Blízko sestupového pásma se ocitlo i Blansko, které zaváhalo v Konici. Blanenští čekají na vítězství už šest kol a k záchraně by jim jednatřicet bodů nemuselo stačit. „Zaspali jsme úvod druhé půle a zbytečně udělali penaltu. Při druhé brance jsme zase nechali úplně volného hráče hlavičkovat. Ještě před tím jsme však měli dvě tutovky, které hráči měli proměnit,“ řekl po zápase blanenský trenér Roman Šindelka.

Do blanenské branky se v Konici místo Švancary postavil poprvé Štěpanovský hostující z 1. FC a v první půli mnoho práce neměl. Na druhé straně Kmecik musel krotit střely Němce, Šípa a Klevety. V největší šanci pak gólman Konice vychytal Nečase se Sehnalem. „První poločas jsme měli více ze hry, ale bohužel nedali gól,“ okomentoval výkon týmu trenér Šindelka.

Po změně stran odpískal rozhodčí dvě penalty. Za Konici potrestal faul Zicha Rajnoha a za Blansko proměnil penaltu po faulu na Sehnala také Němec. Vzápětí se blanenský kanonýr Sehnal ocitl po uličce Nečase sám před brankou jenže přestřelil. O chvíli později o napodobil Nečas. V 63. minutě zahrávali domácí roh a neobsazený Rus měl dost času na gólovou hlavičku. Další tři šance Konice zlikvidoval gólman Štěpanovský. V závěru zápasu mohl srovnat z trestného kopu Němec, jeho ránu k tyči však Kmecik zkrotil. „Z Konice jsme si měli odvést minimálně bod. Teď nesmíme prohrát doma s Pelhřimovem. Bude to těžký zápas, ale věřím, že konečně vyhrajeme,“ uzavřel Šindelka.

Konice – Blansko 2:1 (0:0), 47. Rajnoha (pk), 63. Rus – 51. Němec (pk).
Blansko: Štěpanovský – Bezděk, Klimeš, Zich, Šíp (83. Pernica) – Starý (75. Jarůšek), Kleveta, Farník (80. Janíček K.), Nečas – Němec – Sehnal

Boskovice pomalu dohrávají nepovedenou sezonu po které sestoupí do krajského přeboru. Na hřišti divizního nováčka v Rosicích prohrával tým kouče Weissera již po půlhodině hry, když nepokryl před brankou Pacandu. Tomu nezištně přihrával kanonýr Malata. Druhou branku přidal po změně stran z pokutového kopu právě Malata, jehož fauloval boskovický gólman Gruber. „Záchrana v divizi pro nás nebyla prioritou. Po změnách v klubu se snažíme budovat nový tým a stavět na odchovancích. V posledních zápasech už jsme mysleli na další sezonu a snažili se do hry zapojit řadu našich mladých hráčů z dorostu, kteří se ukazují v dobrém světle. Ve stejném duchu divizi dohrajeme,“ řekl hráč a manažer boskovického týmu Jiří Vorlický.

Rosice – Boskovice 2:0 (1:0), 16. Pacanda, 54. Malata (pk). ŽK: Císař, Kučera – Gruber, Marek, Horák Jak., Vykoukal.
Boskovice: Gruber – Doležel (84. Fojt L.), Adamec, Vykoukal, Vorlický – Odehnal (43. Fojt J.), Dostál, Horák Jakub, Preč, Horák Jan – Marek.
1. Šardice 25 16 7 2 51: 14 55 ( 16)
2. Slovácko B 26 14 6 6 51: 25 48 ( 9)
3. Žďár 26 14 4 8 42: 30 46 ( 7)
4. Vel. Meziříčí 26 11 6 9 30: 42 39 ( 0)
5. Konice 27 11 5 11 35: 39 38 ( –1)
6. Třebíč 26 9 8 9 36: 34 35 ( –4)
7. Rosice 26 9 8 9 35: 39 35 ( –4)
8. Uherský Brod 26 9 7 10 37: 34 34 ( –5)