VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

14.8.2016

Risk bez emocí. Pětina řidičů v kraji ujíždí od nehod

Jižní Morava – Zaskřípání brzd a auto řidiče, který nehodu zavinil, mizí v dáli. Na jižní Moravě je to stále častější rutina. Každý pátý řidič v kraji ujede od nehody, jen za první půlrok policisté tuto situaci řešili v téměř sedmi stovkách případů.

13.8.2016

Odpykání trestu na gauči? Domácímu vězení jihomoravští soudci nevěří

Jižní Morava /ANKETA/ – Nevraždili, neznásilňovali, třeba jen opakovaně kradli. Takoví lidé mohou od soudu odejít s trestem domácího vězení. Soudci jej mohou udělit od roku 2010, na jižní Moravě k němu však sahají velmi zřídka a v posledních letech se mu stále více vyhýbají.

12.8.2016

U Ludíkova bourala dvě auta. Děti odvezla sanitka

Ludíkov – Jedno auto ve stromě, druhé v příkopu. Tak skončila v pátek nehoda dvou osobních aut na Blanensku poblíž obce Ludíkov. Při nehodě nedaleko křižovatky na Valchov a Žďárnou se nikdo nezranil. Dvě děti však odvezla sanitka do nemocnice na pozorování. Jednalo se o dvě dívky. Jedna z nich byla ještě kojenec. „Děti neutrpěly žádná viditelná zranění. Ani oděrky. Záchranáři je nemuseli na místě ošetřovat, ale v podobných případech je i tak nutné zajet do nemocnice na pozorování," řekla mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková.

10.8.2016

Ženu museli z auta vyprostit hasiči. Po nehodě skončila v nemocnici

Lhota Rapotina – V příkopu skončila ve středu ráno jízda mladé řidičky za volantem Škody Octavia. Kolem půl osmé ráno bourala na mokré silnici nedaleko Lhoty Rapotiny na Blanensku.

AKTUALIZOVÁNO
4.8.2016

Kauza zmizelých knih z křtinské fary: žena krádež přiznala, sběratel vinu odmítá

Blansko – Více než dvě stovky historických knih za téměř tři miliony korun ukradla podle obžaloby před třemi lety z křtinské fary obyvatelka městysu Jitka Reichenauerová. Vzácné tisky z fary vynášela, když ji pomáhala vyklízet. Některé pak údajně prodávala sběrateli Martinu Charamzovi z Přerova. Oba se teď musejí zpovídat před Okresním soudem v Blansku. Ten má již v rukou zásadní důkazy a výpovědi svědků. Kauza se již blíží ke konci. Ve čtvrtek dopoledne soud ještě vyslýchal oba obžalované.

3.8.2016

Bývalý starosta Lipůvky Sehnal dostal podmínku. Už počtvrté

Blansko, Lipůvka – Třikrát a dost? Ne! Z kauzy bývalého senátora a starosty Lipůvky Vlastimila Sehnala se stává nekonečný soudní příběh. U Okresního soudu v Blansku totiž dostal už počtvrté trest dva a půl roku vězení s podmíněným odkladem na tři roky. Naposledy tuto středu. Za zneužití pravomoci a obohacení. Informovala o tom Česká televize.

AKTUALIZOVÁNO
3.8.2016

U Lipovce bourala dvě auta. Pro zraněnou spolujezdkyni přiletěl vrtulník

Lipovec /FOTOGALERIE/ – Zraněný muž a žena. Dvě zdemolovaná auta v poli. Škoda šest set tisíc korun. Tak ve středu dopadla nehoda dodávky Ford Transit a osobního auta Škoda Octavia na křižovatce mezi obcemi Lipovec, Krásensko a Kulířov na Blanensku. Ke střetu došlo kolem půl desáté dopoledne. Obě auta skončila mimo silnici, dodávka na boku.

AKTUALIZOVÁNO
1.8.2016

Muž polil manželku neznámou kapalinou a zranil ji. Pak se zastřelil

Mikulov – Sebevraždou sedmačtyřiceti­letého muže skončila potyčka manželského páru v neděli v podvečer v Mikulově. Muž napadl svoji o rok mladší manželku, postříkal ji neznámou kapalinou a způsobil jí zranění. „Žena byla poté okamžitě převezena do nemocnice," informovala břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

1.8.2016

Rum je pití pirátů a k vodě patří? Omyl. Zákaz pití alkoholu platí i na vodě

Jižní Morava - Pozor na alkohol si musí dávat nejen řidiči, ale také vodáci. Policisté v létě jezdí 
k řekám a zjišťují, zda jsou lidé v lodích střízliví.

30.7.2016

Sebevrahů ubývá. Nejčastěji si předčasně berou život důchodci

Jižní Morava - Sebevražd na jižní Moravě ubývá. Podle odborníků může být důvodem i to, že lidé se už přestávají bát chodit k psychiatrovi.

AKTUALIZOVÁNO
27.7.2016

Jízdu rychlíku zastavil v Adamově požár. Ve vagonu hořela elektroinstalace

Adamov – Rychlík, který vyrazil ve středu ráno z České Třebové, do Brna nedojel. Kolem osmé hodiny musel zastavit na nádraží v Adamově. V prvním vagonu vlakové soupravy totiž hořela elektroinstalace.

AKTUALIZOVÁNO
26.7.2016

Bodnutí nožem, nebo nehoda? Ženu viní obžaloba z vraždy přítele

Brno – Na v pořadí třetí rozsudek si bude muset Martina Kulíšková z Lipůvky na Blanensku počkat. Podle původní obžaloby před dvěma lety ve svém domě bodla přítele do ramene, muž na místě vykrvácel. Měl partnerku často bít, což potvrzují i rodinní známí, kteří v domě bydleli.

26.7.2016

Nákup Dvořáčkova mlýna? Policie zastavila vyšetřování

Boskovice – Odložením a slovy, že se nestal trestný čin, skončilo vyšetřování loňského výkupu Dvořáčkova mlýna v boskovickém sportovním areálu Červená zahrada. V lednu totiž na město někdo anonymně podal kvůli tomuto odkupu trestní oznámení.

25.7.2016

Muž naboural a i s poškozenou pneumatikou ujel. Nadýchal přes tři promile

Blanensko – Horké léto, festivaly, diskotéky, zábavy a otevřené zahrádky. Pivo, kořalky a další alkohol tečou proudem. Víkendové policejní kontroly na Blanensku ukázaly, že alkoholu se nezříkali ani řidiči. Podobně jako třiadvacetiletý muž, kterého zastavili policisté v pátek v noci v Boskovicích.

21.7.2016

Vydával se za ženu, lákal ženaté muže na sex. A vydíral

Jižní Morava – Mysleli si, že přes seznamku žádají ženu o sexuální hrátky. U druhého počítače však seděl vyděrač, který si vytipovával ženaté muže. Po několika mailech jim poslal zprávu, že pokud nezaplatí patnáct tisíc korun, dozví se to jejich manželky. „Na inzerát odpovědělo zhruba pět set lidí. Nám se jich zatím přihlásilo asi dvacet," vyčíslil množství potencionálních obětí vedoucí jihomoravského policejního oddělení informační kriminality Stanislav Kovárník.

AKTUALIZOVÁNO
21.7.2016

Policie prověřuje smrt primáře z boskovické nemocnice. Krvácel v centru Blanska

Blansko, Boskovice – Krátce před půlnocí z úterý na středu vyjížděli záchranáři na blanenské Wanklovo náměstí. Před jednou z tamních bank našli zakrváceného muže v bezvědomí a bez známek života. „Když záchranáři přijeli na místo, byl už muž mrtvý. Příčinu smrti určí až soudní pitva," řekla mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková.

21.7.2016

Den odsouzených na doživotí? Hodina vycházek a návštěvy za přepážkou

Brno /INFOGRAFIKA/ – Za zvlášť surové usmrcení čtyř lidí ve středu Krajský soud v Brně odsoudil Kevina Dahlgrena na doživotí do věznice se zvýšenou ostrahou. Kromě toho mu uložil pobyt v zabezpečovací detenci. Jde o zdravotnické zařízení, kde by se měl Dahlgren léčit, pokud by se mu trest v budoucnu snížil. Zatím zůstává ve vazbě.

20.7.2016

Temné myšlenky Dahlgrena: chtěl zabít dealery, pytláky i rodiče, zaznělo u soudu

Brno /INFOGRAFIKA/ – Překvapivé výpovědi slyšel soud během procesu 
s Kevinem Dahlgrenem, mužem obžalovaným z brutální vraždy svých čtyř příbuzných v brněnských Ivanovicích. Američan vypověděl soudu podrobnosti ze svého dospívání, popsal i touhu ubližovat jiným nebo chuť být nejvíce zlým ze všech.

19.7.2016

Znečištěný rybník v Černovicích. Na hladině se objevila olejová skvrna

Černovice – Několik hasičských jednotek včetně specialistů z tišnovské chemické laboratoře zasahovalo v úterý kolem páté hodiny odpoledne u rybníka v Černovicích na Blanensku. Na hladině se tam totiž objevila olejová skvrna o rozměrech několik desítek metrů. Hasiči na místě odebrali vzorky vody a na hladinu umístili zábrany, aby olej neznečistil ještě větší plochu rybníka. K úhynu ryb ani dalších živočichů v úterý nedošlo.

19.7.2016

Bývalý ředitel Městského kulturního střediska Letovice Palán dostal podmínku

Letovice – Výtečný muzikant, schopný manažer a známá postava s kontakty nejen na regionální kulturní scéně. Právě to dostalo před časem Jiřího Palána na post ředitele Městského kulturního střediska Letovice. Z něj ho však loni po dvou letech smetla série podvodů, které narostly do statisícových rozměrů. U okresního soudu za to dostal podmíněný trest dva a půl roku.

AKTUALIZOVÁNO
18.7.2016

Rozsudek si Dahlgren vyslechne ve středu ráno. Obžaloba navrhla doživotní trest

Brno /ANKETA/ – V pubertě měl často obrovské pokušení, aby vzal nůž a zabil svého otce nebo matku. Temných myšlenek se podle svých slov nezbavil ani v pozdějším věku. Měl představy, že zabije celou rodinu, že zapaluje věci. To uvedla v úterý u Krajského soudu v Brně znalkyně z oboru psychologie o Kevinu Dahlgrenovi. Američan čelí obžalobě ze čtyřnásobné vraždy, které se měl dopustit v květnu 2013 v brněnských Ivanovicích. V jednu hodinu odpoledne začaly závěrečné řeči. Státní zástupkyně Ludmila Doležalová má za to, že nepřímé důkazy tvoří uzavřený řetězec z něhož vyplývá, že Dahlgren čtyřnásobnou vraždu spáchal. Pro Američana Doležalová navrhla výjimečně dlouhý trest nebo doživotí. Obhájce Richard Špíšek kontroval s tím, že Dahlgrenova vina není jednoznačně prokázána, a navrhl zproštění obžaloby.

18.7.2016

Mapa kriminality: Jihomoravský kraj je bezpečný, pozor jen v Brně a na Znojemsku

Jižní Morava - Z mapy kriminality, projektu Otevřené společnosti, vyplývá, že Jihomoravský kraj je bezpečný. Vyšší množství případů eviduje jen v Brně a na Znojemsku.

16.7.2016

Opilí řidiči bourají častěji než loni. Dvě třetiny mají přes půldruhého promile

Jižní Morava - Zchladí se několika pivy nebo sklenkami vína, přesto usednou za volant. Alkoholem posilnění řidiči do konce letošního května zavinili už 139 dopravních nehod. O devět víc než za stejné období loni.

14.7.2016

Krmelec postříkal sprejer. Vlaky chrání proti řádění speciální anti-graffiti tým

Blanensko – Nad posprejovaným krmelcem pro lesní zvěř zůstávají stát v úžasu lidé, kteří se vydají do lesa nad přehradou Palava u Blanska. „To snad není možné. Sprejeři by samozřejmě měli využívat jen k tomu vyhrazená místa. Podle mě v lese sprejuje jen srab, který se bojí ve městě," zhodnotila to turistka Martina Kratochvílová, která byla v Blansku na výletě.

14.7.2016

Při hrozivě vyhlížející čelní nehodě u Blanska se lehce zranili čtyři lidé

Blansko – Dvě osobní auta se ve čtvrtek odpoledne čelně srazila v blízkosti Blanska. Hrozivě vyhlížející nehoda skončila čtyřmi zraněními, žádné z nich ale naštěstí nebylo vážné.

14.7.2016

Nejvíc varen pervitinu vzniká na jižní Moravě. Policisté jich zlikvidovali 39

Jižní Morava - Má bílou barvu, patří mezi nejoblíbenější drogy a za několik týdnů užívání dokáže tělo i psychiku člověka zničit. Řeč je o pervitinu, který se na jižní Moravě vyrábí nejvíce z celé republiky. Podle statistiky Národní protidrogové centrály, kterou má Deník Rovnost exkluzivně k dispozici, se v Jihomoravském kraji, stejně jako loni, podařilo odhalit největší množství varen této drogy. V kraji jich zlikvidovali devětatřicet.

12.7.2016

Nehoda u Sebranic blokovala dopravu. Dva lidé se lehce zranili

Sebranice – Řidič nedobrzdil a narazil do auta, které jelo před ním. To je podle předběžných zjištění policistů příčinou nehody, která se stala v úterý po desáté hodině dopoledne na silnici I/43 asi jeden kilometr za Sebranicemi ve směru na Svitavy. „Srazila se tam osobní auta značky Toyota a Peugeot. Silnice byla v době zásahu záchranářů v obou směrech dočasně blokovaná, policisté řídili dopravu kyvadlově. Žena, která byla jedním ze tří účastníků nehody, si stěžovala na podlitiny a bolest břicha," popsal mluvčí blanenské policie Bohumil Malášek.

AKTUALIZOVÁNO
11.7.2016

Dostal smyk a narazil do mostku. Pro spolujezdce přiletěl vrtulník

Blansko – Pravděpodobně příliš rychlá jízda byla příčinou havárie osobního auta v blanenské Gellhornově ulici. Stala se v pondělí kolem třetí hodiny odpoledne.

9.7.2016

Za půl roku zemřelo na silnicích v kraji 14 lidí. Méně než loni

Jižní Morava /INFOGRAFIKA/ – Nejméně mrtvých na silnicích z celé republiky. Tím se za první polovinu roku může pyšnit Jihomoravský kraj. Do konce června zemřelo na tamních silnicích čtrnáct lidí, o šedesát procent méně než za stejné období loni. Příznivou bilanci ale pokazil první červencový týden, kdy na jihomoravských silnicích přišlo o život sedm lidí.

7.7.2016

Nejčastější cesta zlodějů při vloupáních? Přes okna

Jižní Morava – Vylomený zámek, rozbité okno, ukradené cennosti. Návrat z dovolené většinou nebývá důvod k radosti. Zjištění, že je byt nebo dům vykradený, jej znepříjemní ještě víc. Jen o loňských prázdninách řešili policisté v kraji sto devětačtyřicet vloupání. Předloni jich bylo ještě víc.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení