek Skoták

26.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Helena Dvořáková, vedoucí vyškovského dívčího oddílu Kasiopea.

Na táboře se každoročně vracím do dětství, říká vedoucí skautského oddílu

Nedělní srážka dvou aut na bantické křižovatce si vyžádala dva mrtvé a pět těžce zraněných včetně tří dětí.
8

Na křižovatce nedal přednost. Zabil sebe i spolujezdce, dalších pět zranil

Mobilní rozhlas pomůže také v krizi, slibuje autor. V kraji ho využívá 39 obcí

Blanensko, Vyškovsko - V mobilu pípne SMS. Zpráva o tom, že lékař dnes neordinuje, přišla přímo od starosty a ušetří tak zbytečnou cestu do ordinace. Tak funguje aplikace Mobilní rozhlas. Podle Barbory Valešové z Mobilního rozhlasu ji v Jihomoravském kraji využívá devětatřicet obcí.

Zábava v plastové kouli? Lide v ní hrají fotbal nebo se promenádují po vodě

Jižní Morava /LÉTO V POHYBU, INFOGRAFIKA/ - Koho by nelákalo chodit po vodě? I na jižní Moravě si zájemci mohou aspoň vzdáleně vyzkoušet, jaké to je. Na čtyřech místech v regionu lze otestovat aquazorbing, tedy pohyb v nafouknuté plastové kouli na hladině. Věnuje se mu sedmý díl seriálu Deníku Rovnost Léto v pohybu.

Nová sportoviště: u zimního stadionu si mladí užijí i parkour

Blanensko, Vyškovsko /FOTOGALERIE/ – Stavba nového zimního stadionu ve Vyškově, rozsáhlé opravy dvou sportovních hal v Blansku nebo záměr Boskovic odkoupit od státu tenisové kurty v areálu Červené zahrady. To jsou aktuální klíčové investice do sportovišť v regionu.