Holomek dal gól a šel ven. Hattrick tentokrát nechal Sehnalovi

Ráječko – Jestli má už pouhá přítomnost trenéra v hledišti na kanonýra Ráječka Martina Sehnala takový vliv, že vstřelí hattrick, potom mělo vedení Olympie šťastnou ruku. Nový kouč Petr Vašíček viděl tři branky Sehnala, výhru 5:2 nad Bosonohami i nadějné výkony domácích dorostenců.

8.6.2014

Fotbalisté Ráječka (v červeném) porazili v posledním domácím zápase Bosonohy 5:2.Foto: DENÍK/Hynek Skoták

„Zatím jsem ho jen pozdravil na tribuně, známe se a docela se těším," uvedl směrem k Vašíčkovi Sehnal, který pod ním střílel góly v Blansku.

Ráječko přivítalo v posledním domácím zápase Bosonohy, tedy nepříjemného soupeře s vysokými hráči a veteránem Patrikem Holomkem. Do vedení šli domácí ve 27. minutě, kdy Neděla zatáhl míč po pravé straně, nacentroval před bránu a Tenora hlavou zavěsil. A právě čtyřicetiletý exligový hráč a nejlepší střelec Bosonoh Holomek srovnal ještě v té samé minutě po centru hlavou na 1:1. „Pokyn před zápasem byl nenechat si dát branku od Holomka, minule nám vstřelil tři. Bohužel nám ji dal i dnes," okomentoval branku trenér Ráječka Jiří Škaroupka.

Vedení vrátil Olympii Martin Sehnal po stejné akci jako při prvním gólu. Neděla opět zatáhl míč po pravém křídle, jeho centr tentokrát zakončil hlavou nejlepší střelec Ráječka. V 36. minutě zvýšil Sehnal na 3:1 a Koutný se ještě dostal k propadenému centru a před přestávkou upravil na pohodlných 4:1 pro domácí. Po druhé žluté kartě vyloučil navíc rozhodčí Holomka a vypadalo to jednoznačně.

Do druhého poločasu nastoupily Bosonohy sice v deseti, prvních deset minut to ale nebylo na hře moc poznat. Ráječko začalo po přestávce dost vlažně. Hosté lépe kombinovali a dostávali se i do zakončení, několikrát musel zasáhnout gólman Bednář.

V 55. minutě rozhodčí kvůli ofsajdu neuznal Sehnalův gól a od 60. minuty se domácí přece jen zlepšili a začali využívat početní převahu. V 62. minutě Sehnal obešel gólmana, ale z úhlu trefil jen tyčku. Olympii pořád chyběla přesnější kombinace i hráči, kteří by dobíhali centry před bránu Bosonoh.

V 69. minutě nedosáhl Martin Sehnal na Tenorovu tečovanou přihrávku, v jednom z brejků pak zahrozili hosté, kombinaci ale zakončil Bělohlávek střelou vedle levé tyče.

V obraně hostů se otevírala okna pro další branky, ale domácí byli v zakončení nedůslední. Martin Sehnal sám ve vápně před gólmanem dával ještě zpátky Tenorovi, jeho střelu ovšem zblokoval obránce na roh. V 79. minutě si zase Tenora pohrál napravo s obranou, přihrál Sehnalovi a nakonec vystřelil Jabůrek nad. Věkem teprve první rok starší dorostenec Eduard Jabůrek patřil na hřišti k nejlepším hráčům.

V 81. minutě si Kuldan narazil se Sehnalem, ten mu to vrátil, ale první z dvojice zakončil hezkou kombinaci mizernou střelou vedle. Poté Jabůrek vysunul Kuldana, který přihrál na gólovku Sehnalovi, ale ten mířil nad. Sehnal se dočkal až v 87. minutě, kdy Kuldan vyvezl míč a přihrál mu, ráječkovský snajpr pak zakončoval do prázdné brány a zvýšil na 5:1.

O dvě minuty později mělo Ráječko další gólovou šanci, Sehnal si počkal na nabíhajícího Baduru, který ovšem netrefil bránu. Z okamžitého protiútoku obstřelil Bednáře Petr Moučka a upravil skóre na 5:2. To už byla jedna z posledních akcí zápasu, rozhodčí duel v úmorném vedru zbytečně neprodlužoval.

„Druhý poločas byl z naší strany určitě lepší, akorát jsme hráli oslabeni. Sehnal je výborný, a když dostává ještě přihrávky přímo na nohu, neměl jsem moc šancí," řekl k utkání gólman Bosonoh David Duchoň.

„Řekli jsme si, že to zkusíme v první půlce rozhodnout a to se povedlo. Pak už to stačilo jen udržet. Za stavu 2:1 se sice rozehráli, po brejku dali tyčku, ale pak jsme naštěstí dali třetí a čtvrtý gól. Ještě jim vyloučili Holomka a tím pádem skončila jejich hra, protože to hráli všechno přes něj," popsal autor hattricku Martin Sehnal.

Spokojený byl s domácí rozlučkou i trenér Škaroupka. „Druhý poločas už byl odraz toho, jaké bylo skóre a počasí. Hlavně jsme chtěli nedostat branky a zapojit do hry i dorostence. Pak už si to kluci nahrávali před brankou, i když mohli zakončit, bylo vidět, že jen dohrávají," dodal Škaroupka.

Ráječko je v krajském přeboru páté, sezonu zakončí v sobotu ve Vojkovicích.

SK Olympia Ráječko – FK SK Bosonohy 5:2 (4:1)

Branky: 34., 36. a 87. Sehnal M., 27. Tenora, 45. Koutný – 27. Holomek, 90. Moučka. ČK: 44. Holomek (Bosonohy). Diváků: 150. Ráječko: Bednář – Kupský, Daněk, Bartoš, Koutný – Neděla (75. Kolář), Štrajt (67. Jabůrek), Kuldan, Azbayar (46. Ševčík O.) – Tenora (84. Badura), Sehnal M.

Autor: Hynek Skoták

8.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

V utkání jihomoravské divize prohráli fotbalisté FK Blansko s FSC Stará Říše 0:3.