Divize: boskovický Havlíček se rozstřílel

BOSKOVICE - Ani jeden z divizních celků o víkendu neprohrál. Překvapilo Blansko, které po soustředěném výkonu vyhrálo v Třebíči 3:0, i Boskovice, které rozmetaly Čafku.

23.10.2007

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

HFK Třebíč – FK Apos Blansko 0:3 (0:1) Dvořáček, Bednář, Sehnal
Domácí mužstvo si hned od začátku vytvořilo územní převahu, kterou však nedokázalo střelecky využít. Ve 24. a 30. minutě mohla Třebíč skórovat, útočníci Kopeček a Řezáč však před Slaninou zaváhali. Ve 35. minutě po centru Bednáře překvapil Kleveta z malého vápna umístěnou střelou brankáře Beera, který ji pouze vyrazil na Dvořáčka. Ten míč dorazil do sítě.

Do konce prvního poločasu měli domácí ještě dvě šance, ale Slanina Blansko podržel. Ve 43. minutě zahrozili ještě hosté, ale gólman Třebíče vyrazil Bednářovu střelu na roh. „Domácí hráči nás dostávali pod tlak hlavně díky standardním situacím,“ přiznal po zápase trenér Blanska Petr Vašíček.
V 55. minutě Kleveta přesně přihrál Bednářovi, který po pravém křídle obešel dva obránce domácích a střelou z osmnácti metrů zvýšil na 2:0. Po inkasovaném gólu domácí hráči opět převzali iniciativu na hřišti, ale Blansko dobře bránilo. V 74. minutě trojice Kleveta, Bednář a Sehnal vyškolila domácí obranu a Sehnal zakončil do prázdné brány. Domácí mohli v 88. minutě korigovat výsledek, ale úplně volný Dupal minul prázdnou bránu.
„Po dvou gólech už jsme byli sebevědomější než soupeř, taktika se zabezpečenou obranou a rychlými brejky nám vyšla. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Klevety, který má v posledních utkáních velký podíl na našem úspěchu,“ dodal k zápasu Vašíček.

FC Slovan Havlíčkův Brod - MKZ Rájec-Jestřebí 0:0 (0:0)

Rájec byl od začátku aktivnější, ale utkání poznamenal špatný terén. Namísto pohledného fotbalu tak diváci viděli spíše urputný souboj plný nepřesností. Hosté mohli jít do vedení minutu před poločasem, ale zcela osamocený Zouhar trefil ve vyložené šanci brankáře do nohy. Ve druhém poločase hráli domácí čtyřicet minut přesilovku, ale branka žádná nepadla. „My jsme byli na utkání dobře připraveni, škoda vyloučení Vojtíška, myslím, že v plném počtu jsme mohli zvítězit,“ dodal po utkání trenér Rájce Jiří Záleský, který také vyzdvihl výkon gólmana Poláka .

FC Nobica Boskovice - ČAFC Židenice Brno 5:1 (1:0), Havlíček 3, Martínek L., Müller - Opletal.

Boskovice začaly zostra a od začátku daly najevo, kdo je na hřišti pánem. Než se hosté stačili vzpamatovat, padla ve 24. minutě první branka. Po rohovém kopu Vladana Horáka posunul Janíček míč hlavou na Havlíčka a ten rozehrál svůj střelecký koncert. Po obdrženém gólu přidaly Židenice na aktivitě, ovšem domácí obrana hrála pozorně. Naopak při další šanci domácích vytěsnil brankář Židenic Horna Müllerovu hlavičku tak tak ne roh.
Boskovice nehodlaly nechat nic náhodě a znovu udeřily hned po přestávce. A opět po spolupráci Horáka, Bárty a Havlíčka. „Byl to důležitý gól, který nás uklidnil,“ poznamenal trenér Boskovic Milan Strya.

Od té chvíle to vypadalo jako kdyby hrála boskovická rezerva s hráči A mužstva v okresní soutěži. V 58. minutě Stříž našel Havlíčka a ten uzavřel první letošní hattrick, v 60. minutě se trefil Müller a v 62. minutě dorazil rozhozené Židenice Lukáš Martínek.
Po vyloučení hostujícího Lajcmana a pětigólovému vedení domácí těžko hledali motivaci a hosté v 71. minutě snížili. Boskovice vyhrály po devíti kolech. „Soupeř si nevytvořil šance a nám se povedlo během několika minut vstřelit tři góly,“ dodal k jasné výhře Boskovic trenér Strya.

23.10.2007 VSTUP DO DISKUSE

Archeopark Pavlov. Ilustrační foto.

Soutěžilo muzeum i studio televize. Kraj rozdával ceny za stavby

Hasiči zachránili blanenské úředníky z hořící budovy městského úřadu. Při taktickém cvičení.
33

Záchrana z hořícího domu: auto s výsuvnou plošinou parkovalo nadvakrát

Přišel o nohu a nechtěl, aby ho zachránili. Svůj příběh říká začínajícím řidičům

Brno - Přestože při dopravní nehodě před třemi lety přišel o pravou nohu, třiačtyřicetiletý Aleš Eger se své lásky k motorkám nevzdal a jezdí dál. Vozí s sebou batoh, který měl při nehodě. „Je to takový můj talisman. Připomíná mi, že už se nemusím vrátit domů," říká Eger. Ve čtvrtek o svých zkušenostech vyprávěl na Integrované střední škole automobilové v Brně na akci pro nezkušené a začínající řidiče Jezdím cool.

Největší obavy důchodců? O zdraví i z migrantů, ukázal dlouholetý výzkum

Brno – Jak vnímají lidé odchod do důchodu a z čeho mají největší starosti? Na podobné otázky i mnoho dalších hledali odpověď výzkumníci z Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Několik let analyzovali pomocí dat z evropských šetření, dotazníků i hloubkových rozhovorů kvalitu života českých důchodců. Ve středu představili výsledky.

První vertikální farma. Firma vypěstuje ekologické saláty v patrech nad sebou

Břeclav - Břeclavská Fosfa bude historicky první v republice, která vypěstuje zeleninu uvnitř speciální budovy. V takzvané vertikální farmě porostou saláty bez pesticidů a chemikálií.

Parkoviště u blanenské nemocnice za 19 milionů je téměř prázdné

Blansko /FOTOGALERIE/ – Šest. Přesně tolik aut stálo ve středu před polednem v horním podlaží nového parkoviště nad Nemocnicí Blansko. Na ostatních stáních to bylo podobné a drtivá většina ze sto sedmi parkovacích míst zela prázdnotou. Přitom od plochy za bezmála devatenáct milionů si město, které je zřizovatelem nemocnice, slibovalo zklidnění dopravy v okolí.