VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černá kronika

AKTUALIZOVÁNO
18.4.2016

Na silnici v Chlumu spadla stodola. Auta musí jinudy

Chlum /FOTOGALERIE/ – Vesnicí se v pondělí ráno kolem půl osmé rozlehla rána. V Chlumu, místní části Letovic, se na silnici směrem na Velké Opatovice zřítila zchátralá stodola. Auta uzavřený úsek provizorně objíždí jinou částí obce.

17.4.2016

Motorkáři se necítí bezpečně. Silnice mají díry, řidiči nejsou ohleduplní, tvrdí

Jižní Morava - Motorkářská sezona začala úmrtím na Znojemsku. Pomoct má třeba instalace svodidel.

16.4.2016

Opilí cyklisté? U pětiny nehod. Za jízdu pod vlivem jim hrozí pokuta až 50 tisíc

Jižní Morava - V začínající sezoně cyklisté musejí počítat s kontrolami policistů. Opilí lidé na kole loni zavinili v kraji až osmdesát nehod. Za jízdu pod vlivem alkoholu hrozí vysoké pokuty.

14.4.2016

Auto na střeše: řidič u Černé Hory najel na krajnici a skončil v příkopu

Černá Hora – V příkopu mezi Černou Horou a Závistí skončil ve čtvrtek v poledne třiatřicetiletý řidič dodávky značky Fiat z Ukrajiny. Kvůli vyšetřování havárie a vyproštění auta policisté nějakou dobu provoz na rušné silnici I/43 řídili kyvadlově. Po druhé hodině odpolední už byla silnice plně průjezdná.

AKTUALIZOVÁNO
12.4.2016

Vlak srazil u lomu v Blansku ženu. Nejspíš spáchala sebevraždu

Blansko – Tragická událost se stala v úterý krátce po desáté hodině dopoledne u lomu v Blansku. Vlak tam na trati mezi Blanskem a Adamovem srazil třiačtyřicetiletou ženu. Ta na místě zemřela. „Příčinu nehody stále vyšetřujeme. S největší pravděpodobností šlo o sebevraždu," uvedl mluvčí blanenské policie Bohumil Malášek. Provoz na trati mezi Blanskem a Adamovem byl v důsledku neštěstí omezený. „Vyšetřovatelé umožnili provoz vlaků po jedné koleji s tím, že v úseku byla omezená rychlost. Od 13:20 byl provoz zcela obnovený," uvedla mluvčí Českých drah Kateřina Šubová.

AKTUALIZOVÁNO
11.4.2016

Tragédie ve Svitávce: syn se s matkou pohádal a pak ji zabil kuchyňským nožem

Svitávka – Pětadvacetiletý mladík podle policie sáhl po kuchyňském noži a ubodal svou matku. Tragická událost se udála minulé úterý ve Svitávce. Hlavním důvodem zřejmě byla slovní rozepře mezi synem a matkou, která vraždě předcházela.

10.4.2016

Období pálení trávy začalo. Požárů je víc než loňské jaro

Jižní Morava – Deset jednotek hasičů se s požárem v těžko přístupném terénu potýkalo osmnáct hodin. Na pomoc si přivolali také vrtulník s hasícím vakem. Oheň, který se rozhořel v úterý odpoledne u Všechovic na Brněnsku, se jim podařilo zlikvidovat až druhý den dopoledne. Na ploše o rozloze tři a půl hektaru hořela lesní půda a mladé stromky. Hasiči škodu předběžně vyčíslili na sto tisíc korun. Příčinou podle nich může být i v poslední době časté vypalování trávy. Od začátku roku už vyjížděli jihomoravští hasiči k pětaosmdesáti požárům trávy a porostů, což je o téměř dvacet více než za stejné období loni.

9.4.2016

Potok znečistila neznámá látka. Přitéká z Rudky do sychotínského rybníka

Kunštát – Zatím neznámá chemická látka zabarvila v sobotu odpoledne vodu v potoku, který teče kunštátskou místní částí Sychotín. „Dostali jsme upozornění, že voda je zabarvená do zelena a páchne po močůvce," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

AKTUALIZOVÁNO
9.4.2016

Na železničním přejezdu v Blansku srazil vlak cizince. Ten na místě zemřel

Blansko – Tragická událost se stala v sobotu na trati z České Třebové do Brna. Vlak srazil krátce po druhé hodině odpoledne muže na železničním přejezdu u zastávky Blansko-město. Byl to cizinec polské národnosti. „Profesionální hasiči z Blanska po příjezdu na místo mohli konstatovat pouze jeho smrt," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský. Správci železnice přerušili provoz na trati po dobu vyšetřování.

9.4.2016

Ukradené kolo? Důležité jsou první minuty

Jižní Morava – Do posilovny se vypravil na kole, zpátky už na něm jet ale nemohl. Třiatřicetiletý muž kolo totiž odložil v chodbě sportoviště v Žabčicích na Brněnsku, aniž by ho zamkl. Toho využil dosud neznámý zloděj, který si kolo odvezl. O případu v úterý informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek. Se začátkem cyklistické sezony se krádeže kol na jihu Moravy množí. Policisté v prvním čtvrtletí evidují necelou osmdesátku případů. Za stejnou dobu stihli loni zloději v kraji ukrást o dvacet kol více.

AKTUALIZOVÁNO
8.4.2016

U Holešína skončilo auto v příkopu. Starší řidič nepřizpůsobil rychlost

Rájec-Jestřebí – K dopravní nehodě došlo v pátek krátce před třetí hodinou odpoledne u Holešína nedaleko Rájce-Jestřebí. Osobní auto značky Honda vyjelo ze silnice do příkopu u tamního potoka. „Šedesátiletý řidič nepřizpůsobil rychlost a sjel mimo vozovku," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

8.4.2016

Smrti muže v Doubravici nad Svitavou předcházel výbuch

Doubravice nad Svitavou – Žádný malý požár, ale pořádně silná detonace. Tak popisují svědci z Doubravice nad Svitavou tragédii, po které ve středu odpoledne zůstal v remízku za obcí ležet mrtvý třicetiletý muž. Policisté k případu sdělili pouze to, že muž pravděpodobně spáchal sebevraždu. „Proto nebudeme poskytovat další informace," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Hasiči tam měli vyjet kvůli malému požáru. „Případ řeší policisté," odkázal na další informace mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

7.4.2016

V Doubravici nad Svitavou našli mrtvého muže. Pravděpodobně spáchal sebevraždu

Doubravice nad Svitavou – Na okraji pole u lesa v katastru Doubravice nad Svitavou leželo ve středu odpoledne tělo třicetiletého muže. Podle informací ČTK muž uhořel. Policisté případ šetří jako sebevraždu. „Pravděpodobně se jednalo o sebevraždu. Vzhledem k tomu k případu nesdělíme žádné bližší informace," uvedl mluvčí policistů Bohumil Malášek.

4.4.2016

Vykradená chata? Úklidem znehodnotíte důležité stopy, říká policie

Jižní Morava – Vypáčit dveře a sebrat všechno cenné. Podle jednoduchého návodu si počínal zloděj, který se koncem ledna vloupal do chaty na Znojemsku, odkud si odnesl nářadí za téměř osmdesát tisíc korun. Policisté letos evidují v Jihomoravském kraji devětaosmdesát podobných případů. Mnozí majitelé víkendových příbytků však objeví řádění zloděje až v těchto dnech, kdy přijíždějí opuštěné chaty po zimě připravit na další sezonu. Podle mluvčí jihomoravské policie Petry Ledabylové se totiž zloději nejčastěji vloupají do chat během zimy.

29.3.2016

Soudy na jižní Moravě trvají až dvakrát déle. Zahlcují je hlavně civilní řízení

Jižní Morava – Průměrná délka soudního řízení na jihu Moravy je v porovnání s jinými kraji až dvakrát delší. Soudcům pomáhají snižovat počty nevyřízených případů asistenti.

23.3.2016

V Bartošově ulici se srazila dvě auta. Nehoda si vyžádala jedno lehké zranění

Blansko /FOTOGALERIE/ – Srážka dvou osobních aut značky Peugeot omezila ve středu dopoledne provoz v Bartošově ulici v Blansku. Viníkem nehody byl třiapadesátiletý řidič, který nedal přednost v jízdě řidičce jedoucí po hlavní silnici. „Muž jel po vedlejší silnici, a protože nedal přednost, auta se srazila. Při nehodě se jeden člověk lehce zranil," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Na autech vznikla škoda dvě stě třicet tisíc korun. Ani jeden z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Silnici po nehodě uklidili hasiči.

18.3.2016

Policie odložila případ utonulého chlapce. Zemřel v blanenské čističce

Blansko – Na konci září otřásla Blanskem tragédie. V chatové oblasti Bačina se v jedné z nádrží tamní čistírny odpadních vod utopil pětiletý chlapec z Blanska. Policie nyní vyšetřování případu odložila. „Případ jsme odložili, protože vyšetřování neprokázalo cizí zavinění," řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

16.3.2016

U Karolína skončilo auto na střeše. Řidič dostal smyk na zasněžené silnici

Rájec-Jestřebí, Karolín – Smyk a auto na střeše. Tak ve středu před devátou hodinou ráno skončila jízda řidiče Škody Felicia. Při nehodě u Karolína se nikdo nezranil.

15.3.2016

Opilý muž chtěl po bývalé manželce sex. Museli zasáhnout policisté

Blansko – Neobvyklé hlášení dostali v pondělí v podvečer blanenští policisté. Do svého bytu je zavolala dvaapadesátiletá žena, kterou měl napadnout její o dvanáct let mladší bývalý manžel. „Ten po návratu z restaurace požadoval, aby jej žena eroticky uspokojila," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

14.3.2016

Zloděje kol zastavily kamery. Některé zaostří dokonce i na ciferník hodinek

Jižní Morava – Chtěli ukrást jízdní kola dvěma cyklistům, jeden z nich jim ale narušil plán už na počátku. Své kolo nedal a začal jedenačtyřicetiletého zloděje pronásledovat. Pachatelův kumpán se kola sice zmocnil, zanedlouho je však musel odevzdat strážcům zákona. Ti oba podezřelé krátce po činu dopadli. Také v tomto případě, který se stal nedávno v centru Brna, sehrál důležitou roli kamerový systém.

14.3.2016

Policisté pátrají po lupiči, který s pistolí v ruce přepadl večerku v Kunštátě

Kunštát – Už od podzimu policie pátrá po muži, který se v Kunštátě s pistolí v ruce dožadoval vydání hotovosti po obsluze večerky. Do prodejny vstoupil osmadvacátého října večer. „Nejdříve zbraní ohrožoval čtyřicetiletou prodavačku. Pak došel k pokladně a pětačtyřicetiletému prodavači přikázal, aby mu vydal z pokladny všechny peníze. Jenže v ten moment prodavačka odešla ke dveřím a z obchodu utekla," popsal událost policejní mluvčí Bohumil Malášek. Po útěku prodavačky přibližně pětadvacetiletý lupič zazmatkoval a bez jakéhokoliv zisku také vyběhl z prodejny.

11.3.2016

Lidé si stěžují na vandaly a nepořádek v okolí hřbitova

Blansko - Hřbitov v Blansku se nachází na kraji města. Odlehlé místo láká k vandalismu skupiny mladých lidí, které nemají k zesnulým ani obyvatelům, kteří v okolí bydlí, žádnou úctu. Tvrdí to například obyvatelka ulice Palackého Lenka Tihonová. „Právě se dívám z okna a přímo pod ním se v křoví válí odpadky. Jsem z toho otrávená. Uklízíme to i sami, ale o úklid veřejných prostranství by se mělo starat především město, které s tím nic nedělá. I přesto, že různé problémy se tady vyskytují už dlouho a spousta lidí na to radnici upozorňovala. Třeba na hřišti se kolikrát válí flašky od rumu či plechovky od piva. Maminky je musejí sbírat," popsala Tihonová.

11.3.2016

Vlak srazil mladíka v Letovicích. Pravděpodobně šlo o sebevraždu

Letovice – V pátek o půl druhé vlak srazil pětadvacetiletého muže. Zachránit jeho život se už přivolanému lékaři nepodařilo. K tragické události došlo na železničním přejezdu v Letovicích v Tyršově ulici. „Podle prvotních informací vše nasvědčuje tomu, že mladík chtěl skončit se životem. Vyplývá to ze svědectví dvou osob i strojvůdce. Případ budeme šetřit jako sebevraždu," uvedla policejní mluvčí Andrea Straková.

9.3.2016

Opilec v Boskovicích střílel vzduchovkou po autě i cyklistovi

Boskovice – Devětačtyřicetiletý muž v Boskovicích v úterý od rána popíjel jednu sklenici alkoholu za druhou. Kolem poledne už byl pořádně posilněný a rozhodl se pro podivné zpestření svého dalšího denního programu. Vzal totiž vzduchovou pistoli a přímo na ulici ve městě si vyhlížel, po čem bude střílet.

8.3.2016

Sníh komplikoval dopravu. Hasiči vyjížděli k nehodám a popadaným stromům

Blanensko /FOTOGALERIE/ - Vydatné sněžení komplikovalo v úterý dopoledne dopravu na Blanensku. Na silnicích to pořádně klouzalo, a tak hasiči vyjížděli k několika událostem. V Ludíkově zapadlo osobní a nákladní auto do příkopu. „Na místo vyjely jednotky z Boskovic a Vyškova, které auta vyprošťovaly. Nikdo se při nehodě nezranil," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. V Újezdu u Boskovic se tvořila ledovka a byl tam vzpříčený kamion. Dopravu komplikovaly i stromy, popadané přes silnice. Jako třeba v Olomučanech. Hasiči je museli prořezat. „Na Blanensku bylo do půl druhé odpoledne celkem pět takovýchto případů," upřesnil Mikoška.

7.3.2016

U Lhoty Rapotiny havarovalo auto. Zranila se i těhotná žena

Lhota Rapotina – Řízení v dešti a sněžení nezvládl v pondělí odpoledne řidič osobního auta u Lhoty Rapotiny. „Havaroval přes střechu a skončil s autem mimo silnici. Příčinu vyšetřujeme," sdělila policejní mluvčí Andrea Straková. Při havárii se zranili tři lidé, mezi nimi těhotná žena.

AKTUALIZOVÁNO
5.3.2016

V jeskyni Nový Lopač zkolaboval speleolog, při záchraně zemřel

Ostrov u Macochy – Tragicky skončil sobotní sestup jeskyňářů v Ostrově u Macochy. „Dva speleologové prováděli výzkum v jeskyni Nový Lopač. Když se měli vracet, jeden z mužů pod žebříkem zkolaboval. Tísňové volání jsme obdrželi o půl druhé odpoledne," přiblížil událost vedoucí operačního střediska HZS Jmk David Jirouš. Už během tísňového volání dostal čtyřiašedesátiletý muž v bezvědomí první pomoc.

AKTUALIZOVÁNO
4.3.2016

Pracovník banky odčerpal z účtů čtyři miliony. Podle policie měl dluhy z rulety

Brno – Policie obvinila osmadvacetiletého muže z Brněnska z podvodu se škodou čtyři miliony korun. Peníze podle spisu jako zaměstnanec banky odčerpal po malých částkách z účtů klientů. Dostal se do dluhů kvůli internetové ruletě, které propadl, řekla v pátek mluvčí policejní mluvčí Petra Ledabylová. Muž, jemuž hrozí až osm let vězení, už část peněz klientům banky vrátil.

3.3.2016

Nehody s chodci? Skoro polovina na přechodech, patnáct jich při nich zemřelo

Jižní Morava - Stačí chvilka nepozornosti a člověk se zraní nebo přijde o život. Zvláště když je účastníkem dopravní nehody chodec. Jihomoravští policisté loni zaznamenali přes čtyři sta takových případů. Necelá polovina se stala na přechodech. „Zemřelo patnáct chodců," uvedla mluvčí jihomoravských policistů Petra Ledabylová. V porovnání s rokem 2014 je to o jednoho víc.

29.2.2016

Vandalové si vyhlédli cyklostezku mezi Mladkovem a Boskovicemi. Vyrvali značky

Boskovice, Mladkov /FOTOGALERIE/ – Poničených osm dopravních značek, odpadkové koše, převrácený stůl a lavice. To je výsledek nočního řádění vandalů na cyklostezce vedoucí z Boskovic do Mladkova. „K události došlo v noci ze soboty na neděli, vše je nyní v šetření, upřesněna teprve bude i výše škody," uvedl ředitel boskovické městské policie David Krátký.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies