Blanenští ovšem předvedli velice rozpačitý výkon, až do konce utkání hrozilo vyrovnání, přestože soupeř měl dva vyloučené hráče. „Pro nás je to strašně důležité vítězství, hlavně psychicky nám to pomůže do dalších bojů,“ řekl po své premiéře v roli trenéra Blanska Tomáš Šenk.

Blansko začalo famózně. Předvedlo ofenzivní smršť a v 9. minutě už vedlo 2:0, přitom další šance nevyužilo. Nejprve překonal gólmana hostí Doležel, po něm poslal do sítě hlavou Farníkův centr Jelínek. Blansko dál útočilo, jenže se opakovala situace z některých přípravných zápasů, domácí hráči polevili v koncentraci a začali vyrábět jednu chybu za druhou. Obránci místo jednoduchých odkopů komplikovali rozehrávku a soupeř se začal prosazovat. Výsledkem byl gól hostujícího Semely, který se trefil přízemní střelou k tyči. Blansko to nepoučilo a mohlo inkasovat znovu. Ve vedení je držel gólman Švancara a neschopnost Napajedel v zakončení. Do další šance se dostal Karásek i Jelínek, který hrál s obrovským nasazením, ale gól už do přestávky ani ve druhém poločase nepadl.

Od začátku druhého poločasu se Blansko snažilo pojistit vedení. Napajedla zastavovala domácí hráče stále častěji za cenu faulů a v rozmezí 66. a 70. minuty prakticky zahodila možnost něco s výsledkem udělat. Po nesmyslných faulech a druhých žlutých kartách vyloučil rozhodčí nejprve hostujícího Mařáka a po něm Zavadila. Blansku se otevřela možnost konečně uklidnit hru a pojistit vítězství.

Místo toho se diváci dočkali neuvěřitelných zmatků a nepřesností a nebezpečných brejků hostů, kterým už bylo jedno, jestli prohrají o gól nebo o dva. „Domácí při přesilovce nepředvedli vůbec nic. Normálně by nás soupeř neměl pustit z šestnáctky, ale oni vůbec nevěděli, co hrát,“ uvedl k závěru zápasu trenér Napajedel Martin Onda. Za Blansko v jasné šanci neuspěl opět Jelínek, po něm ani Doležel a střídající Oulehla, na druhé straně nedotáhli svoje brejky hosté, takže blanenská lavička si mohla oddychnout až se závěrečným hvizdem. „Já jsem za výhru moc rád, pomůže nám hlavně psychicky v dalších bojích. I když s výkonem nemůžu být spokojený. Vyrobili jsme spoustu chyb, neproměnili jsme jasné šance a nedokázali jsme využít ani početní převahu,“ hodnotil zápas domácí trenér Šenk. Ten mohl být spokojený s výkonem gólmana Švancary i dravostí útočníků. Blýskly se i zimní posily. Nejagilnější byl Jelínek, který se do týmu dostal z béčka. „Já Míru znám, vím, jak hraje a dnes to jenom potvrdil. Jenom škoda, že nepřidal ještě branku, šance na to měl,“ řekl na adresu útočníka Jelínka Šenk.

Trenér Napajedel byl po zápase hodně rozezlený a vyříkával si nesrovnalosti s rozhodčím, v rozhovoru už mluvil diplomaticky. „Rozhodčí dobře ví, co píská a má určitě přehled, kdo má kartu, nebudu se k jejich výkonu vyjadřovat,“ podotkl už klidnější kouč Onda. Výsledek ho samozřejmě zklamal. „Bohužel jsme nedali šance, to rozhodlo. Jsem rád, že to nebyl žádný opatrný záchranářský duel, hrálo se dopředu, myslím, že diváci mohli být spokojení,“ uzavřel Onda.

Blansko čeká příští týden lídr divize D, Vyškov, na jeho hřišti můžou svěřenci trenéra Šenka pouze překvapit. „Myslím, že nepotřebujeme zkoušet nějaké útočné akce, ale celý týden se musíme zaměřit na zlepšení defenzívy, takové chyby ve Vyškově dělat nemůžeme,“ dodal Šenk.

FK APOS Blansko – 1. FS Napajedla 2:1 (2:1) 4. Doležel, 9. Jelínek – 23. Semela

Blansko: Švancara – Bubeníček, Kolář, Pokoj, Šíp – Nečas, Hájek, Farník, Doležel – Karásek, Jelínek (80. Oulehla)

Napajedla: Krajča – Bejtkovský, Huťka R., Zavadil, Sklenář – Dufka, Vacula (64. Žáček), Mařák, Semela – Kučera, Vávra

ŽK: 29. Šíp, 60. Farník, 83. Bubeníček – 31. Zavadil, 43. Mařák. ČK: 66. Zavadil, 70. Mařák (Napajedla) oba po 2. ŽK. Diváků: 280